“Skyfall” fiton në “BAFTA”

“Skyfall” fiton në “BAFTA”

Londër, 11 shkurt- Filmi i James Bondit “Skyfall” ka fituar çmimin “BAFTA” si filmi më i mirë britanikë. Ky ishte çmimi i vetëm nga tetë nominime sa kishte ky film. Çmimin e mori regjisori i këtij filmi Sam Mendes pasi […]


Edhe një gënjeshtër

Nëpër rrjetet sociale është përhapur lajmi se ekziston një xhirim seksual i Taylor Swift. Një përdorues i “Facebook-ut” ka nxjerrë një deklaratë e cila është shpërndarë shumë herë, ku thotë se këngëtares së muzikës i është hakuar celulari iPhone, nga […]


Ia pa hajrin zhveshjes

Të jesh në ballina dhe të dëgjosh komplimente rreth bukurisë suaj është diçka e bukur, por të dish të nxjerrësh para të mira nga kjo, këtë më së miri e di Elle Macpherson. Në të vërtetë, pasi në vitin 1994 […]


Rihanna tregon një unazë fejese me Chris Brown (FOTO)

Katër vite pasi Chris Brown shokoi botën mbarë kur dhunoi në mënyrë brutale yllin e muzikës pop, Rihanna, ata të dy janë shfaqur së bashku në ceremoninë e çmimeve Grammy, të lumtur. Duket se ata jo vetëm e kanë falur […]


Ç’kanë homoseksualët me gjoksin e Katy Perry? (FOTO)

Këngëtarja Katy Perry, e pranishme në ceremoninë e çmimeve Grammy, nuk mori asnjë çmim, por sërish ishte në qendër të vëmendjes për shkak të fustanit të saj. Dizenjuar nga Gucci, fustani kishte një dekolte të hapur, që tregonte gjoksin e […]Takimet e ‘aranzhuara’ dhe sjelljet tona

Bëhuni fleksibile Mos u mundoni të përmbaheni. Bëni sa më shumë pyetje dhe përgjigjuni shkurt dhe qartë në pyetjet që ua bën ai. Përshtypja e parë vjen vetëm një herë, prandaj mos e humbni këtë mundësi. Mos prisni shumë, por mos shkoni as me një fytyrë të dëshpëruar. ; Kërkoni të përbashkëtat Para se të […]


Tifozët e Lazios, fyerje raciste në drejtim të Valon Behrami

Tifozët e skuadrës italiane, Lazio, kanë bërë fyerje raciste në drejtim të mesfushorit kosovar të Napolit, Valon Behrami, duke u tallur me kombësinë e tij, njofton të dielën “canalenapoli.it”. Fyerjet u bënë të shtunën mbrëma, gjatë ndeshjes së zhvilluar në Romë, ndërmjet ish-skuadrës së Behramit, Lazio dhe skuadrës së tanishme, Napoli (1:1). Behrami, 27-vjeçar, në […]


Tenisti “anonim” fiton Nadalin në finale

Rafael Nadal humbi finalen e Vina del Mar në Kili pasi u mund nga një argjentinas që njihet vetëm nga të “fiksuarit” pas tenisit. Spanjolli, i cili rikthehej në një turne pas një mungese të gjatë, humbi në tre sete 6-7, 7-6 dhe 6-4 ndaj Horacio Zeballos. Ndeshja e fituar nga numri 73 i klasifikimit […]


Audi A3 kabriolet

Versioni final i Audi A3 më në fund është prezantuar. Në foto shihet modeli i cili do të ofrohet në versionet Sport dhe S Line. Kabrioleti vjen në platformën e Audi A3 me 5 dyer. Në përputhje me këtë vjen edhe teknologjia e re, e cila paraqet ofertën superiore. Për publikun e gjerë Audi A3 […]