Një lugë gjelle nga kjo përzierje pastron zorrët, largon fryrjen dhe përmirëson tretjen në vetëm 2 minuta

Ne jemi çfarë hamë’, është një nga parimet më të rëndësishme përsa i përket botës së shëndetit. Trupi i njeriut nuk mund të asimilojë lëndët ushqyese thelbësore nga ushqimi dhe si rezultat, shëndeti i përgjithshëm mund të përkeqësohet.

Disa substanca dhe mbeturina toksike grumbullohen në trupin tonë dhe shkaktojnë shumë probleme shëndetësore, veçanërisht kur sistemi i tretjes ka probleme.

Është shumë e rëndësishme të bëni një pastrim të plotë të trupit të paktën 2 herë në vit.

Në këtë mënyrë mund të parandaloni shumë probleme shëndetësore si dhe akumulimin e mbeturinave apo toksinave në trup.

Ka një recetë shumë të mirë për ta bërë këtë. Ju duhen vetëm 3 përbërës që mund t’i gjeni lehtësisht dhe t’i kombinoni sipas udhëzimeve të mëposhtme.

Përbërësit:
5 gota ujë të nxehtë
150 gram kumbulla
150 gram hurma arabie

Përgatitja:
Hidhni ujin e nxehtë në një enë dhe shtoni në të kumbullat dhe hurmat e arabisë. Vendosini në zjarr të ziejnë për 15 minuta dhe më pas hiqini nga zjarri dhe lërini mënjanë të ftohen. Konsumoni 1 lugë gjelle nga kjo përzierje me stomakun bosh çdo mëngjes.

Kjo përzierje e fuqishme përmirson procesin e tretjes, ju ndihmon të shpëtoni nga kapsllëku, largon substancat toksike dhe përmirson shëndetin tuaj.