Articles by AV

Picë me vezë, e shpejtë dhe e lehtë, mësojeni

Të gjithë adhuruesit e picave duhet t’a mësojnë këtë recetë fantastike. Përbërësit: 6 vezë 2 lugë miell misri 200ml qumësht 200gr proshutë 200gr kaçkavall të grirë Ketchup Ullinjë Rigon Vaj Kripë Përgaditja: 1. Përzieni vezët me qumësht, kripë dhe miell, e më pas i vendosni në një tigan më të madh me vaj. 2. Në temperaturë të ulët i fërgoni […]


17-vjeçarja siriane ka një pyetje për liderët botëror

A do të na ndihmoni që ta rindërtojmë vendin tonë? Refugjatja 17-vjeçare nga Siria iu ka kërkuar udhëheqësve botëror që t’i edukojnë fëmijët e Sirisë që ata të kthehen në shtëpitë e tyre si inxhinierë, doktorë dhe mësues. Një 17-vjeçare nga Siria u takua me liderët botëror sot në një konferencë të donatorëve në Londër, aty ku do të mblidhen […]


Tenton të vrasë vetën në dhomën e Kim Kardashian (Foto)

Shumë gjëra ndodhin në dhomën e gjumit të Kim Kardashian: Fillimisht nga Ray J deri te O.J. që tentoi të vrasë vetëm. O.J. Simpson u tha se tentoi të vrasë vetën në dhomën e fëmijërisë së Kim Kardashian. Por kjo çështje u bë dramatike në premierën e ‘The People Vs. O.J. Simpson’. Gjithçka është pjesë e shfaqjes së realizuar në […]


Të shtëna armësh në Prishtinë, bllokohet rruga (Foto)

te shtena armesh te shkolla ‘Elena Gjika” Rruga “Zenel Salihu” në Prishtinë, më saktësisht te shkolla fillore “Elena Gjika”, është bllokuar nga Policia. Aty kanë ndodhur të shtëna armësh, pro fatmirësisht askush nuk është lënduar, të paktën nuk janë parë të tillë në vendin e ngjarjes Disa vetura përreth shihen me xhama të thyer dhe policia është aty për të […]


Kinezi hap me forcë derën e ashensorit, por e pret surprizë e pakëndshme (Video)

Një person pësoi lëndime serioze pasi goditi ashensorin për shkak të mosdurimit për të pritur. Në pamjet e filmuara shihet i gjithë momenti i ngjarjes, kur ai merr hov dhe godet me shkelm derën e ashensorit. Por gjithçka rezultoi gabim. Pasi theu derën, ai shkon për të kontrolluar brenda, por përfundoi duke rënë poshtë tij, shkruan TheMirror. Nga i gjithë […]


Rikthehet Kallashi në lokacion të ri (Video)

neser mbrema A video posted by LÅDŸ (@kallashi_lady) on Feb 3, 2016 at 12:24pm PST Vallëtarja Donjeta Kosumi e njohur si Kallashi pas fatkeqësisë së djegies së lokalit të saj, ka hapur lokalin e ri. Kallashi përmes një postimi në llogarinë e saj zyrtare në Instagram, ka njoftuar të gjithë se sonte hapet ‘Kobra City’ por në një tjetër vend. […]Shteti godet duhanpirësit, rritet çmimi i cigareve

Duhanpirësve së shpejti do tu duhet të paguajnë më shtrenjët për një pako të cigareve, pasi që qeveria ka filluar me ngritjen e akcizës për këtë produkt. Qeveria e Kosovës në letrën e fundit që i ka dërguar Fondit Monetarë Ndërkombëtarë e ka njoftuar se planifikon që me rritjen e akcizës të gjeneroj 10 milion euro në buxhetin e vendit, […]