Articles by AV

Si të bëhemi milioner?! (FOTO)

A keni menduar ndonjëherë se sa janë të mëdha mundësitë tuaja të bëheni milioner?! Përgjigjen e gjeni në studimin e gjatë të William Emmons, Bryan Noeth dhe Ray Boshara. Nëse jeni 62 vjeç, shanset tuaja për t’i pasur të paktën 1 milion euro janë relativisht të arritshme në mundësinë 1 me 7. Por nëse jeni nën moshën 40 vjeç, mundësitë […]


Djaloshi që lë në hije gjithë estradën me klikime (Video)

Ai sot është 14 vjeç por numëron miliona klikime në Youtube. Bëhet fjalë për këngëtarin për fëmijë Pëllumb Hajdari i cili është shumë i adhuruar nga të gjithë fëmijët shqiptarë, shkruan lajmi.net. Kënga e tij më e njohur është ‘Qingji’ e cila ka grumbulluar 40 milionë klikime në Youtube. Me këtë këngë dhe klip ai kalon të gjithë këngëtarët më […]


10 shprehitë që do të ju bëjnë të pasur

Zakone nga përditshmëria juaj, që do t’iu ndihmojë të pasuroheni shpirtërisht Më kujtohet kur ulesha në një bodrum të ftohtë dhe me pluhur, duke provuar të gjejë mënyrën që do të ma ndryshonte jetën. Isha 21 vjeçarë, dhe isha i gatshëm të bëja përmirësime në jetën time, por kisha ngecur për tri arsye: Jetoja në shtëpinë e prindërve të mi, […]


32-vjeçari padit “Apple” dhe fiton

Një 32-vjeçar, i cili kishte dërguar në gjyq kompaninë “Apple” pasi kishte vënë re një të çarë në orën e blerë vetëm disa ditë më parë, ka dalë i fituar. Gareth Cross nga Uells, kishte blerë në qershor të vitit të kaluar një orë smart të kompanisë amerikane, versioni Sport, për 339 paund, por vetëm dhjetë ditë më vonë ai […]


Ja si i del gjoksi Anxhela Martinit (Video)

Modelja shqiptare me famë në botë, Anxhela Martini, mund t’ia ketë shkaktuar skandalin e radhës vetes. Telegrafi ka siguruar një video ekskluzive, ku shihet se si modeles i del jashtë gjoksi. Kjo nuk është e tëra – edhe shoqja e saj që është në klub duket mjaft e eksituar. Ajo shkon aq larg sa ja nxjerr dhe nuk i ndihmon […]


Medvegjë: Vetëm një nxënës në gjithë shkollën (Video)

Tema e Orës në emisionin Ora e Fundit në Klan Kosova, paraqet krizën në të cilën po kalojnë shkollat në rrethin e Medvegjës. Si pasojë e shpërnguljeve të familjeve nga vendet e tyre, numri i nxënësve pakësohet çdo herë e më shumë. Madje në një fshat një klasë ka vetëm një nxënës. ;


Zbulohet ilaçi që “shkrin” qelizat e kancerit

Shkencëtarët nga Australia kanë testuar ilaçin që në numrin më të madh të rasteve sjell deri te një përmirësim i dukshëm te të sëmurit nga kanceri, e te disa vjen edhe deri te tërheqja e përgjithshme e kancerit. Testimi i ilaçit në Melburn kishte zgjatur për katër vite, e atë medikament e kishin marrë rreth 116 pacientë. Ekspertët e spitalit […]8 faktet që nuk i kemi ditur për ëndërrat

Në gjumë   Ëndërrojmë shpesh, por ka disa gjëra që nuk mund t’i shpjegojmë në lidhje me atë çfarë i shohim, por ka edhe disa fakte të tjera që mbase nuk i kemi ditur në lidhje me ëndërrat.   Kjo listë e gjërave që nuk i kemi ditur për ëndërrat mbase na bën të ndjehemi më mirë edhe kur shohim […]