Messi mbi dyfish më i votuar se Ronaldo

Messi mbi dyfish më i votuar se Ronaldo

Revista prestigjioze sportive “WorldSoccer” i ka bërë publike votat për lojtarët më të mirë në botë për vitin 2012. Sipas votave, i pari është argjentinasi i Barcelonës, Lionel Messi, për të cilin janë dhënë  47.33 për qind të votave, i dyti është portugezi i Realit, Cristiano Ronaldo, me 19.01 për qind, kurse i treti lojtari […]


Lufta Krasniqi – Cleverly, afër realizimit

Lufta për titull të botës në kategorinë gjysmë të rëndë në versioni WBO mes boksierit kosovar Haxhi (Robin) Krasniqi dhe atij uellsian Nathan Cleverly, ka bërë edhe një hap para drejt realizimit dhe ka gjasa të mëdha të zhvillohet në shkurt. Promotorët e të dyja palëve do të dorëzojnë ofertat më 19 dhjetor në WBO, […]


Nisin kontaktet zyrtare mes Juves dhe David Villas

David Villa dhe Barcelona janë në prag të ndarjes pas tri sezonesh në të cilat kanë festuar trofe të shumtë. Ajo që ka ndezur këtë ngricë është çështja e rinovimeve, të cilat nuk e kanë prekur emrin e David Villas. Këtij të fundit i skadon kontrata në qershor të vitit 2014, por për numrin 7 […]


“Pleshti” përballë “Tigrit” në Barcelonë

Dy prej sulmuesve më të spikatur në futbollin botëror, Lionel Messi i Barcelonës dhe Radamel Falcao i Atletico Madridit, do të përballen mes vete të dielën mbrëma, kur liderja e pamposhtur e La Ligas, Barça pret skuadrën e pozicionuar në vendin e dytë Atletico Madrid. Futbollisti më i mirë në botë, Messi, që njihet me […]


Spiun për të spiunuar spiunin e Koresë së Veriut

Pentagoni hodhi në hapësirë nën masa të forta sigurie dhe larg syrit të mediave dhe opinionit publik, më 11 dhjetor, X-37B, anija kozmike e gjeneratës së fundit të teknologjisë ushtarake hapësinore.USAF, aviacioni ushtarak amerikan që drejtoi lëshimin e X-37B, ashtu si edhe herët e tjera, nuk dha detajet e punës së X-37B në hapësirë, por […]


Katër teknologjitë që do të shohim në vitin 2013

Gjatë 12 muajve të fundit, kompanitë teknologjike i kanë prodhuar pothuajse të gjitha pajisjet e tyre me ekrane me prekje. Ky trend do të vazhdojë në vitin 2013, por çfarë mund të presim tjetër nga teknologjia në vitin që po vjen? Çfarë do të shohin konsumatorët dhe profesionistët e biznesit në 12 muajt e ardhshëm? […]


Nëna alergjike ndaj të birit…

Një nënë e re është shpërfytyruar prej reaksionit alergjik që ka pasur si pasojë.e bebës së saj. Zuleika Closs, 26 vjec, u përfshi nga puçra të çuditshme djegëse në të gjithë trupin kur ishte shtatzënë me të birin Emmanuel. Doktorët i nxorren një diagnozë të gabuar, duke i thënë se është me zgjebe, teksa një […]


Të gjithë ne e kemi nga një të ngjashëm diku

Në shikim të parë këto mund të duken sikur janë portrete binjakësh. Por nëse i sheh me shumë kujdes, zbulohet sekreti. Ata nuk kanë lidhje me njëri- tjetrin, por fotografja kanadeze Francois Brunelle ka studiuar fytyrat njerëzore dhe na ka sjellë këto portrete për të na treguar se të gjithë e kemi një binjak diku. […]


Numri 12 shënon në minutën e 12-të, golin e 12-të më 12.12.12

Fati i ndeshjes Juventus-Caglari për Kupën e Italisë, datë 12.12.12 vendoset nga numri 12 në minutën e 12-të pjesës së dytë, goli i 12-të për të me fanellën bardhezi. Juventusi vazhdon në çerekfinalet e garës, në saje të Sebastian Giovincos, autori i golit vendimtar, shënimit të 12-të për të me fanellën e Juves, konsideruar këtu […]


Shkolla që ka vetëm një … nxënës – FOTO

Ky djalosh i zakonshëm tetëvjeçar është në një pozicion unik. Ai është i vetmi nxënës në shkollën e tij në provincën Fuijan në Kinë. Godina me tre kate është ndërtuar në vitin 2005 dhe ka 24 klasa, të cilat janë bosh përveç klasës ku Hu Yang merr mësimet. Ai ka dy mësues që i plotësojnë […]