Lajme


Përgjaket kisha e Laçit/E reja pret damarët, tmerrohen besimtarët

Një vajzë nga Korça ka tentuar të vetëflijohet në kishën e Laçit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme (e enjte), ku vajza në gjendje të rënduar psikologjike, ka tentuar të presë damarët. 27-vjeçarja A.G., me banim në Vithkuq të Korçës, gjatë ditës së enjte, në kushte depresioni, në rrugën e kishës në Laç, ka prerë damarë të dorës. …


Letër për mamin: Më çmende, ku ta gjej atë dreq burri

Po çmendem, jam 28 vjeç dhe mami më pyet çdo ditë se pse nuk po fejohem, më keq akoma pse nuk po martohem. Mundohem të anashkaloj ato shikimet e saj prej të nervozuare. Pale kur ulem pranë saj për të pirë kafen e mëngjesit e fillon të më tregojë: Eh sa kërkesa kam pasur në moshën tënde moj vajzë, isha …


Këtyre tri shenjave të horoskopit i ngel hatri shumë shpejt

Secila prej shenjave të horoskopit ka momentet kur i ngel hatri për diçka. Por janë disa prej tyre, të cilat e kanë më të theksuar mbetjen e hatrit, prandaj të tjerët duhet t’i mirëkuptojnë dhe mos ta marrin shumë seriozisht situatën, pasi kjo është pjesë e mënyrës si reagojnë këto shenja. Bëhet fjalë për: virgjëreshën, ujorin dhe peshqit. Lexo shenjat …


Imami saudit: Femrave s’u lejohet të kenë patentë shoferi, se nuk kanë tru

Seid Elhajeri, është doktor i shkencave Islame i cili ka ngjallur reagime të ashpra pas deklaratës së tij në lidhje me moslejimin e femrës që të ngasë veturë dhe të ketë patentë shoferi. Ai mbron qëndrimin se femra nuk lejohet të ngasë veturën sepse truri i saj nuk është funksional. “Një njeri që nuk ka tru, si mund t’i lejohet …


Shkrimi i vogëlushit që përloti mësuesen: O Zot, më bëj televizor

Në një shkollë, iu kërkua fëmijëve të shkruajnë për ato gjëra që duan më së shumti, dhe dëshirat që do të donin t’u plotësoheshin nga Zoti, dhe kështu fëmijët nisen të shkruajnë për to, por në kur mësuesja i lexoi në shtëpi ishte njëra që e bëri të qajë. Një ese e shkruar nga në djalë i vogël e emocionoi …


NASA del me komunikatë për fundin e botës

Disa herë brenda vitit mbështetës të teorisë për fundin e botës thonë, se do të ndodhë një gjë e tillë. Parashikimet e fundit ishin se kjo do të ndodhë pikërisht nesër “kur Toka do të goditet nga planeti Nibiru”. Besoni ose jo, për shkak të gjithë kësaj NASA është detyruar të dalë me një komunikatë, në të cilën edhe një …


Rrënqethëse: Vëllau i Aulon Zekës, Taulanti publikon një video të re në Facebook! Po thotë Loni ka shku te ZOTI (Video)

Taulant Zeka ka publikuar një video të re në rrjetin social Facebook.Taulanti është vëllau i Aulon Zekës, 16 vjeçarit i cili u vra të shtunën afër shkollës ‘Model’ në Prishtinë.Pak ditë pas vrasjes së tij vëllai i tij ka publikuar një video ku shihet me një fëmijë në dorë derisa e shikojnë posterin e Aulonit ku njoftohet për vdekjen e …


Kjo foto ka një gabim, a mund ta gjeni atë brenda një sekonde?

Testojeni trurin tuaj me këtë fotografi, në të cilën duhet ta gjeni gabimin brenda një sekonde. Shumica prej nesh e përdorim një pjesë të trupit gjatë tërë ditës, kështu që dëshironi që ta provoni logjikën dhe anën kreative të vetes tuaj, mënyra ma e mirë për ta bërë këtë është duke provuar teste të ndryshme. Engimat dhe testet e ndryshme …


Muaji në të cilin keni lindur tregon se çfarë femre jeni

Janar Vajzat e lindura në muajin janar janë jashtëzakonisht ambicioze, mirëpo edhe serioze dhe konservative. Ato që kanë lindur në këtë muaj, prihen të jenë kritike, dhe nuk dëshirojnë të flasin për ndjenjat e tyre. Ato i lejojnë t’ju afrohen vetëm personat me nivel të njëjtë intelektual dhe që i ndajnë të njëjtat pikëpamje në jetë, transmeton Telegrafi. Shkurt Femrat …