Lajme

Prekëse/ Vdiq në moshën 40 vjeçare, nëna e re i lë të bijës 1 vjeçe 18 dhurata për çdo ditëlindje (Foto)

Elisa Girotto u nda nga jeta në moshën 40-vjeçare në Treviso të Italisë, pas diagnostifikimit me kancer të një agresiviteti të rrallë. Përpara se të largohej përgjithmonë nga kjo botë, ajo la si kujtim 18 dhurata ditëlindjeje, që e bija 1 vjeçe t’i marrë vit pas viti, derisa të arrijë moshën madhore. Kjo për t’i treguar bebes së saj aq …


Më thuaj çfarë grupi gjaku ke, të të them çfarë personi je

Paralelisht me mënyrën tonë të jetesës dhe ushqimin, grupi i gjakut luan një rol të rëndësishëm në trupin tonë. Janë katër grupe të gjakut : A, B, AB, O ndërsa grupi i gjakut formohet që nga formimi ynë brenda mitrës andaj edhe nuk mund të ndikojmë në të gjatë jetës. Çdo grup i gjakut ka karakteristikat e veçanta të cilat …
Po vjen një lajm shumë i mirë për Shqipërinë, ja cfarë do ndodhë pas pak muajsh

Tashmë është zyrtare, Samiti i radhës me krerët e gjashtë vendeve ballkanike dhe liderëve të Bashkimit Evropian do të mbahet në Sofje me 4 Maj 2018. Kjo u konfirmua një ditë më parë gjatë takimit që zhvilloi kryeministri bullgar Boyko Borisov dhe Presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk. Sipas Borisov, Bullgaria së bashku me Greqinë, Rumaninë dhe Kroacinë do të …50-vjeçarja shqiptare bëhet e virgjër për herë të dytë dhe s’do ta besoni përse

Një histori e pazakontë është rrëfyer mbrëmjen e së premtes në emisionin ‘Top Show Magazine’. Ndihmës kirurgia Senera Hoxha ishte një ndër të ftuarat në panel për të folur rreth kirurgjisë estetike dhe e pyetur rreth ndonjë rasti që asaj i kishte mbetur në mendje, Hoxha rrëfeu historinë e një gruaje rreth të 50-ave që kishte shkuar në klinikën ku …


Mamaja e Klaudias për divorcin me Albin: Më mirë të kisha vdekur unë

Divorci mes Klaudia Pepws dhe Albi Nakos ka shkaktuar shumë diskutime dhe sidomos sulme ndaj Klaudias. Ka qenë nëna e saj Lume Pepa ajo që në një intervistë për GSH ka rrëfyer gjtihçka për të gjithë këtë situatë. Mes të tjerash ajo ka sqaruar edhe pse Klaudia e quajti Albin vëlla per me shum detaje Vazhdo leximin në linkun më …


Talenti i frikshëm i kësaj vajze do ju lërë gjithë natën pa gjumë (VIDEO)

Duke qenë se jemi shumë afër festës së Hallowinit, e cila festohet shumë në botë, talenti i kësaj vajze vërtet që merr një rëndësi akoma më të madhe. 19 vjeçarja nga Kanadaja, Isobelle Carmichael filloi ta zhvillonte talentin e saj shumë kohë më parë mesa mundësi që kishte, ndërkohë që tashmë ajo është bërë një profesioniste e vërtetë. Ju mund …


Gruaja e Milaim Zekës replikon me deputetin e VV: Shko në …

Bashkëshortja e Milaim Zekës, Edlira Qefalija Zeka, ka reaguar pas deklaratës së deputetit të Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili. Ky i fundit tha se Frashër Krasniqi, grushtoi Zekën ‘për atë gazetaren, që i pat thanë lopë e Danimarkës’. Qefalija-Zeka e quan Ismailin ‘anarkist të ndryrë’ ndërsa i thotë që për gratë e dhunuara të shkoj e të marrë hak në Beograd. Shkrimi …