Shikoni cka bejne ushtaret amerikan ne kohen e lire (VIDEO)
Behrami, “mbreti” i Evropës për ndërhyrje

Valon Behrami ka kohë që njihet për mënyrën e tij të paepur për të luajtur futboll. Shumë pak në fushë shihet ndonjë veprim që rezulton me gol, por gjithmonë shihet duke vrapuar, nga fillimi i ndeshjes e deri në fund. Tash është më se e imagjinueshme se çfarë mund të bëjë ai gjatë kësaj kohe. […]


Balotelli angazhon taksist t’ia mësojë rrugët

Sulmuesi i Manchester Cityt, Mario Balotelli, ka angazhuar një taksist për ta dërguar deri në Londër, njoftoi të martën “Daily Mirror”. Balotelli nuk i di mirë rrugët e Anglisë dhe për këtë arsye ka bërë 260 kilometra nga Manchesteri deri në Londër me ndihmën e taksistit.Iialiani 22-vjeçar është dashur të takohej me menaxherin e tij, […]


Rekordi nuk është i Messit, por i Chitalus me 107 gola

Derisa urimet e lëvdatat për thyerjen e rekordit nga Lionel Messi, për më së shumti gola të shënuar brenda një viti kalendarik (86 gola më 2012), në një kënd tjetër të botës, në shtetin e Zambias, njerëzit ende çojnë lule te varri i pronarit të vërtetë të këtij rekordi.Emri i tij është Godfrey Chitalu, i […]


FBI prangos hackerët falë “Facebook”

Një rrjet i krimit kibernetik, përgjegjës për dëme prej 850 milionë dollarësh, u shkatërrua pas hetimeve të “FBI”-së, që përdori një mënyrë të thjeshtë për të zbuluar identitetin e keqbërësve, “Facebook”-un. Në një deklaratë, autoritetet amerikane lajmëruan se dhjetë të dyshuar u arrestuan në të gjithë botën, përfshirë në Britaninë e Madhe dhe Shtetet e […]


12.12.12. – një herë në jetë

Kalendari sot shënon 12.12.12. – që përkthyer ndryshe do të thotë 12 dhjetor 2012, njofton REL. Ndryshe nga 11 vjetët e fundit, kjo do të jetë data e fundit e trefishtë për gati një shekull, kur kalendari do të shënojë 01.01.01 (11 janar 2101). Kjo do të thotë edhe një shans i fundit për çiftet […]


Fenomeni i “bebeve të rritura”

Një dokumentar që do të transmetohet së shpejti në televizionet britanike po zbulon një fenomen shumë të çuditshëm që po ndodh në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA: bebet e rritura. Programi tregon se si persona të rritur kanë zgjedhur të përqafojnë një jetë ku përditshmëria konsiston në ndërrim pelenash dhe përkujdesje njësoj si për fëmijët […]