Kuriozitete
Çfarë bëjnë çiftet pas seksit?

Shpesh dashuria pasohet me gjeste që mund ta bëjnë partnerin të ndihet keq. Por cilat janë këto veprime? Le të analizojmë disa prej tyre, të dashura mikesha, për të zbuluar çfarë fshihet në të vërtetë….


Shkencëtarët gjejnë prova për jetën pas vdekjes

Rreth 40% të njerëzve që ‘shpëtuan’ përshkruan momente të njëjta gjatë kohës kur ata ishin klinikisht të vdekur përpara se zemrat e tyre të ndaleshin plotësisht. Jeta pas vdekjes? Vetëdija mund të vazhdojë ende edhe…


Argëtohen duke parë qentë që përleshen deri në vdekje (Video)

Njerëz nga vende të ndryshme, mblidhen për të parë qentë që luftojnë me njëri-tjetrin, derisa vetëm njëri mbetet gjallë. Pamjet shokante të luftës së qenve, kanë bërë që drejtues të organizatave për mbrojtjen e kafshëve, të kërkojnë nga autoritetet në Kinë, të ndryshojnë ligjet, në favor të këtyre qenve. Mirëpo vendasit e kanë mbrojtur këtë organizim, duke thënë se është […]


Trendi i zbritjeve mashtruese në Kosovë [foto]

(E plotësuar) – Pas raportimit në Koha.net në lidhje me mashtrimet që marketet po bëjnë me çmime në kurriz të konsumatorit, një lexues tjetër ka dërguar edhe disa fotografi që dëshmojnë se ky mashtrim nuk është bërë në vetëm një produkt, por në disa sosh. Siç mund ta shohim në fotografitë e fundit, të siguruara nga një lexues yni nga […]


ISIS hedh nga çatia edhe një homoseksual (Foto +18)

Militantët që luftojnë për Shtetin Islamik në Siri kanë hedhur nga çatia edhe një person të akuzuar se ishte homoseksual. Një akt i tillë është bërë para shumë njerëzve në ‘kryeqytetin’ e ISIS, Raqqa. Pamjet janë publikuar nga një grup aktivist lokal në Raqqa, që punon fshehtas ISIS.


Ramush Hardinaj ka disa fjal per Mimozën

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Gjakovë ka akuzuar Mimoza Kusari-Lilën se gjatë fluturimit privat ka shkelë Ligjin mbi Aviacionin Civil sepse dhunshëm ka ateruar në Aeroportin e Gjakovës pa marrë leje. Ata thonë se qytetarëve nuk i intereson ky fluturim por zhvillimi ekonomik dhe menaxhimi i mirë i buxhetit. AAK ka rikujtuar Kusari Lilës, se Aeroporti i Gjakovës edhe […]


Bozhoviq, ish-agjent i AKI–së: Ja kush janë vrasësit dhe personat që po punojnë kundër Kosovës

Ish agjenti i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Bojan Bozhoviq, ka bërë thirrje publike ndaj institucioneve të Kosovës, që ta mbrojnë atë për shkak se është i rrezikuar me jetë nga ekstremistët. Përmes faqës së tij zyrtare ‘Facebook’, Bozhoviq para pak qastesh ka thënë se deri në fund të këtij viti do të tregoj se kush janë kryesit e vrasjeve […]