Kuriozitete

Mësuesja 27 vjeçare pyet doktorin: Nuk ndjej kënaqësinë e seksit

; Doktor, Jam një mësuese, 27 vjeç. Kam 4 vjet martuar dhe kam një vajzë dy vjeçe. Prej kohësh kam një shqetësim të cilin jam munduar ta zgjidh me burrin, por nuk kemi pasur sukses. Shqetësimi është ky: Ne bëjmë jetë seksuale të rregullt, e duam njeri-tjetrin por unë kurrë nuk kam provuar te arrij një orgasmë. Seksi më pëlqen […]


Kështu ndodh në Kosovë, familja Selimi ushqehet me bukë e vegetë (Video)

Se në Kosovë ka familje që ballafaqohen me varfëri ekstreme nuk ka mëdyshje. Këtë gjë më së miri e dëshmon gjendja e familjes së Selim Rexhepit, nga fshati Lladroviq, Komuna e Malishevës, të cilën familje e ka vizituar kësaj radhe shoqata humanitare “Jetimët e Ballkanit”. Selimi ka 8 fëmijë dhe jeton në një shtëpi ku mungojnë edhe gjërat elementare për […]“Plaku vizionar”: Një këmbë-shtrembër si Gruevksi po na mashtron (Video)

Duket se fjalët e një të moshuari vizionar po dalin të jenë të vërteta. Ai gjatë një prononcimi për media në vitin 2012 kishte thënë se kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski, është mashtrues dhe hajdut, ndërsa të njëjtën gjë e tha edhe për politikanët shqiptar në Maqedoni, transmeton Telegrafi. Për më tepër dëgjoni dy prononcimet e plakut nga Lojani i Maqedonisë.


Digjen 6 mijë rrënjë kanabis në Shqipëri (Video)

Afër 6 mijë rrënjë bimë narkotike kanabis sativa, u zbuluan nga Policia e Shqipërisë në qytetin e Vlorës, dhe më pas u dogjën. Gjatësia e bimëve arrinte 65 centimetra, dhe ishin mbjellur në dy sera në fshatin Oshtimë të Vlorës. Sipas policisë, serat ku u gjenden bimët narkotike janë në pronësi të Bujar Kamberaj-t, 59 vjeç, të cilit iu shpall […]


Prishtina me kamera të fshehura (Video)

Në kryeqytet, një grup i të rinjve ka filluar të bëjë kamera të fshehura me kalimtarët e rastit. Ata kanë treguar se fillimisht po merren me këtë punë në Prishtinë, e më vonë pritet të vazhdojnë në tërë Kosovën, transmeton Indeksonline.Firdanja shkon me pasaportë në shkollë

Firdane Bardhi ndërron çdo natë librat e fletoret sipas orarit mësimor të ditës së nesërme, por në fund sigurohet se pasaporta është në xhepin e vogël të përparmë të çantës. E di se do të vonohet në orën e parë të mësimit nëse e harron dokumentin personal. “Unë çdo herë e kam pasaportën në çantë”, thekson Firdanja. Nuk mjafton uniforma […]


Prostituta me SIDA ‘punonte’ prej 5 vitesh

Një prostitutë 50- vjeçare, e prekur nga SIDA, kishte pesë vite që ushtronte aktivitetin në këtë qytet. N.S. aktualisht ndodhet në burgun 325 në Tiranë. Ajo është arrestuar gushtin e shkuar, por vetëm tani ka mësuar se është e prekur nga SIDA, pasi është shtruar në spital. Panorama ka publikuar edhe epikrizën e saj.Ajo vuan edhe nga sifilizi. Lajmi ka […]


Nisin gërmimet në Novi Pazar, dyshohet se janë të varrosur 100 shqiptarë (Video)

Pas dy ditësh nis gërmimi për varrezën masive në Novi Pazar të Serbisë, ku mendohet të jenë varrosur 100 shqiptarë, të gjithë robër lufte. Lajmin për KTV’në e ka bërë të ditur kryetari i Komisionit qeveritar për të pagjeturit, Prenk Gjetaj. Të enjten nisin kërkimet për një varrezë të re masive në Serbi. Rreth 100 trupa mendohet të jenë varrosur […]