Portieri mashtrues,por edhe talent! (Video)


Plan për kastrimin dhe vrasjen e Bieber

Policia amerikane njoftoi se ka shmangur një sulm të mundshëm që mund t’i kushtonte jetën këngëtarit kanadez, Justin Bieber. Autoritetet amerikane njoftuan arrestimin e dy personave, Mark Staake dhe nipin e tij Tanner Ruane. Dy të ndaluarit po planifikonin të rrëmbenin, kastronin e më pas të vrisnin këngëtarin adoleshent, Justin Bieber. Gjithëcka është zbardhur nga […]


Edhe Turqia heq dorë nga Eurosongu

 Radio Televizioni i Turqisë njoftoi se nuk do të marrë pjesë në garën e 58-të të Eurosongut, që do të mbahet në qytetin suedez Malmö. Në arsyetimin e këtij  vendimi thuhet se shtetet e privilegjuara si Britania e Madhe, Gjermania, Franca, Spanja dhe Italia kanë pozitë tepër të privilegjuar në krahasim me vendet tjera pjesëmarrëse. […]


Sinani dhe Leonora, bashkë në “Uragani”

 Ata dy janë personazhe të dashura për publikun shqiptar, falë muzikës së tyre. Si duket, më në fund një duet i përfolur i këngëtares Leonora Jakupi është realizuar, me albumin e sapodalë në këtë fundvit të këngëtarit Sinan Vllasaliu, me titullin “Tatuazh”, album i cili ka gjithsej 8 këngë. Në këtë album është edhe kënga […]


Miriam Cani do të aktrojë në një film gjerman

Miriam Cani njihet si një këngëtare jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Gjermani,  ku edhe e nisi karrierën e saj. Mirëpo, duket se ajo po ndërmerr edhe një hap tjetër të rëndësishëm në karrierë. Ajo do të provojë t’i hyjë kinematografisë. Këtë lajm këngëtarja e ka ndarë me adhuruesit e saj në rrjetet sociale, […]


Shaqiri se lë trotuarin pa e pastruar nga bora

Ai është një personazh shumë i dashur i sportit dhe ndoshta futbollisti shqiptar më i lakuar i këtij viti. Është fjala për Xherdan Shaqirin, i cili shihet në këtë foto duke pastruar borën me një lopatë në duar. Kosovari, i cili luan për kombëtaren zvicerane dhe me skuadrën e Bajern Munihut, nuk është se nuk […]


Rita . . . illuminati ?

Video e re e këngëtares Rita Ora “Radioactive” që është pjesë e albumit të saj “Ora” po komentohet si video ku ajo i bën reklamë “Illuminate’. Video ka zgjuar kritika të shumta nëpër rrjetet sociale. Neper komente në video portalin Youtube shihen shumë njerëz duke e cilësuar atë si illuminati. Rita Ora në fillim të […]


Cili është filmi me më së shumti gabime

Ueb-faqja “Movie Mistakes” ka publikuar së fundmi një listë të re të filmave që këtë vit kishin më së shumti gabime. Titulli i fituesit këtë herë i ka takuar filmit “Men in Black 3″ edhe atë me madje 64 gabime. Pas filmit ku paraqitet aktori, Will Smith, radhitet filmi i fundit në lidhje me agjentin […]


Kombëtaret dhe klubet e Kosovës mund të luajnë miqësore ndërkombëtare

Komiteti ekzekutiv i organizatës botërore të futbollit FIFA vendosi sot që kombëtareve të Kosovës në konkurrencën e të rinjve, të femrave e të kombëtares amatore, si dhe klubeve kosovare t’iu lejohet të luajnë ndeshje miqësore me kombëatert dhe klubet përkatëse të anëtareve të FIFA-s. Në komunikatën e FIFA-s nga mbledhja e mbajtur sot në Tokio […]


Xherdan Shaqiri shënon sërish për Bayernin

Në ndeshjen e parë të javës së 17-të të Bundesligës, sonte në Alianz Arena u ndeshën ekipet e dy shqiptarëve nga Kosova, Bayerni dhe Borussia Mönchengladbach, kurse rezultati përfundoi me rezultatin baras 1:1. Ndonëse Bayerni ishte favorit i madh në këtë ndeshje, megjithëkëtë mysafirët erdhën në epërsi të parët. Ishte Marx ai që shënoi golin […]