Kapen 242 kg marihuanë në kufirin greko-shqiptar

Kapen 242 kg marihuanë në kufirin greko-shqiptar

Policia ka mundur të sekuestrojë 242 kg lëndë narkotike të llojit marihuanë pasditen e djeshme në afërsi të kufirit grek. Policia bën me dije se lënda narkotike u sekuestrua në një automjet në Delvinaq, midis Gjirokastrës dhe Janinës, raporton ‘Shekulli’. […]


Citroen “DS3″ kabriolet

“DS3″ është prezantuar para gati tre viteve dhe me 200 mijë kopje të shitura në mbarë botën, është cilësuar si një sukses i madh për Citroen. Në vazhdën e këtij suksesi, nga Citroen vjen versioni kabriolet i kësaj veture të vogël, që sjell një dizajn edhe më të guxitshëm dhe më shumë opsione për personalizim. […]
Ky hotel është me të vërtetë shumë “cool” (FOTO)

Në këtë hotel nuk do të merrni një mikpritje të ngrohtë, kjo për shkak se gjithçka, madje edhe krevatet, janë prej akulli. Hoteli gjendet në Jukkasjaerci në veri të Suedisë dhe është një projekt prej mbi 5 mijë metra katrorë, ndërtuar me 2 mijë ton akull dhe 3 mijë ton përzierje mes akullit e dëborës, […]


Një klinikë për problemet mendore në parlamentin britanik

Një klinikë do të ngrihet në parlamentin britanik në Westminster për të ndihmuar deputetët që vuajnë nga probleme mendore. Mjekët e parlamentit kanë raportuar një numër gjithmonë e në rritje të deputetëve që vijnë tek ata me depresion dhe ankth. Zyrtarët kanë miratuar një fond vjetor prej 25 mijë sterlina për trajtim të specializuar për […]


Metallica: Mos e përdorni muzikën tonë për të torturuar

Ushtria amerikane vendosi që të ndalojë përdorimin e muzikës së grupit Metallica si pjesë e procesit të marrjes në pyetje në Irak. Vendimi erdhi pasi grupi u bëri një kërkesë zyrtarëve të ushtrisë. Këtë fakt e ka bërë të ditur gjatë një interviste pjesëtari i Navy SEAL, që ka vrarë Osama bin Laden. Ai i […]


Polici amerikan shpëton dy drerë duke qëlluar me saktësi (VIDEO)

Ky është momenti kur një polic amerikan përdor pistoletën e tij për të ndarë dy drerë, të cilëve iu ishin ngatërruar brirët shumë keq gjatë një dueli. Drerët rrezikonin që të ngordhnin ngadalë, nëse nuk do të ishin çliruar nga pistoleta e policit, që qëllon me një saktësi për t’u përgëzuar. Autoritetet thonë se shpesh […]


Dhuratat më të këqija që mund t’i bëhen një femre

Duket e pabesueshme por ndodh shpesh: një nga dhuratat më të keqe që mund të merren janë pikërisht gjërat që i pëlqejnë mashkullit. Një tjetër dhuratë që duhet të shmanget janë ato që kanë të bëjnë me punët shtëpiake, asnjë nuk dëshiron që në ditët e krishtlindjeve të kujtojë punët e shtëpisë. Një tjetër dhuratë […]