Nëse shpërthen Lufta e Tretë, këto janë 10 vendet më të sigurta në botë

Nëse shpërthen Lufta e Tretë, këto janë 10 vendet më të sigurta në botë

Lufta e Tretë Botërore është diçka që asnjë njeri në botë nuk dëshiron që të ndodh. Por, duke i parë ngjarjet aktuale në botë dhe mospajtimet mes fuqive më të mëdha botërore, një luftë e tillë mund të ndodh. Në një video të publikuar në YouTube, është shfaqur një listë me 10 vendet më të sigurta në botë në rast […]


Kap burrin me dashnoren, gruaja shtatzënë i fut speca djegës në vaginë

Një 23-vjeçare e quajtur Ly Channel, pas dyshimeve të shumta ka kapur burrin duke e tradhtuar me dashnoren. I dashuri i saj Chien Keo, 24-vjeç largohej për orë të tëra dhe nuk i jepte shpjegime vajzës, derisa ajo filloi të dyshojë dhe zbuloi gjithçka. Ly, së bashku me shoqet e saj, e ndoqën atë deri tek moteli dhe e nxorën […]


Lilo Labja e jetës reale, ja si duket sot “muza” që u vesh partizane që 17 vjeç

Lilo Labja, personazhi që plagoset në filmin shqiptar ’Malet me blerim mbuluar’’ nuk është një fantazi e skenaristit, por është bazuar tek historia reale e një partizaneje, Mesaret Ymeri. 90-vjeçarja rrëfen për “News24” momente nga jeta e saj mes shtigjeve të luftës. Sapo kishte braktisur bankat e gjimnazit në Gjirokastër për t’u veshur partizane. Në operacionin e qershorit ra në […]Shqiptari i plagosur rëndë nga tërmeti, ka thyer shtyllën kurrizore dhe ka pësuar trauma psikologjike

Midis të plagosurve në Athinë nga tërmeti janë edhe një shqiptar, gjendja shëndetësore e të cilit paraqitet e rëndë pasi sipas mjekëve ka pësuar dëmtime të rënda në shtyllën kurrizore e trauma psikologjike. Identiteti i shqiptarit nuk është bërë ende i ditur, po është mësuar se e kanë shtruar në spitalin “Thriasio” në Athinë, së bashku me një grek dhe […]


Zhytësi tregon pse po mbyten kosovarët në bregdetin shqiptar

Gjatë këtij sezoni veror kanë ndodhur shumë raste kur pushuesit kosovarë kanë gjetur vdekjen, si pasojë e mbytjes në det. Sipas zhytësit Ismajl Kasumi, këto raste vijnë si pasojë e mungesës së shpëtimtarëve nëpër bregdetin shqiptar si dhe mungesës së zonave të precizuara se deri ku qytetarët mund të notojnë. “Gjithë këto raste të mbytjeve janë një tragjedi. Në bregdetin […]


Tmerrohen anglezët: Objekti gjigant shfaqet disa herë në qiell (VIDEO)

Diçka e çuditshme është shfaqur mbi qiellin e qarkut piktoresk anglez të Kornuallit, raporton “RT” Një siluete në formë kafke, që herë shfaqej dhe herë zhdukej duke ndryshuar formë me shpejtësi marramendëse ka shokuar anglezët. Ata kanë filluar të pyesnin objekti i jashtëzakonshëm ishte një anije aliene, shkruan syri.net. Disa thanë se objekti që zhvendosej ishte një tufë zogjsh, por […]42-vjeçarja merr me qira Lambon 250.000 paund dhe bën të paimagjinueshmen

Një grua nga Irlanda ka marrë me qira një makinë luksoze të tipit “Lamborghini” dhe më pas është zhdukur në mënyrë misterioze. Vlera e makinës luksoze, sipas kompanisë zvicerane që e dha me qira, shkon deri në 250.000 mijë £. Dyshohet se irlandezja kishte përdorur kartë identiteti të rreme dhe i kishte thënë përfaqësuesit të kompanisë tha se do të […]


Mendon se po flet me dashnorin, i dërgon gabimisht foto nudo të fejuarit

Rrjetet sociale shpesh bëhen edhe arsye konfliktesh mes çifteve ashtu siç ka ndodhur edhe në rastin konkret. Gjatë bisedës së bërë në Whatsapp një vajzë e cila tradhëton të fejuarin, këtë herë i del e genjeshtra ne shesh. Kjo pasi gabimisht i dërgon të fejuarit të saj, një foto nudo por në të vërtetë ajo mendoi se ia dërgoi dashnorit… […]