Vajza 12-vjeçare bëhet nënë, më pas veprimi shokues

Vajza 12-vjeçare bëhet nënë, më pas veprimi shokues

Një vajzë 12-vjeçare u bë nënë e një vajze, të cilën më pas e hodhi në një shkurre, ku fatmirësisht u gjet në gjendje të mirë shëndetësore. Ngjarja shokuese ka ndodhur në Kinë, në provincën e Sichuan. Nga hetimet e policisë, nëna e foshnjës ishte një vajzë 12 vjeçe e cila jeton me gjyshërit, pasi prindërit e saj kamë transferuar […]


PAS PESË OPERACIONEVE NË 28 ORË PA NDËRPRERË, MJEKU U SHTRI PËR TË FJETUR NË DYSHEME (FOTO)

Disa njerëz janë të përkushtuar për punët e tyre dhe një nga, me atë çfarë shkruajnë mediat e huaja, është edhe ky njeri. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një kirurg nga Kina i cili ka marrë shumë komente pozitive në internet, pasi u publikuan fotografitë në të cilat ai shihet duke fjetur. Bëhet fjalë për […]


Edhe pak ditë na ndajnë nga 21 gushti, frikësohet e gjithë bota

21 gushti 2017 do të jetë dita e shënuar kur do të ndodhë eklipsi që do të mbulojë tërësisht diellin. Ky eklips ndodh për herë të parë që nga viti 1918. Hëna do të zhvendoset pas Diellit dhe sipërfaqja e Tokës do të zhytet në hije të plotë për disa minuta. Eklipsi do të mund të shihet në të gjitha […]
“Po shoh urat e bukura”, gabimi që i kushtoi shumë trafikantit shqiptar

Një 23-vjeçar shqiptar është dënuar me burg nga Gjykata në Londër pasi lëvizte me dokumenta fakse dhe trafikonte kokainë. Në momentin kur u kap nga policia në Britani, shqiptari Erjon Bajraktari kaloi me semafor të kuq në Bishopsgate, cka e bëri policinë që ta ndalonte nga ku konstatuan dokumentat false dhe kokainën që mbante në makinë. Bajraktari u arrestua në […]


Kiamet ne ISTOG, Qytetarët në panikë, çfarë po ndodh kështu! (Video)

Kiamet ne ISTOG, Qytetarët në panikë, çfarë po ndodh kështu! Breshër i madh ka rënë sot në mesditë në Istog duke shkaktuar edhe dëme në fushat bujqësore.Sipas banorëve, ka dëme në kulturën bujqësore por nuk dihet ende vlera e tyre. Shiu i rrëmbyeshëm dhe era e madhe që kanë filluar pasditen e së enjtes. Për më shumë ndiqni videon më …


Merr fund lëvizja e lirë, nis zbatimi i Shengenit/ Ja kriteret për të kaluar kufirin

55 udhëtarë shqiptarë që kanë dashur të kalojnë kufirin për të udhëtuar jashtë vendit, janë kthyer nga autoritetet kufitare. 39 ndër ta janë kthyer në Rinas ndërsa të tjerët në pikat tokësore kufitare. Sipas burimeve nga policia, të kthyerit nuk përmbushnin kriteret e përcaktuara në urdhrin e drejtorit të përgjithshëm të policisë së shtetit dhe me dyshimin se mund të …


Lajm i fundit/ Kroacia vendos të ekstradojë Ismail Morinën në Serbi

Gykata e Dubrovnikut ka vendosur për herë të dytë ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi. “News 24”, thekson se pas kthimit të dosjes nga Gjykata e Lartë për rigjykim në Shkallën e Parë, sërish Gjykata e Dubrovnikut ka vendosur që shqiptari të ekstradohet. Tashmë pritet hapi i radhës nga pala mbrojtëse, e cila me shumë mundësi do të vendosë që …


Provokon shokun me të dashurën, shokohet kur shikon përfundimin (VIDEO)

E keni menduar ndonjëherë se si do të reagonit nëse do të gjenit të dashurën tuaj duke flirtuar me shokun tuaj më të ngushtë? Normalisht që do të çmendeshit, do të ndiheshit shumë i ofenduar dhe do të bënit veprime të pakontrolluara. Ky djalë, i cili është një përdorues i “YouTube”, ka vendosur të vejë në provë shokun e tij, …