Lajme

Breshëri kokërr e shiu rrëke/ Moderatorit shqiptar i prishet emisioni, ja çfarë bën live (VIDEO)

Moderatori i emisionit “BonBon” në RTV 21, Lorik Bakija, ka kaluar momente të vështira sot gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë. Emisioni po mbahej në tarracën e televizionit, por shiu i rrëmbyeshëm i ka detyruar të gjithë që të futen brenda në studio. Mirëpo, asgjë nuk ka kaluar kaq lehtë: moderatori i emisionit është ai që e ka pësuar, kur në hyrje …


Ulje temperaturash javën e ardhshme, ja zonat ku do ketë rreshje të forta

Masat ajrore afrikane janë rikthyer sërish, duke regjistruar temperatura deri në 39 gradë Celsius në zonat bregdetare. “Këto masa ajrore të nxehta do të qëndrojnë deri ditën e shtunë. Edhe e premtja do të ngelet në të njëjtat kushte atmosferike. Moti do të jetë kryesisht i kthjellët, me temperatura të larta që do të ruhen deri të shtunën. Piku do …Dhjetëra të vdekur dhe shumë të plagosur/ Dalin pamjet horror të Barcelonës, rrugët mbushen me trupa dhe gjak

Vetëm pak momente më parë kanë dalë pamjet mjaft të rënda nga pasojat e ngjarjes tragjike të ndodhur në Barcelonë rreth një orë më parë. Siç ju informuam edhe më parë, një furgon u fut mes turmës së kalimtarëve në rrugën e famshme “Las Ramblas” duke shkaktuar mjaft të plagosur. Deri tani mediat ndërkombëtare raportojnë për të paktën 13 të …Mjekët e fshehin nga ju: Ky produkt që secili e ka në shtëpi shëron kanalet urinare si me magji

Me siguri se njëherë brenda jetës tuaj keni ndjerë pickime apo të djegura derisa keni urinuar. Kur të shfaqen këto simptoma, atëherë fjala është për një infeksion urinar. Ky është problem i shpeshtë që shfaqet kur mikroorganizmat që gjenden në traktin urogjenital dhe në zorrë depërtojnë në fshikëzën e urinës. Më shumë se 90 për qind të infeksioneve urinare shkaktohen …Gjyste Vulaj në probleme, ja çfarë i ndodhë çdo natë me… (Foto)

Ajo është ndër këngëtaret të cilës i mbahen mend mbrëmjet dhe atmosfera që arrin ta krijojë kur merr pjesë në ahengje të ndryshme. Me që angazhimet gjatë verës i ka të shumta dhe sidomos në Ulqin, është vërtetë e lodhshme për të çdo natë bërja e grimit, andaj me një postim të saj ka prekur shumë ndjekësit. Ajo është shprehur …


‘Porositi’ një prostitutë, u shokua kur në dhomën e hotelit iu shfaq…

Një burrë nga Illinois i Shteteve të Bashkuara, porositi një prostitutë përmes rrjeteve sociale, por u shokua kur pa gruan e tij që i erdhi në dhomën e hotelit. Sipas “Telegraph Sun”, ai po lundronte në faqet pornografike kur pa një grua që i tërhoqi vëmendjen dhe vendosi ta “porosisë” Gruas së tij i tha se, po shkonte të pinte …


E gjen gruan lakuriq me dashnorin, hakmarrja e burrit është tepër e rëndë

Një burrë i tronditur pasi ka gjetur gruan e tij me dashnorin i ka sulmuar të dy duke mos ndier mëshirë. Video është bërë virale në të gjithë botën ku tregon një burrë që godet brutalisht gruan e tij dhe dashnorin e saj, pasi i zuri lakuriq në dhomëne gjumit. Ngjarja ka ndodhur në provincën Guanddong, në jug të Kinës. …