Video

Emrat e fëmijëve të ndaluar me ligj në Shqipëri

Zyrat e gjendjeve civile në Shqipëri kanë përpara një udhëzim ku i njofton nëpunëset se prindërit që vijnë të regjistrojnë fëmijën e porsalindur nuk duhet të mbajë këto emra: Ja emrat e ndaluar në Shqipëri: Ankim Arancata Avash Bretk Berr Burgim Ballokume Car Cub Currane Currele Careva Carina Cbane Dert Groshe Gjezap Hyzmet Hice Hafije Helme Ironi Jermsine Keqan Keqe …


Rriteni shpejtësinë e internetit me këtë truk të thjesht

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të humbur pa internet. Problemet me internet të ngadalshëm mund të jenë me të vërtetë nervozuese, kjo pasi sot interneti përdoret jo vetëm për komunikim por edhe për biznes. Sot ka një numër pajisjesh që varen në Wi-Fi, si celularët, tabletët dhe laptopët. Ristartimi i ruterit nuk ju …


Aksidentohet Vali Corleone, kjo është gjendja aktuale e ‘Kingu-t’ (Video)

Para disa orësh është aksidentuar Vali Corleone por gjendja e tij momentale është e mirë dhe nuk ka marrë asnjë lëndim. Ai për lajmi.net tregon se në veturë nuk ishte i vetëm por me një femër ndërsa si pasojë e shpejtësisë së madhe nuk e ka vërejtur akullin që është shfaqur para tij, Vali thotë se ishte me shpejtësi diku …


Kjo video do t’ju bëjë me lot…

Kjo video tregon shpresë. Tregon besim në humanitetin njerëzor. Është prekëse të shihni se si fëmijët, këto krijesa të pafajshme bëhen peng i krimit të të rriturve, mirëpo edhe mes të rriturish, ka të tillë që janë shpëtues jetësh, Ky fëmijë kishte mbetur nën rrënoja derisa është gjetur nga shpëtimtarët. Ai ka shpëtuar i gjallë dhe pa lëndime. Padyshim se …


Tronditëse: Ja sa para shpenzojnë duhanpirësit gjatë gjithë jetës së tyre

Një në tre vdekje janë si pasojë e kancerit prej pirjes së duhanit por pavarësisht kësaj shifre alarmante sërish konsumimi i duhanit është në nivele shumë serioze. “WallhetHub”, web sajti i financave personale, ka kryer një analizë përmes së cilës tregon se duhani shkakton rreth 1.5 milionë dollarë humbje në buxhetin personal gjatë tërë jetës. Vlen të theksohet se kjo …


50 agjentët sekretë shqiptarë më të famshëm në botë

Spiunët shqiptarë që kanë punuar për Sigurimin, por edhe ata që kanë punuar për CIA-n dhe KGB-në. Agjentë shqiptarë që kanë punuar për shtetin shqiptar, por dhe për shtete të huaja. Ata qe kane punuar me nder, e ata qe kane lenë pas punës se tyre turp. Ne këtë speciale do te vijne historitë e 50 prej tyre, te rrëfyera …Ky çift vallëzon si askush tjetër (Video)

Këta valltarë mahnitën të gjithë. Nuk është çudi që juria u çua në këmbë dhe duartrokitën, me publikun që u ‘çmend’ pas performancës së tyre. Nino dhe Violet, nga Holanda, kombinuan artin e vallëzimit me teknologjinë moderne 3D në performancën e tyre, Shikojeni vallëzimin e tyre:


Shakaja e pakuptimtë, prezantuesi i ngre bluzën të ftuarës në transmetim direkt (Video)

Një shaka e çuditshme mund të quhet ajo e prezantuesit të spektaklit “Has Tarde” në Portugali, kur gjatë transmetimit direkt, i ngre bluzën njërës prej të ftuarave, duke i zbuluar gjoksin. Vanessa Oliveria, e cila është e njohur si showgirl në Portugali, në fillim duket se nuk ka kuptuar asgjë, por disa sekonda më pas, vështron e habitur prezantuesin.


Plaku që gjatë jetës i ka ndërruar 2 mijë femra (Video)

Chris Culleton 79-vjeç pretendon se gjatë jetës së vet ka pasur marrëdhënie seksuale me 2.084 femra, kurse shumicën e tyre i kishte njoftuar derisa kishte punuar si promotor i muzikës në Cheshire të Anglisë. Por ‘mbretërimit’ të tij i erdhi fundi, kur vendosi që këtë hobi ta zëvendësojë me peshkimin, Ai pranon se aq shumë ka qenë i çmendur pas …