Kjo pajisje mund të riktheje në jetë një pacient 7 orë pas vdekjes

Kjo pajisje mund të riktheje në jetë një pacient 7 orë pas vdekjes

Një pajisje e re mund të sjellë në jetë pacientë të sëmurë me zemër 7 orë pasi kanë ndërruar jetë. Ajo i shpëton viktimat duke nxjerrë nga trupi gjakun, duke i hequr dioksidin e karbonit e duke e injektuar sërish të mbushur me oksigjen, pra duke bërë punën e zemrës. Sipas “Daily Mail”, në Britani […]


Vullneti i 4-vjeçarit të verbër përlotë botën

; 4-vjeçari Gavin nga SHBA është një nga 150 amerikanët të cilët kanë pësuar verbëri totale për shkak të sëmundjes së rrallë LCA-NMNAT1. Familja e Gavin përjeton emocion të jashtëzakonshëm kur fëmija i tyre për herë të parë arrin të përdor shkopin e bardhë që shërben që të verbërit të ecin pa ndihmën e askujt. […]


Kabashi refuzon Shqipërinë: Dua Italinë

Elvis Kabashi, lojtari i Kombëtares U19 shqiptare dhe i të rinjve të Juventusit, refuzon përfundimisht dhe zyrtarisht kombëtaren kuqezi. Sipas informacioneve më të fundit, Kabashi ka dërguar në FSHF një letër duke kërkuar të mos…


Peshkopi Napier: Pedofilia nuk është një krim

Peshkopi katolik i Durbanit, Afrikë Wilfrid Fox Napier ka dhënë një version për pedofilin. Ai ka thënë se pedofilia nuk është një vepër penale, ku njerëzit duhet të dënohen, por është një sëmundje. Napietr ishte…I rruajti flokët live për bamirësi(video)

Ashtu siç kishte premtuar, këngëtarja Jessie J i rruajti flokët w saj për bamirësi në organizimin ‘ Comic Relief, Red Nose Day’ për të ndihmuar në ngritjen e fondeve për bamirësi. E tëra është përcjellur drejtpërdrejt dhe miliona njerëz kanë […]


Ana e e pasme e Vanessa Hudgens

Aktorja e “Spring Breakers”, Vanessa Hudgens, tregoi anën e saj të pasme më të mirë, ndërsa shkoi për stërvitje në një qendër palestre në Los Anxhelos. E ndjekur nga fotografë, 24-vjeçarja u shndërrua në reklamën më të mirë për palestrën […]


Jeta është një plazh për Katie Holmes

Duket se jeta është një plazh për aktoren e famshme,Katie Holmes teksa shohim këto fotografi të fundit të saj në plazh.Ish gruaja e Tom Cruise ka nënshkruar kontratë për tu paraqitur në kampanjën e re për kopaninë e aksesorëve ‘IRIS’.Ky […]


Krokodili kanibal ushqehet me një të llojit të tij (VIDEO)

; Është diçka e rrallë, por ky krokodil i uritur është filmuar duke ngrënë një kushëririn e tij të vogël. Reptili, i gjatë 2 metra, i quajtur Eric, po gjuante për peshq, kur u përball me krokodilin e vogël. Por në vend që ta injoronte, ai e vrau dhe e hëngri. Pamjet janë realizuar në […]


Qytetet më të pëlqyera në botë

Nëse jeni në kërkim të pushimeve të jetës suaj dhe doni të njihni të gjithë botën pa u shqetësuar aspak për llogarinë bankare, ja një listë me destinacionet më të preferuara turistike. 10. Barcelona, së fundmi, mori medaljen e artë nga British Travel Awards, duke mposhtur Parisin si “Destinacioni më i preferuar për pushime”. Ajo […]