Europa League: Befasi të mëdha

Europa League: Befasi të mëdha

Në takimet e luajtura sonte në Europa League u shënuan disa rezultate befasuese, siç është ta zëmë, humbja bindëse e Napolit në fushë të vet kundër holandezëve të PSV Eindhoven, pastaj e Stuttgartit gjerman nga Molde, e Marseille kundër Limasolit të Qipros, kurse mund të konsiderohet befasi edhe fitorja e thellë e Monchegladbachut në Stamboll […]


Ronaldinho: Messi më i mirë se Ronaldo

Gjeniu i lindur me top, Ronaldinho ka deklaruar se për të superylli argjentinas, Lionel Messi është më i mirë se portugezi Ronaldo, pasi ai e ka dëshmuar këtë në vitet e fundit. Kohëve të fundit është ashpërsuar debati mbi atë se kush është futbollisti më i mirë në botë para shpalljes së fituesit të Topit […]


Federer, 7,6 mln euro për disa ditë

Tenistet Sharapova, Federer, Azarenka dhe Wozniacki, te bashkuar per nje spot publicitarKalendari i sezonit tenistik në vitin 2012 u shkurtua me dy javë, pas ankesave të tenistëve për mbingarkesë. Megjithatë, këto dy javë pushimi nuk po shfrytëzohen nga shumica e lojtarëve për të pushuar, por për të rritur më tej fitimet e tyre. Siç raportoi […]


Futbollistët më të shtrenjtë në botë

Vlera reale e Messit në treg është prej 140 milionë eurosh.Messi është futbollisti me vlerën më të lartë të merkatos në botë, sipas një studimi të realizuar nga një agjencitë braziliane vlerësimesh financiare. Në publikimin e së premtes, sipas agjencisë “Pluriconsultoria”, vlera reale e Messit në treg është prej 140 milionë eurosh. Megjithatë, është e […]


Labinot Tahiri për dukjen e tij pyet…

Prishtinë, 4 dhjetor – Megjithëse do të duhej të kujdesej më shumë për dukjen e tij, këngëtari i njohur kosovar, Labinot Tahiri, ka thënë se nuk i kushton shumë rëndësi modës.E vetëm një miratim që merr është një ‘ok’ nga ana e bashkëshortes së tij kur është fjalë për veshjen e tij dhe kjo i …


Publikohen emrat e pjesëmarrësve në Festivalin e RTSH-së për “Eurovision”

Tiranë, 4 dhjetor – Është ngjarja e vitit në muzikë, për faktin se jo vetëm ka kaluar një gjysmë shekull traditë, po edhe se prej kësaj gare zgjidhet këngëtari, që përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion. Organizatorët e festivalit gjatë një konference për shtyp kanë zbuluar detajet e këtij edicioni të 51-të në RTSH, në datat 20-21-22 …


Bleona nga 33vjecare paraqitet si 27vjecare

Sipas gazetes Panorma, Bleona Qereti per prezantimin e saj ne kete profil ka perdorur te njejtin informacion te Wikipedia-s dhe faqes se saj personale, ku nder mashtrimet e tjera ne lidhje me karrieren dhe veten ajo genjen per moshen e saj, ku paraqitet si 27-vjeçare, nderkohe qe e ka kaluar moshen 33 vjeç. Ne rrjetin …


Elvana fanatike për jetën private

Këngëtarja e hitit “Gjaku im”, pas publikimit të kësaj kënge, sikur ka humbur. Por, jo, mësojmë se Elvana Gjata është duke e përfunduar albumin e saj, por edhe është kudo nëpër shumë koncerte, siç ishte hera e fundit në festën e 28 nëntorit në Prishtinë.Mirëpo, ajo e ruan me fanatizëm dhe ne nuk e dimë …


Barack Obama e “ndjek” Rita Orën

Londër, 5 dhjetor – Rita Orës nga dje i është “vënë në ndjekje” Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Pas zhurmës së madhe që u bë në media rreth ndarjes së Rita Orës nga djali i Kardashianëve, ka ardhur koha që pas t’i shkojë dikush tjetër. Asaj nga hëna i është “vënë në ndjekje” presidenti …


Angelina Jolie do ta braktis aktrimin?

Londër, 5 dhjetor – Angelina Jolie, e cila së fundi vizitoi Sirinë, ka thënë se puna e saj humanitare po i merr gjithnjë e më shumë kohë, por edhe e përmbush shumë më shumë me aktrimi dhe se së shpejti ndoshta do të heqë dorë prej karrierës filmike.“Mendoj që do të heq dorë nga aktrimi …