Lajme

Ngjarja e rëndë në Durrës/ Del ekspertiza mjeko-ligjore, ja çfarë e shkaktoi vdekjen e trinjakëve

Tre fëmijë të mitur, 3 vjeç, kanë humbur jetën nga asfiksia pasi banesa e tyre u përfshi nga flakët. Ngjarja e rëndë u rregjistrua rreth orës 17:30 të pasdites në Durrës, në fshatin Romanat. Ndërkohë, ekspertiza mjeko-ligjore ka nxjerrë rezultatet e shkakut të vdekjes së tre fëmijëve. Sipas ekspertizës, trinjakët ishin karbonizuar tërësisht. Kjo ka sjellë edhe vdekjen e tyre …


Të ardhurat nga nafta dhe gazi i sigurojnë cdo Norvegjezi, 185mijë USD sapo lind.

Vlera e fondit kombëtar të mirëqënies në Norvegji, e cila është më e larta në botë, ka arritur ekuivalentin e 1 trilion dollarëve për herë të parë në histori. Expertët thanë të martën se vlera e fondit u rrit tejmase mbas rritjes se tregjeve globale në bursë dhë një performance të mirë të euros së fundmi. Fondi kombëtar I mirëqënies …

Kush është Aurela, 18-vjeçarja e vetëvrarë në Kukës

Aurela 18 vjeç, vajza që shihni në foton më poshtë, prej 23 ditësh ishte zhdukur pa lënë gjurmë nga banesa e saj në fshatin Gdheshtë të Kukësit. Pas një operacioni të gjerë, Policia e Kukësit arriti ta gjente të varur në një zonë shumë të pyllëzuar dhe në një terren të vështirë malor rreth 2 km larg banesës. Mjeku ligjor …


Ja çfarë thuhet në Islam për fundin e botës, këto janë shenjat që Zoti do t’ua dërgojë njerëzve. Shumë kanë ndodhur..

Prej shumë vitesh janë bërë parashikime nga personazhe të ndryshëm, se kur dhe i do të vijë fundi i botës, por sot shumë prej këtyre parashikimeve kanë rezultuar false. Ndërkohë që edhe në librin e shenjtë të Kuranit është parashikuar se kur do të vijë fundi i botës. Ndryshe nga parashikuesit si Nostradamusi, Fiset maja, baba vanga, në Kuran nuk …


Lutja e nënës së trenjakëve që u dogjën në banesë: FALI O ZOT SE JANË ENGJËJ!

Pak orë pas tragjedisë së rëndë që tronditi Durrësin e mbarë opinionin publik, kur tre fëmijë të vegjël 3-vjeç u asfiksuan nga zjarri që shkaktuan në banesë pasi luanin me shkrepse, u mësua edhe një detaj shokues për nënën, 30-vjeçaren Migena Konçi. Kjo e fundit i kish kyçur të vegjlit brenda banesës, e bashkë me dy vajzat më të mëdha …


Sinoptikanët befasojnë me parashikimin e tyre për dimrin

Sipas sinoptikanëve, kryesisht dimri do të karakterizohet nga temperatura më të larta se klima tipike e kësaj stine në vendin tonë. Dimër shume i ftohte dhe vera shume e nxehtë? Jo gjithmonë ndodh kështu. Edhe pse kaluam temperatura shumë të larta gjatë stinës së verës, sinoptikanët parashikojnë jo një dimër tipik të klimës shqiptare, por më të ngrohtë se zakonisht. …


Ekskluzive/ Nuni i trinjakëve rrëfen gjithçka: Si ndodhi ngjarja në detaje, s’i kyçi e ëma brenda

Në një prononcim ekskluziv, nuni i trinjakëve që humbën jetën sot në flakë ka vendosur të rrëfejë ngjarjen reale dhe detajet e ngjarjes tragjike në fshatin Romanat të Durrësit. Ngjarja ka tronditur një Shqipëri të tërë dhe ndërkohë që ishte e zbardhur në copëza, ju sjellim versionin e ngjarjes rrëfyer nga një person shumë i afërt i familjes. Familja është …