Articles by LajmeOnline


E mbani mend Didin e “Njerëz dhe Fate”, ku është sot dhe ç’është bërë me të?

“Njerëz dhe Fate” ishte telenovela më e suksesshme shqiptare, e cila u luajt nga aktorë të mëdhenj. Veç mesazhit të fortë që përcillte dhe problematikës aktuale që trajtonte për atë kohë, seriali ishte tepër origjinal për jetesën në Tiranë. Të gjithë aktorët do të donim sot t’i rishihnim, por që e dimë se kjo s’mund të ndodhë. Didi, ishte ndër […]


Pamje rrënqethëse, fëmijët vriten dhe futen nëpër kuti kartoni për trafikim (FOTO-LAJM)

Pamje rrënqethëse janë publikuar në “Facebook” nga Goh Soo Heng, ku shfaqen trupat e disa fëmijëve të rreshtuar sikur të jenë bagëti, me shenja prerjesh në trup, disa të lidhur e të tjerë të paketuar në kuti kartoni. Publikuesi shprehet se fëmijët u vranë nga organizatat e trafikimit të qënieve njerëzore në kufirin Malajzi-Tajlandë, ai bën thirrje që prindërit e […]


Aktorja fton në dasmë Jozefina Topallin, por ja sa lekë i hodhi ajo

Rreth një vit më parë aktorja e humorit Rudina Dembacaj kurorëzoi dashurinë e saj me Aleksin në martesë. Në dasmën e saj ajo mori një surprizë shumë të bukur, pjesëmarrjen e Jozefina Topallit, të cilën aktorja e kishte imituar për vite me radhë. E ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë” Rudina ka qenë së bashku me Saimir Kodrën, ku […]


Bulqizë/ Makina hedh në ajër të riun me motor, më pas përplaset me karburantin

Aksidentet nga pakujdesia dhe mosrespektimi i sinjalistikave rrugore janë shtuar shumë në vendin tonë.Një ngjarje “si në filma” është shënuar vetëm dy ditë më parë pranë një karburanti në Fushë – Bulqizë.Teksa një i ri kalon rrugën dhe tenton të kthehet sërish pas me motorin e tij, në një moment “mbin nga hiçi” një mjet i cili e merr përpara […]


“O ma sa herë bën marrëdhënie ti me babin?”, histria e këtij djali 12-vjeçar po thyen rrjetin

Fëmijët kanë aftësi të mbinatyrshme për të bërë pyetje, për të cilat është e pamundur të gjesh një përgjigje. Zakonisht pyetjet më të zakonshme janë “Përse qielli është i kaltër?”, “Çfarë do ndodhë me ne, pasi të vdesim?”. Por pyetja e një djali 12- vjeçar ka kaluar çdo lloj limiti. Historia është treguar nga nëna e djalit për “The Mirror”. […]


Gjirokastra “pushtohet” nga shpendët shtegtarë, mes tyre edhe skifteri i rrallë

Në Gjirokastër këtë verë është shënuar një shtim i konsiderueshëm i shpendëve shtegtarë krahasuar me vitet e tjera që nuk është vënë re një rritje e tillë.Specialistët veçojnë “skifterin katraverdhë”, një specie në rrezik zhdukjeve, e cila tashëm e ka bërë qytetin shqiptar si shtëpi të përkohshme.Në Luginën e Drinos në Gjirokastër biologët vunë re këtë vit rritjen e numrit […]E përdhunuan me bishtin e fshesës dhe ia nxorën çdo gjë live, s’do ta besoni si u dënuan agresorët (FOTO)

Një vajzë e re, e cila është sulmuar seksualisht me bishtin e fshesës teksa flinte e qetë në shtëpinë e saj dhe gjithçka është treguar live përmes një videoje në Snapchat, ka humbur të gjitha shpresat tek drejtësia, pasi abuzuesi i saj u dënua me vetëm 12 muaj burg. 19 ­vjeçarja Tracie Aldridge u poshtërua nga Jordan Binnie dhe të […]