Harrojeni Nibiru-n, fizikanti shpjegon se si do të marrë fund bota në të vërtetë (Video)

Harrojeni Nibiru-n, fizikanti shpjegon se si do të marrë fund bota në të vërtetë (Video)

Robbert Dijkgraaf është një fizikant teorik dhe profesor në Institutin për Studime të Përparuara në Princeton. Ai është gjithashtu bashkëautor i “Dobia e Njohurive të Padobishme”. Ai shpjegon se si universi ynë do të shkojë drejt vdekjes së vet.“Vrimat e zeza do të gëlltisin gjithçka në univers.Mendoj se zbulimi më i madh ngateoriaeAjnshtajnit është se universi po zgjerohet. Por kemi […]


“Të lutem nënë lërmë të iki nga kjo jetë qeni”, ngjarja që tronditi Shkodrën. 15-vjeçari përlot qytetarët

Janë me dhjetra e qindra personat që tentojnë të largohen nga Shqipëria, për të kërkuar azil në vendet e BE, për një jetë më të mirë. Qytetarët shkodranë janë bërë dëshmitarë të një ngjarje rrënqethëse, ku një i mitur kërkonte të largohej nga vendi, por nëna e tij e luste për të qëndruar. Historia është rrëfyer për “ShkodraNews”. “Kena pa […]


Filmi i parë horror në Shqipëri, historia që po tmerron të gjithë

Është xhiruar tashmë filmi i parë horror shqiptar e që pritet të dalë në publik pak ditë më vonë. ‘Bloodland…Tokat e përgjakura’ rrëfejnë historinë e parë horror të prodhuar në vendin tonë e cila tregon për një familje që i duhet të përballet me mallkimet e një shtrige e që përfundon me gjueti vampirësh. Të vendosur në një qytezë të […]Kapi pitonin 10 metra të gjatë, gjahtari bie në kurthin e presë së vet

Një burrë kishte arritur të kapte me sukses një gjarpër 10 metra të gjatë, por nuk e kishte kuptuar se Pitoni po e neutralizonte atë.Teksa po e mbante të kapur duke i bllokuar kokën, pitoni kishte nisur t’i mbështillej rreth këmbëve.Kur gjahtari e kuptoi se çfarë po ndodhte, ishte tepër vonë pasi gjarpri kishte filluar ta shtrëngonte, taktikë që e […]


Tragjike: Vdes futbollisti i Juventusit (FOTO)

Juventusi është goditur nga një ngjarje tragjike sot. Talenti i skuadrës, Tommaso Cerase, ka vdekur në fushën e lojës. Ai ka ndërruar jetë në ushtrimet në qendrën stërvitore të skuadrës në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përcjellë “Lajmi.net”. Carese ndërroi jetë pasi shtylla e golit ra në kokën e tij. Lajmi konfirmohet nga “Calciomercato”, që shkruan se …


Vajza e Donald Trump i ka mashtruar të gjithë, del fotoja që i “nxjerr bojën”

Ivanka Trump është nga personat më të afërt të Presidentit të ShBA-ve e cila është thuajse në çdo dalje të tij publike. Kështu vëmendja që ajo merr nga publiku është shumë e madhe. Të shumta kanë qenë rastet kur ajo është komentuar si një nga femrat më të bukura dhe sharmante në botë, por duket se kjo e paska një …


“Gjenerata e Instagramit” që zotohet të hakmerret për vrasjen e Aulonit (VIDEO)

Vrasja e 16 vjeçarit Aulon Zeka me katër plumba, për çka janë arrestuar dy të mitur sipas versionit të policisë ka zemëruar jashtëzakonisht shumë shoqërinë e të ndjerit. Kjo ka bërë që ata të organizojnë protesta duke thirrur që të jepet dënim maksimal për dy të dyshuarit. Një grumbull nxënësish u mblodhën sot para Teatrit Kombëtar të Kosovës, për të …


Këngëtarja shqiptare lë nam në mes të dasmës, i ndodh e papritura e sikletshme

Këngëtaret i shijojnë shumë performancat e tyre bashkë me publikun, por ndonjëherë ndodhin edhe incidente që të vënë në siklet.Kështu i ka ndodhur edhe Dafina Dautit, e cila teksa ishte duke kënduar në një dasmë në në Malishevë, i është grisur fustani.Ja se si u shpreh ajo për “Mirage”:”Më ka ndodh në një dasmë në Malishevë. Kisha veshur një fustan […]


Njoftimi i rëndësishëm i Ambasadës Amerikane: Nxitoni, këtë s’duhet ta humbni

Ambasada e SHBA në vendin tonë ka bërë një lajmërim të rëndësishëm për sa i përket programeve të shkëmbimit në të gjithë botën për zhvillimin profesional. Programi Community Solutions, financuar nga Zyra për Arsimin dhe Kulturën e Departamentit të Shtetit, u jep mundësinë drejtuesve më të mirë dhe të dalluar të komuniteteve nga e gjithë bota, të marrin pjesë në […]