Articles by AV

Kjo është vajza 4 vjeçare që iu këput koka nga dadoja e saj në Moskë (Foto/Video)

Dje në Moskë, një grua e cila kujdesej për një fëmijë, doli në rrugë të Moskës më kokën e fëmijës në dorë, të cilin e kishte prerë më thike kuzhine. Gyulchekhra Bobokulova, 38 vjeçare nga Uzbekistani i tha policisë së ishte e shqetësuar nga “zërat” në kokën e saj, të cilët i thanë asaj ta vrasë fëmijën. Ajo e pranoi …


Djali ngec brenda objektit, motra qesh dhe nuk i ofron ndihmë (VIDEO)

Ky është momenti kur vëllai i vogël ndodhet në vështirësi pasi ka ngelur brenda një objekti ndërsa motra e tij qesh me të madhe dhe nuk i ofron ndihmë. Një video e xhiruar në Teksas tregon momentin kur djali ndodhet në vështirësi, ndërsa shumë shpejt këto pamje kanë bërë xhiron e botës në rrjetet sociale. Ndërsa nëna e tij mundohet …


Masakron motrën me thikë nga xhelozia, pse ajo ishte më seksi (FOTO)

Një histori e denjë për një film horr, kështu mund të cilësohet ajo që ka ndodhur në Shën Peterburg. Stefania Dubrovina është vrarë nga motra e saj. 17-vjeçarja është goditur 140 herë me thikë nga motra 19-vjeçare Elizaveta që ishte e varur nga droga. Shkaku i vrasjes sipas burimeve zyrtare ka qenë xhelozia e motrës së madhe ndaj motrës e …


Ky frenim i mori jetën shoferit të kamionit (VIDEO)

 Një kamera trafiku ka regjistruar momentin e tmerrshëm të një aksidenti, ku shoferi i një kamioni u vra nga tubat e çimentos që kishte si ngarkesë, për shkak se frenoi fort në semafor. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Shaoxing, në provincën Zhejiang të Kinës lindore. Në momentin që shoferi frenoi fort dhe makina ndaloi në vend, tubat e vendosura …


Ushtarët ukrainas shërohen me ndihmën e delfinëve

Ushtarët e plagosur ukrainas në përleshjet në lindje të vendit, po trajtohen në aquariume me delfinët në Kiev. Kjo është një terapi me ndihmën e delfinëve. Siç transmeton AA, ushtarët notojnë me delfinët. Delfinët gjithnjë e më tepër po gjejnë përdorim për shërimin e njerëzve. Sipas studimeve, zëri i delfinit ndikon në qetësimin e sistemit nervor të njeriut. Autoritetet në …


Britaniku me mjekër udhëton në Gjermani me pasaportën e të dashurës, askush nuk e vë re

Një burrë nga Britania e Madhe, që fluturoi drejt Gjermanisë duke përdorur pasaportën e të dashurës, e kuptoi se kishte gabuar vetëm kur mbërriti në destinacion, pasi kishte arritur të kalonte të gjitha sportelet e sigurisë. Josh Reed, i cili mban mjekër, udhëtoi nga London Stansted në Dortmund me linjën ajrore Ryanair duke përdorur (gabimisht) pasaportën e të dashurës së …


Gazetarja shqiptare ia prek gjoksin live biseksuales Gugu (Video)

Gazetarja e Reportv Tv e ka intervistuar biseksualen shqiptare të quajtur Gugu. Këngëtarja e cila publikisht pranoi se është biseksuale ditë më parë tha se është e dashura e një ministri. Në intervistë ajo zbuloi disa sekrete të saj, ndërsa gazetarja nuk ngurroi që në emision të ia prek gjoksin asaj sa për ta konfirmuar se sa të fortë që …


Fruti që ndihmon në formësimin e gjoksit

Bëhët fjalë për ananasin i cili është një frut tropikal i ëmbël,i shijshëm dhe plotë vlera ushqyese,duke përfshirë vitaminën C,bakër ,mangan dhe folate. Gjithashtu përmban bromelain i cili është një kompleks që përmirëson sistemin imunitar,në parandalimin e kancerit,shërimin e plagëve dhe përmirësimin e tretjes. Për më tëpër bromelaina mund të zvogëlojë inflamacionin e dhimbjeve të nyjeve nga efektet e dëmshme …


Ajo çfarë mund të bëj kjo bukuroshe me stomakun e saj, do t’ju habis! – (Video)

Kjo valltare ekzotike ka një aftësi të jashtëzakonshme me stomakun e saj, pasi monedhat metalike të renditura në stomakun e saj, mund t’i lëviz siç dëshiron vetë. Këto monedha të radhitura, ajo i lëviz me frymëmarrje të duhur dhe të përshtatur, ku fillimisht i lëviz të gjitha përnjëherë, e pastaj edhe një nga një. Se si ia arrin kësaj, vërtetë …


Ende je pikë e dobët për mua…

Isha ulur në atë tavolinë të tarracës, ku edhe pimë për herë të fundit kafe bashkë. Gjatë bisedës me mikun, me të cilin ishim ulur, m’u kujtuan fjalët tua të fundit që po aty m’i kishe thënë, dhe m’u duk sikur më kaploi njëfarë nostalgjie. Derisa rikujtoja ato momente, pa pritur u shfaqe para syve të mi, kur kalove andej …