Britani, shqiptarja nderohet Gruaja e Vitit

Britani, shqiptarja nderohet Gruaja e Vitit

Shqiptarja nga Kosova, Remzije Sherifi u shpall “Gruaja Emigrante e Vitit” në Britaninë e Madhe, një çmim që jepet nga organizata dhe shoqatat britanike të të drejtave të grave dhe emigrantëve, për të nderuar punën dhe përpjekjet e saj për integrimin e grave dhe vajzave të reja emigrante në Britaninë e Madhe. Remzija, 57 vjeç, u nderua për punën e saj vullnetare me shoqatën “Maryhill Integration” me qendër në Gllasgou të Skocisë. Çmimi iu dorëzua në një ceremoni në Londër me pjesëmarrjen e aktivisteve të shoqatave më me emër të të drejtave të grave dhe vajzave emigrante në Britaninë e Madhe, për përkushtimin e saj në integrimin e kësaj shtrese […]


Nëna më e bukur se bija

Këngëtarja shkupijane e veshur me një fustan të hapur qe duket si gjithmon joshese.Ka marrë pjesë në ndarje cmimesh në Shkup, në këtë ceremoni Tuna ishte e shoqëruar nga një ndër personat më të dashur, të ëmën. Fotot i të hedhur në isntalagram.Milionerin Anton Stanajn e vrau punetori i ti kosovar(video)

Stanaj në dorë mbante celularin dhe çelësin e Land Roverit, dhe diçka po shikonte në celular. Kur u nis të ulej, u dëgjua një krismë. U vra me vetëm një plumb nga kosovari Mujë Sefaj. Kështu deklaroi për gazetën malazeze […]


Ja Si Ka Kënduar Muharrem Ahmeti Në Vitin 1995… ( Video )

Një video e publikuar dy ditë më parë në internet, na sjell pamje të para 16 viteve të këngëtarit të njohur të muzikës tallava, Muharrem Ahmeti. Videoja e xhiruar me 17 qershor 1995, është publikuar në internet me 14 dhjetor […]


Sozia e Katy Perry super provokuese

Kjo është vajza e faqes tre të tabloidit The Sun Rosie Jones. Ajo është ngatërruar në publik me këngëtaren e famshme Katy Perry. Përdoruesit e rrjetit social Tëitter e kanë etiketuar menjëherë këtë vajzë si Perry por në fakt ka […]


Gjarperi udheton me aeroplan mbi Australi

Një gjarpër ka habitur udhëtarët që kishin hipur në avionin e linjës Australi – Papua Neë Guinea. Një gjarpër python, jo helmues, është fotografuar në lartësi nga një udhëtar, duke qëndruar në në krahun e aeroplanin i cili në ato momente ishte mbi Port Moresby. Ekuipazhit ishte tmerruar kur mësuan se gjarpëri kishte  i kishte […]


iPhone, telefoni që ndryshoi botën?

Pesë vjet më vonë iPhone është bërë madje një sëmundje. Një studim i Baystate Medical Center në Springfield, Massachusettes thotë se 76 për qind prej nesh vuajmë nga “vibracioni fantazmë”: është sindroma e beeperit, mesazhit, apo emailit që e imagjinojmë edhe kur nuk është. Një psikolog, Larry Rosen, ka shkruar një libër “iDisorder”, ku shpjegon […]


32-vjeçari humb jetën, ra në kanal bashkë me mjetin

Një 32-vjeçar ka humbur jetën sot në fshatin Torovicë të Lezhës, teksa punonte me një mjet të vogël transporti. Gjatë punës, mjeti u përmbys dhe ra në një kanal me ujë. I riu është Ndue Qosaj, i cili pasi ra […]


Rrihen nxënësit shqiptarë dhe maqedonas

Sot rreth orë 13:00 në qytetin e Shkupit ka pasur sërish incidente ndëretnike. Sipas informacioneve që ka portali Shqipmedia, përleshje fizike ka pasur mes nxënësve maqedonas dhe shqiptarë në qendër të Shkupit, më saktësisht para objektit të “Holiday In” në […]