I vdes vajza 20 vjeç në plazh, ajo që bën babai më pas nuk përshkruhet me fjalëNë çfarë mënyre matet ari për të dhënë Zekatin?

Pyetja: Selam alejkum! Kam këto pyetje. Në çfarë mënyre matet ari për të dhënë zekatin, si blihet në fillim apo si e marrin argjendarët pasi ta përdorim. Një sqarim, nëse keni mundesi. Pyetja tjetër: si duhet të veprojë një person për shkak të kokëdhembjeve të mëdha e të përditshme, nuk e agjëron Ramazanin (se përdor barna rregullisht)? Allahu ju shpërblefte …Vizita tek dentisti u kthye në tragjedi, vdes 3-vjeçarja. Rrëfimi i nënës së saj do t’ju shokojë

Një vizitë tek dentist mund të kthehet në tragjedi! Kështu ka ndodhur me një vajzë 3-vjeçare. Daleyza Avila-Hernandez ka vdekur të hënën në Kaliforni, në Qendrën e Kirurgjisë së Dhëmbëve të Fëmijëve ndërsa po hiqte dy dhëmbë dhe mbushi dy dhëmballa. Vajza e vogël duket shumë e shëndetshme, e gjallë dhe e mbushur me jetë. Mamaja e saj, Araceli Avila …


FATI YT SOT / 24 Qershor 2017

Dashi Plutoni dhe Marsi do ua ndërlikojnë paksa punën në jetën tuaj në çift sot. Do debatoni me partnerin/en për disa detaje dhe kjo do iu mërzitë. Beqarët nuk do e mbajnë gjithë kohën mendjen tek krijimi i një lidhjeje dhe do e lënë veten të lire. Nëse doni që financat të përmirësohen, duhet të shpenzoni me kujdes. Demi Do …


Mungesa e hekurit në organizëm vërehet nga këto simptoma

Gjithmonë ndiqni shenjat që trupi juaj i dërgon. Këto janë simptomat më të zakonshme të mungesës së hekurit në trup. Lodhja e vazhdueshme dhe gulçimi Nëse me shpejtësi fillon t’ju merret fryma gjatë aktiviteteve të përditshme të tilla si ecja, punët e shtëpisë apo ushtrimet, është e mundur që trupit tuaj i mungon hekuri. Trupat tanë përdorin hekurin për të …


La fëmijët për 10 minuta vetëm, mamaja trondit nga ajo që shikon më pas

Charlotte Wilson kishte lënë për disa minuta tre fëmijët e saj të vegjël vetëm në shtëpi sepse ajo vajti në kopsht për të mbushur pishinën me uji. Por kur u kthye në shtëpi gruaja u shokua nga ajo surprizë e pakëndshme që fëmijët i kishin bërë. Për vetëm pak minuta të vegjlit arritën ta shkatërronin plotësisht shtëpinë duke luajtur. Ata […]


Zbulohet shkaku i zjarrit në Londër që u morri jetën 80 personave, e pafalshme një gafë e tillë

Mediat britanike kanë bërë publike fotografinë e burrit, frigoriferi i të cilit dyshohet të ketë qenë shkaku i zjarrit që u morri jetën 80 personave në Londër. Ai quhet Behailu Kebede, një shofer taksie nga Etiopia, i cili telefonoi në numrin e emergjencës, pasi apartamenti i tij në kat të katërt u përfshi nga flakët, orët e para të mëngjesit […]


Mbante 5 frigoriferë në shtëpi, traumatizohet policia nga ajo që gjen brenda

Një burrë nga Indonezia, i cili mbante 5 frigoriferë në shtëpi ka traumatizuar policinë, pasi mbante të ngrirë 657 pangolins. Pangolins janë shumë të njohur në Azi, pasi mishi i tyre përdoret si ilaç. Burri ka këmbëngulur se kafshët nuk ishin të tij, por të një mikut të tij. Pangolins gjendet vetëm në Afrikë dhe Azi dhe banorët e përdorin […]