Ftesa për dashuri e çoi drejt vrasjes

Ftesa për dashuri e çoi drejt vrasjes

Ditën e parë të majit 2012, për mese katër orë, ajo e thërriste në telefon Fidan Shabin duke i premtuar marrëdhënie seksuale. Por, pasi kishin shkuar në banesën e saj, në mesnatë, vajza e të ndjerit Sali Dukati e kishte […]
Me 1 euro fiton në bastore 180 mijë euro

Bileta më fantastike e bastoreve sportive vjen nga Turqia në të cilën janë qëlluar katër ndeshje dhe atë me parashikimet “dysh në njësh” dhe “njësh në dysh”. Një qytetarë i Turqisë me një euro të investuar në bastore ka fituar reth 180.000 euro. Me çrast ai parashikoi katër ndeshje dhe atë në formën “2-1″ dhe […]


Shkëndija përjashtohet nga Liga e Parë e Maqedonisë ?

Kur kanë mbetur disa ditë deri në fillimin e gjysmëstinorit pranveror në futbollin e Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës është përfshirë nga paqartësi të mëdha rreth të ardhmes së saj. FFM-ja ditë më parë ka njoftuar se Shkëndija si subjekt i ri humb të drejtën e garimit në Ligën e Parë, nënkryetari i FFM-së, Qenan Idrizi, […]


Doganierët Kosovarë Zbulojnë Kontrabandën me Njerëz

Oficerët e Doganës së Kosovës në Han të Elzeit të mërkurën pasdite, kanë gjetur të fshehur në një maune me mallra, tre shtetas pakistanezë, duke tentuar të futen ilegalisht në Kosovë. ; Ngarkesa në të cilën gjendeshin personat  përmban material […]


Iniesta: Kundër Milanit, ndeshja për jetë a vdekje

“Kundër Milanit do të luftojmë që nga minuta e parë si të ishte ndeshje për jetë a vdekje. Nuk kam dyshime se do të jetë i vështirë kualifikimi, por vë dorën në zjarr se do të kalojmë në çerekfinale”. Kështu është shprehur Andres Iniesta një ditë pas eliminimit nga Kupa e Mbretit. Barcelona u mund […]


Matri: Do të bëja gjithçka, për të shënuar ndaj Napolit

Kauntdauni për ndeshjen e madhe të San Paolos ka filluar dhe protagonistët e Napoli – Juventus kanë filluar ta nxehin edhe më shumë atmosferën. Një nga ata është edhe Alessandro Matri, i cili siguron se nuk është aspak i shqetësuar për atmosferën që bardhezinjtë do të gjejnë në stadiumin e napoletanëve. “Nuk u ndikuam nga […]


NBA, rrahje në ndeshje – VIDEO

Thuhet se basketbolli është një sport me pak kontakte mes lojtarëve, por kështu nuk ndodhi edhe në ndeshjen e Indiana Pacers dhe Golden State Warriors, pasi që disa lojtarë u përfshinë në një rrahje. E tëra fillojë në çerekun e katërt të lojës kur qendra e Indiana Pacers, Roy Hibbert goditi lojtarin e Golden State […]


Vritet ish-futbollisti i Hajvalisë

Ish-futbollisti i Hajvalisë me të cilën u promovua në ligën e parë, Fatmir Beqiri pas një zënke me një tjetër shtetas kosovar në Lyon të Francës ka mbetur i vdekur pasi paraprakisht ishte goditur me thikë. Beqiri, i lindur me […]