Tërmeti shkund Meksikën, shqiptari filmon tmerrin kur gjithçka nis të shembet (VIDEO)

Tërmeti shkund Meksikën, shqiptari filmon tmerrin kur gjithçka nis të shembet (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur Meksikën gjatë kësaj të marte, duke shkaktuar shkatërrimin total të disa ndërtesave në përvjetorin e një tjetër lëkundjeje sizmike të vitit 1985, që rrënoi pjesën më të madhe të kryeqytetit të Meksikës. Një shqiptar ka arritur që të filmojë pamjet e frikshme ku njerëzit bien në rrugë, ndërsa ndërtesat e gjithçka përreth nis të …
Habit mjeku italian: Fajin që është zhvilluar prostituticioni e kanë femrat

Emancipimi shoqëror ka ndihmuar shumë gratë, por jo burrat. Sipas studimit të fundit është zbuluar se një vajzë provon kënaqësi nëse prek organin e saj gjenital duke nisur që nga mosha 6 vjeçare. Ndërsa për meshkujt është krejt e kundërta ata nuk mund ta provojnë vetëkënaqen pa kaluar në pubertet. Mjeku italian Willy Pasini beson se kjo gjë ka bërë …


E masakruan pitbullët, akuza “bombë” ndaj gjyshit të Viktorias: Vrasje me dashje

Vogëlushja Victoria Zikaj ndërroi jetë në Itali pasi u masakrua nga dy qen të racës pitbull, të cilët familjarët e të ndjerës i mbanin në një apartament me vogëlushen. Nën hetim për këtë ngjarje të rëndë është vënë gjyshi i Victorias, Hasani, i cili ishte në shtëpi në momentin e agresionit të kafshëve. Ndaj tij rëndon akuza e “vrasjes me …


Macja misterioze me ngjyrë të bardhë shfaqet nga askund, dhe refuzon të largohet nga varri i një burri (Video)

Një mace misterioze me ngjyrë të bardhë ka habitur masën që ishin mbledhur për ta varrosur një burrë në Malajzi. Edhe përkundër tentimeve të shumta për ta larguar, ajo në asnjë mënyrë nuk deshi të largohej nga varri i burrit, dhe këtë gjë më së miri e dëshmon videoja e publikuar më poshtë, transmeton Telegrafi.Që nga publikimi i kësaj videoje, […]


Shtetrrethim që pa zbardhur ende mirë, çfarë po ndodh në Shkozë?

SMëngjesi i djeshem ka nisur në mënyrën më të keqe për banorët e Shkozës dhe ky problem është më i gjatë se thjesht disa orë të paradites, sepse shtëpitë e 153 familjeve po shemben. Forca të shumta policie kanë zbarkuar në Shkozë, furgona policie dhe trupa të armatosur bashkë me forcat speciale “Shqiponja”, kanë rrethuar vendin dhe kjo i ka […]


Mos flini në bark: Do shokoheni kur të kuptoni çfarë ndodh me trupin tuaj

Dëshira më e madhe e disave është që ta përqafojnë jastëkun dhe të flenë në bark. Ndoshta fakti që jastëku juaj përmban 17. 500 baktere më shumë se sa WC, do të ju ndihmoj të i largoni këtë vesi të dëmshëm. Të gjitha këto baktere të padukshme mund të ndikojnë në lëkurën tuaj negativisht, duke ju shkaktuar akne. Vetëm 8% […]


Horoskopi ditor, e mërkurë 20 shtator 2017

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 20 shtator 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Venusi do ju japë një mbështetje maksimale në sferën profesionale. Hëna do të ketë rol shumë të rëndësishëm, duke ua bërë mbarë me një udhëtim […]


Shpërthen publiku në ”Dance With Me’:Artisti heq brekët mu në mes të skenës (Video)

Mbrëmjen e sotme në spektaklin “Dance With me Me” ka pasur skena që kanë befasuar publikun.Pasi kanë mbaruar këricimin Rovena Stefa me Meritonin, gjatë kohës që kanë qëndruar në skenë kanë bërë publikun të shpërthejë në të qeshura.Ai që nuk është përmbajtur ka qenë Meritoni, i cili ka hequr të brendshmet në mes të skenës duke befasuar publikun. Mirëpo siç […]