Njerëzit janë të mrekullueshëm – VIDEO

Njerëzit janë të mrekullueshëm – VIDEO

“Njerëzit janë të mrekullueshëm” është një seri videosh që del çdo vit që nga viti 2010. Mes lajmeve të ngarkuara me stres, një video e tillë të çlodh dhe të bind vërtet se ka njerëz kudo në botë, të aftë të bëjnë veprime që të zbavitin. Video përgatitet nga një grup britanik, i quajtur Hadouken. […]


Polici merret zvarrë me makinë nga i ndaluari (video)

Rusia duket se është një vend i vështirë për policët. Të paktën kështu ka ndodhur me njërin prej tyre, që ka ndaluar një drejtues mjeti të dyshuar. Por, ky i fundit e ka marrë zvarrë me makinë. Më pas ai është ndaluar dhe tashmë pritet që të dënohet me 10 vjet burg për këtë akt.


Hillary Clinton problem me shikimin

Hillary Clinton duket se është në formë të mirë, por ndoshta tromboza e dhjetorit i ka lënë një problem me shikimin. Sekretarja Amerikane e Shtetit i sheh dopio objektet që ka përreth. Ka shumë mundësi që ky të jetë një problem i përkohshëm. Disa okulistë kanë arritur, që në distancë të kuptojnë problemin e saj […]


15 mijë krokodilë ikën nga një fermë (Video)

Zyrtarë të provincës Limpopo në Republikën e Afrikës Jugore kanë kumtuar se rreth 15.000 krokodilë kanë ikur nga ferma Rakvena. Ata kanë ftuar popullatën që pa nevojë mos t’i braktisin shtëpitë. Krokodilët nga ferma ikën pas vërshimeve dhe plasjes së pendës në kufi me Bocuanën. Disa krokodilë u gjetën larg fermës dhjetëra kilometra.Vlerësohet se në […]


Rrufeja godet aeroplanin, piloti aterron pa motor

“Turkish Airlines” ka lajmëruar se aeroplani me 114 pasagjerë ka bërë ulje emergjente, pasi është goditur nga rrufeja dhe është djegur njëri prej motorëve. Aeroplani ishte në fluturim nga Stambolli në Izmir. Aeroplani i aksidentuar përgatitet për aterrim pasi është goditur nga rrufeja. Piloti ka aktivizuar menjëherë pajisjet për shuarjen e zjarrit në motor, duke […]


Mbi 30 zjarrfikës shpëtojnë ponin

Shperndaje lajmin … Zjarrfikësit në një fshat të Londrës luftuan gjashtë orë për të shpëtuar një poni pasi ai kishte rënë në një gropë të thellë. Grace Hilliar, 47 vjeç i kishte thirr zjarrfikësit pasi poni 5 vjeçar i quajtur Nova ishte ngujuar në një gropë të thellë mbi dy metra. Më shumë se 30 […]


Tanku del në një autostradë ruse

Shperndaje lajmin … Në qytetin Nizhnij Tagil (rus. «Нижний Тагил») në Ural në autostradë doli një makinë e rëndë ushtarake me shpejtësi të madhe. Nëpër pirgjet e dëborës në anë të rrugës tanku “T-90” nxitoi mespërmes rrugës dhe u zhduk në fushën e mbuluar me dëborë, transmeton ZR njoftimin. Kjo u regjistrua nga një videoregjistrues […]


Irani ka dërguar majmunë në gjithësi (video)

Shperndaje lajmin … Irani ka bërë sot të ditur se me sukses ka dërguar në gjithësi një majmun, duke e cilësuar këtë ndërmarrje “edhe një sukses drejt qëllimit, fluturimeve hapësinore me ekipazh njerëzish”. Raketa “Pishgam/Pionir” ka mbërri lartësinë e 120 kilometrave dhe pastaj majmuni u kthye shëndosh në tokë, citojnë mediet televizionin shtetëror iranian. ; […]