Lajme

Tronditëse/ Burri mbytet në liqen, adoleshentët e filmojnë dhe qeshin, por reagimi i policisë i habit të gjithë (Video)

Autoritet në Florida kanë njoftuar se një grup adoleshentësh nga mosha 14 deri në 16-vjeç, kanë filmuar me telefon mobil një burrë 32-vjeç duke u mbytur në liqen, duke mos ndërmarrë asgjë për ta shpëtuar. Pamjet e tmerrshme të filmuara gjatë 9 korrikut në Cocoa në Florida, shfaqin momentin kur Jamel Dunn kërkon ndihmë derisa adoleshentët vetëm e shikonin dhe …

Read More

Një lajm për gratë që nuk mbesin shtatëzënë, zbulohet kura

Mosha na prek të gjithëve dhe sjell me vete pasoja, të cilat duket se përjetohen më shumë nga gratë që duan të bëhen nëna. Megjithatë, një trajtim i ri u jep mundësinë grave të sjellin në jetë një fëmijë edhe pasi kanë kaluar periudhën e menopauzës. Teksa vitet kalojnë, gratë përballen me një zvogëlim të shanseve për të ngelur shtatzënë, …


Shqiptari donte të martohej për letra në Angli, kontrata që i jep vajza e ka shokuar (FOTO)

Të gjithë shqiptarët e dinë tashmë sagën e sakrificave të emigrantëve, sidomos në Angli, për të përfituar nënshtetësinë e huaj. Kjo është kopja e kontratës martesore ndërmjet një shqiptari dhe një shtetase polake në Angli dhe duhet thënë se kushtet janë shumë interesante. “Përshëndetje JOQ! Për të gjithë ata që kanë dëshirë të vijnë në Angli, shkoni se çfarë heqim …


Kjo është letra emocionuese e 13-vjeçares që vrau veten pasi u përdhunua

Cassidy Trevan, vajza 13-vjeçare nga Australia po shkonte në shtëpi teksa u papritur u sulmua nga dy adoleshentë, duke e marrë me forcë atë dhe çuar në shtëpinë e saj e më pas duke e dhunuar seksualisht. Adoleshentja dy vite më vonë ka vrarë edhe veten duke mos arritur të jetojë me këtë që i ka ndodhur, dhe duke mos …


Rrëfimi shokues i nënës: Si më tregoi vogëlushja përdhunimin nga i vëllai

Një djalë 12 vjeçar dyshohet se ka përdhunuar motrën e tij 4 vjeçe nga njëri prind dhe më pas i ka dhënë ëmbëlsira për të mos treguar. E ëma e tyre shpërtheu në lot në gjykatë kur tregoi se vajza e saj, gjatë kohës që po lahej zbuloi se çfarë kishte ndodhur. Djali i saj tashmë 13 vjeç është aktualisht …


A shërbejnë vërtetë hajmalitë?

; Po. Të paktën funksionon… besimi që funksionojnë. E pohojnë studime të ndryshme, midis të cilave njëri nga Universiteti i Këlnit (Gjermani). Të ekzaminuarve u dhurohej një top golfi: gjysmës së tyre u thuhej që bëhej fjalë për një objekt fatsjellës, ndërkohë që të tjerëve nuk u thuhej asgjë. “Fatlumët” fituan 35% më shumë goditje direkt në gropë. Në një …Stuhi e paparë në Zvicër, pema e rrëzuar zë tre fëmijë (Video)

Një stuhi e fuqishme ka kapluar Zvicrën qendrore të mërkurën pasdite, ku ç’rast në Lucern një pemë që u rrëzua ka zënë tre fëmijë të cilët kanë marrë lëndime të lehta. Mediat zvicerane raportojnë se kantoni i Lucernit u godit rëndë, dhe policia ka thënë të jenë raportuar rreth 44 incidente, shumica e tyre për pemë të rrëzuara, Në ankth …


A ka shqiptarë mes të lënduarve nga tërmeti? Ambasada jep informacionet e para

Pas panikut të madh nga tërmeti i fortë në ishullin Kos në Greqi, që la dy viktima dhe mbi 130 të lënduar ka regauar ambasada shqitare ne Athinë. Ambasada ka bere me dije se nga termeti jane shenuar dy viktima dhe ata jane nje shtetas tur dhe nje tjeter suedez. Per momentin, sipas ambasades nuk ka asnje njoftim per shtets …


Skandal/ Zbulohet se 547 fëmijë janë rrahur dhe abuzuar seksualisht nga…

Në një kishë në Gjermani është abuzuar me 547 fëmijë të korit të famshëm katolik të Ratisbonne. Ata janë viktima të abuzimeve, ku përfshihen edhe abuzimet seksuale. Sipas një raporti të publikuar ditën e djeshme, afërsisht 500 fëmijë të korit “Regensburger Domspatzen”, janë dhunuar fizikisht dhe 67 prej tyre janë bërë objekt i dhunës seksuale, të ushtruar mes viteve 1945 …