Lajme


Burri që peshonte 266 kg, vdes nga organi gjenital

Një grua e shkatërruar vëzhgoi djalin e saj të vdiste nga një kancer i rrallë në penisin e tij, ndërsa nuk iu bënë dot as skanimet e nevojshme për shkak se ishte shumë i shëndoshë për t’u vendosur në skaner. Paul Humphrey, 37 vjeç, nga Grimsby, Lincs, peshonte 266 kg kur u diagnostikua shtatorin e kaluar me kancer penile, një …


Blendi Fevziu bën llogaritë e fundit: Ja kush i fiton zgjedhjet e 25 qershorit

Ndërkohë që ka marrë në pyetje dhe ka debatuar me poltikanë të shumtë sidomos muajin e fushatës është radha e tij që të bëjë një analizë se kush do i fitojë këto zgjedhje. Blendi Fevziu një një shkrim objektiv ka treguar se cili është parashikimi i tij për këto zgjedhje. Ai shkruan sa vijon më psohtë. Janë të tre në …Lëngu që na la gojëhapur: Për 5 ditë asnjë gjurmë nga diabeti

Diabeti është sëmundje, nga e cila preken të moshuarit dhe të rinjtë. Shkaku më i shpeshtë është stresi, e po ashtu edhe ushqimi jo i shëndetshëm dhe jo i rregullt. Me shtimin në peshë, shtohet edhe rreziku për t’u prekur nga diabeti. Hani ushqim rregullisht, mos anashkaloni shujtat dhe konsumoni ilaçet e përshkruara. Nuk ia vlen t’i merrni ilaçet, nëse …


Harrojeni ujin me limon. Me këtë pije humbni 5 kg në vetëm 12 ditë

Humbja e peshës me përbërës të shëndetshëm dhe pa efekte anësore është një dëshirë e shumë njerëzve të cilët kanë probleme me kilet e tepërta. Kjo është një sfidë më vete e cila kërkon vullnet dhe për më tepër duhen zgjedhur metodat më efikase që nuk shkaktojnë efekte anësore. Uji me limon është pija më e zakonshme dhe më e …


I moshuari shtrohet me urgjencë në spital, infermierja e tallet me të në Insta Story

Një zotëri i moshuar është shtruar me urgjencë në spitalin e Fierit, ndërsa në vend të ndihmës së parë që duhej t’i jepnin mjekët e infermierët e rinj, është përballur me karagjozllëkun e tyre dhe mungesën e seriozitetit. Ndoshta janë kursantë dhe nuk e kanë idenë se çfarë po bëjnë, por të tilla veprime duhet të jenë të patolerueshme dhe …


Në çfarë mënyre matet ari për të dhënë Zekatin?

Pyetja: Selam alejkum! Kam këto pyetje. Në çfarë mënyre matet ari për të dhënë zekatin, si blihet në fillim apo si e marrin argjendarët pasi ta përdorim. Një sqarim, nëse keni mundesi. Pyetja tjetër: si duhet të veprojë një person për shkak të kokëdhembjeve të mëdha e të përditshme, nuk e agjëron Ramazanin (se përdor barna rregullisht)? Allahu ju shpërblefte …Vizita tek dentisti u kthye në tragjedi, vdes 3-vjeçarja. Rrëfimi i nënës së saj do t’ju shokojë

Një vizitë tek dentist mund të kthehet në tragjedi! Kështu ka ndodhur me një vajzë 3-vjeçare. Daleyza Avila-Hernandez ka vdekur të hënën në Kaliforni, në Qendrën e Kirurgjisë së Dhëmbëve të Fëmijëve ndërsa po hiqte dy dhëmbë dhe mbushi dy dhëmballa. Vajza e vogël duket shumë e shëndetshme, e gjallë dhe e mbushur me jetë. Mamaja e saj, Araceli Avila …