Lajme

FATI YT SOT / 24 Qershor 2017

Dashi Plutoni dhe Marsi do ua ndërlikojnë paksa punën në jetën tuaj në çift sot. Do debatoni me partnerin/en për disa detaje dhe kjo do iu mërzitë. Beqarët nuk do e mbajnë gjithë kohën mendjen tek krijimi i një lidhjeje dhe do e lënë veten të lire. Nëse doni që financat të përmirësohen, duhet të shpenzoni me kujdes. Demi Do …


Mungesa e hekurit në organizëm vërehet nga këto simptoma

Gjithmonë ndiqni shenjat që trupi juaj i dërgon. Këto janë simptomat më të zakonshme të mungesës së hekurit në trup. Lodhja e vazhdueshme dhe gulçimi Nëse me shpejtësi fillon t’ju merret fryma gjatë aktiviteteve të përditshme të tilla si ecja, punët e shtëpisë apo ushtrimet, është e mundur që trupit tuaj i mungon hekuri. Trupat tanë përdorin hekurin për të …


FOTOLAJM/ Çmenduri në Durrës! Nënë e bijë, kush është në vije!?

Ndërkohë që temperaturat gjatë kësaj vere do të jenë më të larta se zakonisht, sigurisht që zgjidhja më e mirë është plazhi. Dhe sigurisht që plazhet shqiptare kanë qenë të mbushur plot me turistë vendas dhe të huaj, e normalisht si çdo vit ata do të lënë shenjat e tyre. Këtë herë ajo që ka surprizuar plazhistët në Durrës ka …


Plaku bari tregon si e kalon Ramazanin i vetëm, iftarin dhe syfyrin e pret në qiell të hapur(Video)

Mumin Maldir, bari në provincën Kirklareli të Turqisë, i cili prej më shumë se gjysmë shekulli kujdeset për bagëtinë, ditët e Ramazanit i kalon dhe bënë iftar dhe syfyr në sofrat në kullosat ku dërgon bagëtinë. Qoftë verë ose dimër, Maldir mbetet blegtor i përkushtuar, ku në një periudhë prej 53 vitesh ai punon në zonën Kirklareli. Maldir, i cili …


4 përbërës natyralë që trajtojnë kockat e dala në këmbë

Shumë njerëz mund të vuajnë nga deformimet e kockave dhe pse ndoshta më pak problematikja mund të jetë gunga e këmbës kjo gjë nuk e bën atë më pak të bezdisshme. Shumë femra nuk mund të veshin këpucët e tyre të preferuara vetëm prej kësaj kocke të deformuar. Ka disa arsye përse shfaqet ky deformim e nëse nuk e keni …


Si ta eliminoni erën e keqe të djersës

Djersa është e përbërë nga 99% ujë dhe disa elektrolite. Era e pakëndshme nis në momentin kur djersa krijon kontakt me florën bakteriale Përbërësit e djersës sonë “Nuk është e vërtetë që djersa irriton lëkurën. Është një mit që duhet të hidhet poshtë”, shpjegon Marcello Monti, dermatolog dhe profesor në Universitetin e Milanos. Djersa është e përbërë nga 99% ujë …


Gjithçka që duhet të dini për bakllavanë

Historia e bakllavës është shumë-ngjyrëshe si historia e tokave të Mesdheut dhe Lindjes së Mesme. Besohet gjerësisht, se asirianët në rreth shekullit të 8-të, ishin njerëzit e parë që vendosën disa shtresa të bukës së hollë, me arra të copëtuara në mes atyre shtresave, shtuan pak mjaltë dhe e futën atë në furrat e tyre primitive me djegien e drurit. …Ja kujt i thotë Linda Morina shko në rrs*… e mos u kthe (VIDEO)

Tenton vazhdimisht, pavarësisht “dështimeve”, të cilat i dëshmojnë komentet tejet negative dhe sulmet e njëpasnjëshme që i adresohen, qoftë edhe nga përdorues të medieve sociale që nuk janë ndjekës të Lindës Gjithsesi pasioni i saj për muzikën edhe pse qëndron larg artit në të vërtetë, duket të jetë i pashtershëm. Krijuese e muzikës, tekstit, xhirimet po ashtu i realizon vetë …


Ja arsyeja pse kjo blogere nuk depilon këmbët e saj! (Video)

Vetëbesimi është super fuqia juaj më e madhe… Morgan Mikenas kujton ndjenjën e vetëdijshme të qimeve të parruara të këmbëve si një para-adoleshente. Por, blogerja 20 vjeçare mori një vendim vitin e kaluar – ajo ka depiluar trupin dhe nuk është penduar fare për këtë. Në fakt, Morgan dëshiron të inkurajojë njerëzit tjerë të bëjnë këtë ndryshim poashtu, nëse është …