Nuk mundeni t’i rezistoni ushqimit? Ja zgjidhja…

0Humbja e peshës në mënyrë drastike kërkon që në mënyrë rigoroze të ushqehemi dhe udhëtojmë.

Këtë që do t’ju tregojmë nuk është dietë rigoroze, e as magji e shkrirjes së kilogramëve, thjesht janë tri truke me të cilët mund të largoni urinë, shkruan GazetaExpress.

1. Tranguj turshi

Trangujt turshi të largojnë urinë, pasi që ky acid trajton dhe ul sheqerin në gjak. Ndjeni uri 1-2 orë para vaktit të ngrënies, hani tranguj turshi,dhe uria do të kalojë.

2. Badem, arra, lajthi

Janë pemë të shëndetshme dhe po ashtu ushqyese. Nëse këto i hani në kombinim me pemë të thata si p.sh. rrush ose kumbulla, do të ndiheni të ngopur.

3. Pini ujë mineral në vend të lëngjeve të gazuara

Edhe pse edhe lëngjet e gazuara të ngopin,ato kanë kalori të tepërta që nuk do t’ju ndihmojnë në humbjen e peshës. Edhe lëngjet zëvendësoji me ujë mineral, do t’ju “mbushë” dhe ka kalori minimale.