Shofer Më Të Mirë Se Besoj Që Keni Parë Ndonjëherë [video]


Ja 5 forcat speciale më të mira në botë

5. Kopassus (Komandot Special), janë forca elitë të ushtrisë indoneziane. Reparti është themeluar në vitin 1952 dhe përbëhet nga pesë regjimente. Bëjnë pjesë në forcat më të mira ushtarake në botë, pasi kanë arritur të kenë operacione të suksesshme në konfliktin me Guinenë e Re në 1958, luftën me Malajzinë në 1963. Kanë arritur të […]


Mbyllet banka më e vjetër zvicerane

Bernë, Banka më e vjetër në Zvicër Wegelin do të mbyllet pasi pranoi fajësinë te gjyqi në New York që e kishte akuzuar se  kishte ndihmuar amerikanët të evitonin pagimin e tatimit. Banka Wegelin, e themeluar në vitin 1741, ka pranuar t’iu paguajë autoriteteve amerikane 57,8 milionë dollarë. Në kumtesë theksohet se pas kësaj pagese […]


Ky është momenti kur Obama mëson lajmin më të hidhur në presidencën e tij

Fotoja që është publikuar nga Shtëpia e Bardhë tregon momentin, kur presidenti Barak Obama mëson lajmin tronditës, rreth masakrës që kishte ndodhur në shkollën e Sandy Hook. Në foto shohim presidentin e SHBA me kokën ulur, me sytë të mbyllur, teksa zv.këshilltari për çështje të sigurisë John Brennan e informon në lidhje me ngjarjet tragjike, që ndodhën […]


Sa herë mbyllim sytë, truri bën një pushim

Rrahjen e qepallave e kemi menduar gjithmonë se një gjest të domosdoshëm për lubrifikimin e syve.  Por kjo lëvizje automatike është shumë më tepër. Sipas një studimi të kryer nga shkencëtarët e Universitetit të Osakës në Japoni, sa herë ne pulitim qepallat, truri ynë shkon në gjendje qetësie. Studimi i publikuar në Pnas, thotë se […]


Bertan Asllani Pjesë E Serialeve Turke

Këngëtari nga Maqedonia, Bertan Asllani do të jetë pjesë e serialit ‘MuhteÅŸem Yüzyıl’ së bashku me të famshmit ‘Hyrem’ dhe ‘Sulltan’.Thashethemet i ka nxitur vetë këngëtari, i cili në Facebook ka postuar disa foto me personazhet në fjalë. Sipas portaleve të Shqipërisë, këngëtari shumë shpejt do të paraqitet në serial me një rol. Seriali ‘Sulltani […]


Zana Krasniqi Do Të Bëhet Nënë?

Zana Krasniqi verën e ardhshme do të sjellë në jetë edhe një pjesëtar të ri të familjes Krasniqi, kanë zbuluar për Telegrafi burime të afërta me bukuroshen. Modelja kosovare, e cila qe një kohë jeton në Amerikë, thuhet se është shtatzënë me të dashurin e saj nga Kosova. “Zana është shtatzënë në muajt e parë […]


Nora Istrefi Paralajmëron Klipin E Ri

Nora Istrefi, para pak ditësh, ka publikuar këngën e saj më të re, “Ne të dy” dhe duket se projektet e saja muzikore do të vazhdojnë me një tempo të shpejtë. Këngëtarja, nëpërmjet rrjeteve sociale, ka paralajmëruar se, së shpejti do të sjellë edhe klipin e ri të këngës, “Big love”, këngë kjo e realizuar […]


Kaltrina Selimi Tregon Çka Nuk Falë

Këngëtarja Kaltrina Selimi edhe për këtë fundvit solli për publikun e saj një këngë të re. Kësaj here kënga është baladë e bukur që mbanë titullin, “Nuk të falë” dhe që flet për një dështim në dashuri të cilën ajo nuk mund ta falë. Sa i përketë paraqitjeve të saja në programet festive, ajo kishte […]


Berlusconi Ende I Kërkuar Nga Femrat! [video]

Politikani miliarder, i cili është detyruar të japë dorëheqje nga posti i kreut të ekzekutivit italian në nëntor të vitit të kaluar, në mes të skandaleve dhe të kritikave kundër menaxhimit të krizës ekonomike të Italisë nga ana e tij, ka bërë shaka me një bukuroshe tjetër televizive e cila kishte munguar në dy ndeja […]