iPhone 5 nëpër dyqanet e Maqedonisë

iPhone 5 nëpër dyqanet e Maqedonisë

Në Maqedoni që sot ka mbërritur dhe është në treg iPhone 5 me 16 GB. Oferta për këtë celular të modelit të ri vjen nga kompania e telefonisë T-Mobile Maqedoni. Për të blerë këtë smartfon të ri duhet të nënshkruani kontratë për 24 muaj me tarifën i3600 dhe duhet të paguani 14 mijë denarë. iPhone […]


iPad 5 do të jetë akoma më i hollë se modelët aktualë

Sipas burimeve të lajmeve në Taivan, DigiTimes pohon se Apple po punon për gjeneratën e re të iPad-ve, iPad 5, i cili do të jetë akoma më i hollë se modelet aktualë. Gjithashtu thuhet se Apple do të reduktojë peshën e gjeneratës së ardhshme 9.7-inç të iPad-ve duke bërë kalimin nga teknologjia Dual LED Light […]


Ermali na i shpalos “ditët e tij” ( VIDEO )

Ermal Mamaqi sapo ka publikuar vidoklipin e këngës së tij më të re, të titulluar “Ditët e mia”. Në këtë këngë, sa gazmore aq edhe e prekëse, Ermali ka bërë një panoramë të jetës së tij, duke përcjellë një mesazh shumë të qartë që secili duhet ta marr jetën ashtu siç i vjen. Teksti dhe […]


Takohen dy kukullat e gjalla Barbie

Takohen dy kukullat e gjalla ‘Barbie’. Modelja ukrainase Valeria Lukyanova është takuar me Olga ‘Dominica’ Oleynik e cila duket si motra e saj binjake. Të dyja vajzat i janë nënshtruar operacioneve të ndryshme kirurgjikale për të marrë formën e kukullave Barbie, ndërsa ngjashmëria mes tyre është më se e dukshme. Valeria Lukyanova u bë e […]


Fituesja e x Factorit Festina së shpejti me nje klip

Festina Mejzini shumë shpejt do të kthehet në skenë duke sjellë vidoklipin e parë të saj, një bashkëpunim me këngëtarin norvegjez Kass. Ish-pjesëmarrësja e spektaklit “X Factor Albania” kaloi një kohë në Norvegji, ku punoi në disa projekte të reja, të cilat shumë shpejt do t’i shpalosë në Kosovë. Për momentin Festina është duke punuar […]


Performanca e Messit… si prind

Është i famshëm për driblimet e tij që hipnotizojnë kundërshtarët, por tani Messin po e shohim edhe në një aspekt tjetër të jetës jashtë fushe. Ylli argjentinas i Barcelonës u fotografua në rrugë duke mbajtur në krahë djalin e tij që lindi para një muaji. Fituesi i tre Topave të Artë radhazi është martuar me […]


Miriam Cani aktore në një film gjerman

Miriam Cani veçse njihet si një këngëtare e njohur, jo vetëm në Shqipëri por edhe në Gjermani, tashmë duket se po ndërmerr edhe një hap tjetër të rëndësishëm në karrierën e saj. Ajo do të provojë t’i hyjë kinematografisë. Këtë lajm këngëtarja e ka ndarë me adhuruesit e saj në rrjetet sociale ku ka shkruar. […]


Bukuroshet shqiptare në Las Vegas

Miss Universe Kosova, Diana Avdiu dhe Miss Universe Albania, Adrola Dushi, tash e disa ditë po qendrojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ato po bëhen gati për tu prezantuar në rradhë me më të bukurat e botës, në spektaklin e madh të bukurisë “Miss Universe”, ndërsa po marrin pjesë në aktivitete e vizita të […]


Ronaldo, i dikurshëm mbanë dietën

Ka mbërritur në fund të dietës së tij Ronaldo, drejtpërdrejtë në televizion. Para tre muajsh fenomeni brazilian kishte njoftuar se do të ndiqte përpara kamerave, një regjim me bazë gjellësh të shëndetshme, ushtrime fizike dhe kontrolle mjekësore. Ish lojtari e ka kthyer dhomën e tij në një vend të hapur për kamerat, për ti treguar […]


Edhe në premierë rri e mrrolur!

“Spice Girls” ditë më parë përjetuan një triumf të vërtetë, por Victoria Beckham duket qartë se nuk iu bashkua entuziazmit të anëtareve tjera të grupit! “Viva Forever” është titulli i mjuzikllit spektakular, i cila u shfaq në “Piccadilly Theater” të Londrës ndërsa në premierën gala erdhën, sigurisht, edhe vetë Spice Girls! Por, edhe pse Mel […]