Si ta dini kur nuk është i interesuar?

Si ta dini kur nuk është i interesuar?

Këto janë disa nga shenjat, që tregojnë se ai nuk merakoset fare për ju. Ai thjesht nuk është edhe aq i interesuar, kështu që mos humbni kohën tuaj për dikë që nuk ia vlen. 1. Nuk ju fton në takim Nëse një mashkull ka ndjenja për një femër, ai nuk mund të ndalojë së kërkuari arsye dhe pretekste për ta parë atë. Nëse ndien atraksion, ai dëshiron të shkojë më larg. Nëse nuk bënë ndonjë lëvizje, thjesht nuk është aq i interesuar. 2. Ai nuk ju thërret Ai thotë se nuk kishte kohë për shkak të ngarkesës. Gjepura. E vërteta është se ai nuk ju ka pasur në mendjen e […]


Pse femrat jane te lumtura me meshkuj më pak te bukur?

Studimet më të reja tregojnë se femrat që janë në lidhje me meshkuj më pak atraktivë janë më të lumtura dhe se lidhjet e tyre janë më të kënaqshme edhe në aspektin emocional. Kërkuesit shkencorë nga “UCLA” dhe Universiteti në Tennessee kanë analizuar 82 çifte që ishin në martesë për një vit dhe të cilët njiheshin midis veti për të paktën tri vjet, për t’i incizuar me rastin e zgjedhjes së problemeve të ngjashme. Në ndërkohë, një grup njerëzish vlerësonte shkallën e atraktivitetit të të dy partnerëve, me qëllim që në mënyrë objektive të përcaktohej se kush ishte më i bukur në lidhje. Pas shikimit të video incizimeve, janë vërejtur […]


Si ta vazhdoni jetën pas ndarjes?

Si të mësojmë ta kemi një lidhje më të mirë? Kur kemi nevojë të mësojmë një mësim të vështirë dhe nuk e kemi ditur vlerën e atyre që kemi pasur, jeta bëhet mësuesi më i mirë. Kuptojeni dhimbjen Mos u përfshini nga ndjenja e hakmarrjes. Ajo që ka ndodhur, ka ndodhur dhe nuk mund ta fajësoni veten për këtë. Merreni kohën e nevojshme për ta qartësuar atë që ka ndodhur dhe se çka do të mund të bënit për ta përmirësuar atë. Ndoshta e keni humbur dashurinë, por e keni fituar një mësim. Dhimbja është një mënyrë nëpërmjet së cilës natyra na tregon se diçka nuk ka shkuar si duhet. […]


Elvana Gjata: Familja, gjëja më e shtrenjtë në botë

Elvana Gjata ka shfrytëzuar rrjetin social “Facebook” për të shprehur dashurinë që ndjen për prindërit e saj. ; “Zgjedh ta ndaj me ju këtë ndjesi timen shumë të sinqertë… Ndonjëherë rutina, problemet dhe streset e punëve ditore na bëjnë të […]Ja Cfar i nxorri Elena Marselinos…

Per nje kohe te gjate Elena flet me Joanen per Marselinin duke thene se ndjehet shume e zhgenjyer prej tij pasi ai u tregua indiferent. Joana mundohet qe ta keshilloj duke i thene qe te mos i besoj shume atij dhe me pas i tregon se Marselini eshte shprehur keq kunder Elenes qe diten e dyte qe kane hyre ne shtepi. Keshtu dy vajzat bejne thashetheme per sjelljen e Marselinit ndaj Elenes, ku ajo ndjehet e zhgenjyer, ndersa Joana e keshillon duke bere krahasimin me Anaidin. Joana nder te tjera i thote se Marselini nuk eshte treguar korrekt, ndersa Anaidi nuk ka thene asgje kunder Joanes edhe pse u bene […]


Marselini: Me pelqejne djemte

Marselini dhe Elena ndodhen në dhomën e ndenjes duke biseduar. I pyetur nga Elena, Marselini fillon që të flasë për familjen e tij. Ai i tregon Elenës se është shumë i dashuruar pas bashkëshortes dhe e përshkruan atë si një femër shumë të bukur. Ndër të tjera ai e përshëndet nëpërmjet kamerave dhe i thotë “puthe djalin”


Kujdes! E pini kafenë me qumësht? Nga këtej e tutje nuk duhet, ja pse!

Padyshim që shumica prej nesh kur pimë kafe, shtojmë edhe qumësht për ta lehtësuar apo bërë më të shijshme… Por, ky zakon sjell si rezultat refuzimin e kalciumit nga organizmi ynë. Sipas studimeve të fundit mjekësore, kur qumështi kombinohet me sasi të lartë kafeine, rritet përqindja e kalciumit në urinë dhe shkakton “zbrazjen” e kalciumit në zorrë.


Messi aksion dhe gol maestral ndaj La Corunas (Video)

Lionel Messi ka treguar sonte se kush është ‘baba’ i futbollit, pas një goli fantastik të shënuar në ndeshje me Deportivo La Corunan. Ylli argjentinas e nisi vet një aksion maestral, për ta finalizuar atë me një gol të rrallë, pasi e paraboloi portierin kundërshtar. Messi me këtë gol i tregoi Milanit se është gati për ndeshjen e kthimit të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve, që do të zhvillohet të martën mbrëma. Katalunasit do të hyjnë në këtë takim me një deficit prej dy golash.


Messi dhuron 600 mije euro per..!

Lionel Messi e ka vërtetuar edhe një herë se është shembull i bamirësisë. Sulmuesi argjentinas i Barcelonës ia ka dhuruar 600 mijë euro Spitalit të Fëmijëve në vendlindjen e tij, Rosario. Me këto para është menduar të rindërtohet departamenti onkologjik në spitalin Viktor J.Vilela, deklaruan autoritetet e qytetit Rosario. Sipërfaqja e përgjithshme e hallës e cila do të rindërtohet, kap një hapësirë prej 455 metra katrorë, ndërsa periudha e rinovimit është një vit. Një pjesë e fondeve do të shfrytëzohet edhe për udhëtimet e mjekëve, të cilët do të trajnohen në Barcelonë.