Roma-PSG, shkëmbim De Rossi-Verratti?

Roma-PSG, shkëmbim De Rossi-Verratti?

Pas përfundimit në “Trigoria” të takimit mes drejtuesve të Romës dhe Zdenek Zeman, trajneri është dukur pajtues me shoqërinë, e cila e ka vlerësuar pozitivisht bisedën e gjatë me teknikun. Sabatini, drejtori sportiv i Romës, është shprehur: “Jemi të kënaqur. Do të luftojmë së bashku në betejat tona”. Më pas erdhi dhe reagimi i Zeman: […]


E treta për Lakersat!

Kronikë amerikane nr.266 – 29 janar 2013 NBA LaMarcus Aldridge së pari barazoi rezultatin me treshen e shënuar 4.9 sekonda para fundit, pas treshes së Dirk Nowitzkit. OJ Mayo shkaktoi faull në sulm 1.5 sekonda para fundit, kohë e mjaftueshme për Aldridge që të shënoj edhe koshin e fitores pas pasimit të Wes Matthews, 0.2 […]


Kupa e Italisë, Lazio finalisti i parë – VIDEO

Është Lazio finalistja e parë e Kupës së Italisë, pasi ka mundur 2-1 Juventusin në ndeshjen e kthimit, brenda në “Olimpico” të Romës. Pasi ndeshja e parë ka përfunduar 1-1 në Torino, kryeqytetasve i mjaftonte barazimi 0-0 dhe gjatë gjithë pjesës së parë Lazio ka qëndruar në pritje, duke shfrytëzuar hera herës ndonjë kundërsulm. Me […]


Ibrahimoviç: Do të rikthehem në Itali

Zllatan Ibrahimovic është nga ato personazhe që ose i dashuron, ose i urren për cfarëdo që thonë. Deklaratat e tij gjithmonë lënë vend për diskutim. Edhe për madhështinë e tij si futbollist, opinionet janë të ndryshme. Një talent i jashtëzakonshëm, që e ka fituar titullin kampion kudo ka luajtur, por nuk është shfaqur i tillë […]“Lufta” e Klasikeve

Real Madrid dhe Barcelona do të ndeshen për herë të katërt këtë sezon ndaj njëra-tjetrës. Dy takime në Superkupën e Spanjës, një në kampionat dhe tashmë vjen gjysmëfinalja e Kupës së Mbretit mes dy skuadrave më të mira të Spanjës dhe jo vetëm.  222 ndeshje zyrtare – Madrilenët dhe katalanasit janë ndeshur 222 herë mes tyre […]


Apple zbulon iPad të ri

Kompania Apple ka zuluar iPad-in e ri, i cili do të ketë memorie dy herë më të madhe se modeli i deritanishëm. Tableta e re do të ketë kapacitet prej 128 gigabajtësh, ndërsa pjesa tjetër mbetet e njëjtë me modelin paraprak. Zyrtarë të kompanisë kanë bërë të ditur se ajo do të dalë në shitje […]


Rita dhe ….plumbi (Shiko Fotot)

Kur është fjala për tendencë, Rita Ora është nga ato femra që ka qejf t’i shtyjë kufijtë. Shumë prej fansave të saj nuk u ka shpëtuar unaza në formë plumbi që ajo mbante në gisht, pas natës së parë të […]


Si funksionon kënaqësia?

Çfarë ndodh në tru kur kënaqim nevojat tona parësore siç janë uria dhe seksi? Pse kur pimë alkool, drogë ose duhan kemi të njëjtën ndjesi? Pse rënia në dashuri ka të njëjtat efekte si droga? Ja përgjigjet e ekspertëve… Çfarë e ndez pasionin Gjithçka ka lidhje me kiminë: kur kënaqim nevojat tona, të çfarëdo lloj […]


De Niro bën dashuri me çorape

Aktorja dhe modelja Carole Mallory thotë se Robert De Niro kishte mbajtur çorape kur dyshja kishin bërë dashuri në vitet 1970-ta. Mallory kishte pasur një aferë dyjavore me legjendën e ekranit, pasi ata u takuan në një hotel në Hollywood […]