Djali i drejtorit të përgjithshëm të burgjeve, procedim penal për shkak të plagosjes së 28 vjeçares


Ch. League, reagimet pas shortit

Menjëherë pas hedhjes së shortit, përfaqësuesit e skuadrave janë shprehur njëzëri entuziastë që ekipet e tyre ndodhen mes 8 më të mirave, por nga ana tjetër nuk u zhbalancuan, duke kërkuar përqëndrim gjatë 180 minutave. Drejtori sportiv i Paris Saint Germain, Leonardo, e shikon përballjen me Barcelonën si një festë për qytetin, por ai gjithashtu […]


Renditja e UEFA-s, Spanja kryeson bindshëm

Tashmë që janë mësuar skuadrat çerekfinaliste të Champions dhe Europa League, federatat respektive bëjnë llogaritë sepse ndryshimet e mundshme në klasifikimin e UEFA-s mund të reduktojnë ose shtojnë numrin e skuadrave që kualifikohen për kompeticionet evropiane. Me tre ekipe në çerekfinalet e Champions League, Spanja konsolidon pozitat në krye të klasifikimit duke thelluar diferencën ndaj […]


Ch. League, përcaktohen çiftet çerekfinaliste

Champions League është një kompeticion, ku përveç zotësisë, ndonjëherë duhet të kesh dhe fatin me vete. Dhe në shortin e çerekfinaleve të Uefa Champions League, fati i buzëqesh ekipeve spanjolle, të cilat në letër kanë gjetur përballë kundërshtarë të kalueshëm dhe jo shumë impenjativ, dhe pse në këtë kompeticion është mirë të mos bësh asnjëherë […]


Arrestohen tre të dyshuar për viza italiane

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit e Policisë së Kosovës, përkatësisht Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike ka arrestuar tre të dyshuar për veprën penale mashtrim në tentativë. Pas grumbullimit të informatave gjatë procedurës paraprake hetimore lidhur me […]


Rrihen nxënësit shqiptarë dhe maqedonas në Shkup

Sot rreth orë 13:00 në qytetin e Shkupit ka pasur sërish incidente ndëretnike. Sipas informacioneve që ka portali Shqipmedia, përleshje fizike ka pasur mes nxënësve maqedonas dhe shqiptarë në qendër të Shkupit, më saktësisht para objektit të “Holiday In” në autobusin nr. 60. Ngjarja ka ndodhur në sy të qytetarëve e cila përfundoi me të lënduar nga të dy anët dhe me arrestime të shumta nga ana e policisë e cila arriti në vendngjarje disa minuta pasi përleshjet kishin filluar. Informacione zyrtare mbi të arrestuarit nuk ka ende, derisa si motiv kryesor dyshohet sërish të jenë marrëdhëniet jo të mira ndëretnike. Edhe njëherë vërtetohet gjendja alarmante që mbizotëron veçanërisht në […]


Aida Shtino braktis Njerëz të humbur për .!

Sipas thashethemeve, drejtuesja e emisionit do të hedhë kandidaturën për deputete, ky thashethem po qarkullon prej kohësh në ambientet televizive. Aida Shtino duket se ka ndërmend të lërë mënjanë emisionin “Njerëz të Humbur” për t’i hyrë politikës. Drejtuesja televizive, faktikisht prej disa muajsh është pjesë e partisë PDIU, mirëpo tashmë duket se ka vendosur ta bëjë edhe më të fortë impenjimin e saj politik, duke hedhur kandidaturën për deputete. Për më tepër thuhet se ajo është caktuar të jetë e dyta në listë në Tiranë, pas kreut Shpëtim Idrizi, me gjasa të mëdha për t’u zgjedhur. E nëse bëhet deputete, me siguri që rrezikon t’i japë fund misionit të saj. […]


Shkodër, shpërngulen 140 familje(video)

Shtabi i Emergjencave i ngritur në Shkodër njofton se mbrëmjen e të enjtes shkarkimet në Vaun e Dejës kanë arritur në 2400 metër kub ujë për sekondë.  Per pasoje në Bashkinë Shkodër janë përmbytur 200 hektarë tokë, në zonën Bahçallëk, […]


Tragjedia, humbet vajzën, djalin dhe burrin brenda 24 orësh

Humbet bashkeshortin, djalin dhe vajzen brenda 24 oresh, per arsye natyrore. Ngjarja transmetuar sot nga Daily Mail nuk ka kalur pa vemendje dhe befasi per tragjedine ne familjen Dennis. E para ka humbur jeten vajza, e cila shkoi ne spital […]


George Clooney sërish beqar

George Clooney është ndarë nga Stacy Keibler, partnerja me të cilën ishte lidhur që nga korriku i vitit 2011. Aktori 51-vjeçar duket se i ka dhënë fund romancës pasi ai dhe Keibler kërkonin gjëra të tjera nga lidhja.  Një burim […]