Hiqni njollat e mëdha të zeza tek bërryli apo ato të fërkimit të kofshave për vetëm 15 minuta

Njollat e mëdha të zeza që shfaqjen në qafë, tek pjesa e pasme e bërrylit dhe në zona të tjera janë një bezdi e madhe për shumë njerëz.

Ato shaktohen për një sërë arsyesh nga më të ndryshmet si ndryshimi i hormoneve, diabeti dhe të tjerë faktorë.

Ndërkohë që ka një numër shumë të madh medikamentesh që presupozohet t’i zhdukin ato menjëherë, në fakt këto produkte kanë kosto shumë të lartë dhe përmbajnë një numër të madh kimikatesh.

Kështu që metoda më e mirë është ajo natyrale.
Çfarë ju duhet:

1 lugë gjelle vaj ulliri;
1 lugë gjellë kripë;

Përgatitja:

Përzieni bashkë ingredientët e mësipërm derisa të formohet një masë homogjene dhe më pas aplikojini në zonat me njolla. Lërini për 20 minuta dhe më pas lajini me ujë të rrjedhshëm./shije.al