Një Studente Thyen një shtëpi për të hapur Facebookun

Një Studente Thyen një shtëpi për të hapur Facebookun

Një studente nga Universiteti në Georgia të SHBA-ve ka hyrë dhunshëm në një shtëpi për të kontrolluar Facebookun dhe më pas ka urinuar mbi krevat. Për studentët amerikanë ekzistojnë mënyra të shumta për të ardhur deri te qasja në internet, duke filluar nga bibliotekat apo huazimi i një laptopi nga miqtë, por 18-vjeçarja ka vendosur që ta thyejë një shtëpi për të kontrolluar profilin e saj në rrjetin social dhe për të pushuar pak. Kur ka ardhur në shtëpi, pronarja e ka gjetur studenten të shtrirë dhe duke e shfrytëzuar laptopin e saj. Vajza ka kërkuar falje dhe ka shkuar, mirëpo nuk është ç’kyçur nga profili i saj dhe në […]
Mposhten Blero Meda e Afrim Muqiqi

Tre nga këngëtarët më aktiv të estradës sonë muzikore, Blerim Muharremi – Blero, Mehedin Përgjegjaj – Meda e Afrim Muçiqi, u bënë pjesë e së njejtës ekipë futbollistike. Bashkë me kolegë të tjerë këngëtarë, ata luajtën kundër veteranëve të ‘’Prishtinës”, […]


“Golf 7″, vetura e vitit në botë

“Golf 7″ i “Volkswagen” u emërua si vetura e vitit në saemin e veturave në Nju Jork, dhe kjo përbën një njohje të re pas fitimit të çmimit për veturën e vitit në Evropë. “Ne jemi të kënaqur me çmimin e fituar për “Golf” që është shenjë se kjo ma kinë është një klas për […]U hyri ne dhome me Audi TT (Video)

Një aksident spektakolar ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit të të dielës në Suffolk të Anglisë. Një i ri, pasi ka humbur kontrollin e automjetit të tij ka përfunduar brenda një shtëpie. Vozitësi…
Adoleshenti britanik bëhet milioner (Video)

Një adoleshent nga Britania e Madhe, fitoi miliona për aplikacionin e tij “Summly”, të cilin ia shiti gjigantit të internetit, Yahoo. Nick d’Aloisio, 17-vjeçar, tash është milioner.