Articles by AV

Paralajmërime se këtë muaj Toka do të jetë në errësirë për 3 ditë

Teoricienët konspirativë kanë paralajmëruar se do të ndodhë një konvergjencë e rrallë në mes pesë planetëve e cila do të shkaktoj që në tokë të jetë tre ditë terr- dhe kështu do të vijë fundi i botës. Pesë planetët- Merkuri, Venera, Saturni, Marsi dhe Jupiteri- të cilët mund të shihen pas një dekade, mund të shihen natën, shkruan Daily Star. […]


Ja çka tha para gjykatës Komandant Sokoli

Të akuzuarit e rastit të Kumanovës në Lagjen e Trimave sot kaluan disa orë në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Lartë në Shkup. Gjithësejt 29 persona akuzohen për terrorizëm dhe si pjesëmarrës në organizatë terroriste. Prokurori Naum Panovski pas leximit të aktakuzës deklaroi se në bazë të dëshmive në dispozicion të prokurorisë, gjatë procesit do të provohet se të pandehurit […]


Bomba në makinë që alarmoi Komunën e Parisit (Video)

Një sasi eksplozivi ra nga një makinë që gjendej në parkingun e një qendre tregtare, sapo ajo u largua. Pakoja bombë e lidhur me një celular, u konstatua nga punonjësit e sigurisë. Policia rrethoi zonën dhe bëri të gjithë evakuuimin e qendrës, në zonën e Komunës së Parisit. Me mbërritjen e forcave xheniere në parkingun e qendrës tregtare është konstatuar […]


LAJMI I FUNDIT : Miratohet projektligji për patent-shofer, këto janë çmimet e reja

Komisioni parlamentar për Zhvillim Ekonomik ka miratuar projekt ligjin për Patentë Shofer dhe projektligjin për Siguri në punë në Veprimtarinë Minerare. Sipas anëtarëve të Komisionit mbetet përgjegjësi e Ministrisë së Infrastrukturës që të caktoi ekspert për pyetës të kandidatëve për patentë shofer. Kurse me projektligj parashihet numri i orëve për teori dhe praktikë për patentë shofer, numri i orëve për […]


Kjo është fotoja më e tmerrshme e krimeve serbe në Kosovë

Ajo çka kreu Serbia në Kosovë tejkalon çdo cak njerëzor dhe ende nuk mund të harrohet. Krimet e ushtarëve serbë nën komandën e liderit nacionalist serb Slobodan Millosheviç ende janë të freskëta ndër shqiptarë. Fotoja më lart është dëshmi e krimeve ushtarake serbe mbi popullatën civile shqiptare.Reçetë : Balsam për humbje peshe si dhe përmirësim të kujtesës, dëgjimit dhe shiqimit

Kjo reçetë është prezantuar nga Dr. Irina Stefanovska, mjeke e famshme – fitoterapeute, në emisionin për jetën e shëndetshme në televizionin rus. Dr Stefanovska thotë; “Falë kësaj reçete, sipas të dhënave të mia, gratë kanë zvogëluar belin për 1 cm në ditë. Ky balsam eliminon yndyrërat dhe ujin e tepërt nga organizmi, përmirëson funksionin e trurit, përmirëson kujtesën, përmirëson të […]


Dieta Indiane me të cilën do të humbasni 7 kg për 7 ditë!

Dieta indiane zgjatë 7 ditë, gjatë së cilës mund të humbasni deri më 7 kg. Gjatë dietës nuk duhet të konsumoni lëngje të tjera përveç ujit dhe çajit të zi pa sheqer. Gjatë 7 ditëve duhet të ushqeheni kështu: Mëngjesi: 1 gotë qumësht dhe 1 banane; Dreka: 3 lugë oriz i zier duke i shtuaj edhe sojë, 1 gotë çaj […]


Nëse keni sistem të dobët imun, ja ilaçi për ta forcuar

Sa njerëz përreth jush janë të ftohur? Sezoni i ftohjeve dhe gripit po vazhdon, e ju mund të mbroheni përmes recetës që jua shfletojmë, prej saj, as bakteret e as viruset s’ju bëjnë gjë, Përbërësit: – një kavanoz prej qelqit – gjysmë kilogrami mjaltë -2-3 rrënjë xhenxhefili -një limon me lëvore Përgatitja: Së pari e pastroni limonin dhe e preni […]


Këto këshilla mjekësore i duhen çdo nëne të re

I duam të vegjëlit tanë mirëpo, urrejmë kur ata sëmuren. Në fund të fundit, asnjë nënë nuk dëshiron të shohë fëmijën e saj në dhimbje dhe do të bëjë çmos që t`i ndihmojë. Përderisa çdo nënë i ka metodat e saja të provuara dhe funksionale për të menaxhuar ënjtjet, gërvishtjet apo sëmundjet që kaplojnë fëmijët, disa hile janë më të […]