Articles by AV

Rita Ora mundohet ta mbuloj me dorë ‘zogun’, por s’ka sukses (Foto)

Fustani i shkurtër i këngëtares, Rita Ora, nuk ia ka dhënë komoditetin e duhur për të zbritur pa komplekse nga helikopteri. Ajo, ka udhëtuar për në New York, ku edhe do të marrë pjesë në Next Top Model, shkruan lajmi.net. Ani pse Rita që nga fillimi i karrierës së saj nuk e ka pasur problem të zhvishet e të pozoj …


Gruaja masakron dashnoren e burrit (VIDEO)

Këto pamje dhune tregojnë sesi një grup grash sulmojnë dhe rrahin keq një vajze, e cila duket se i ka ‘vjedhur’ burrin njërës prej tyre. E godasin rëndë në kokë dhe e zhvesin për ta poshtëruar. Pavarësisht përpjekjes së kalimtarëve për t’i ndaluar gratë e tërbuara, ato nuk ndalen dhe vazhdojnë me ‘misionin’ e tyre. Këto pamje dhune janë xhiruar …


E njohu në funeralin e të birit, 71-vjeçarja martohet me adoleshentin (FOTO)

Një pensioniste nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e gjeti dashurinë e saj në funeralin e të birit. Almeda Errell, 71 vjeçe u martua me Gary Hardwick, 17 vjeç në atë kohë, vetëm tre javë pasi ishin takuar për herë të parë. “Daily Mail” shkruan se Hardwick, tashmë 18 vjeç, njihet për pasionin e tij për femrat e moshuara. Ai …Prindërit e një fëmije e kuptojnë se janë kushërinj në transmetim të drejtpërdrejtë (Video)

Një çift përmes një emisioni në transmetim të drejtpërdrejtë kanë kuptuar se janë kushërinj, edhe pse tani kanë një djalë të porsalindur Të pranishëm në emision ishte nëna e vajzës e cila tregonte për lidhjen e tyre familjare. Vajza, vazhdimisht e akuzon pse nuk I kishte treguar më herët për këtë lidhje familjare me bashkëshortin e saj, por ka lejuar …


Harrojeni plazhin në fundjavë, ja çfarë pritet të ndodhë

Kushdo që kishte planifikuar një fundjavë në det apo liqen dhe pishina, bëni mirë që të thurni një plan tjetër, kjo pasi koha nuk u premton temperatura të larta. MeteoAlb parashikon vranësira lokale dhe erëra të forta.E shtuna dhe e diela do të sjellë edhe dallgë mbi normalen dhe sipas MeteoAlb kjo vjen si pasojë e ndryshimit të qarkullimit të …


Qeni turpëron vajzat në rrugë (VIDEO)

Në videon e mëposhtme shihet se si dy vajza kalojnë semaforin kur është me ngjyrë të kuqe. Ndryshe bën një qen i cili është në të njëjtin vend së bashku me vajzat. Edhe pse detyrohet të presë gjatë qeni respekton rregullat e qarkullimit. Pasi semafori është bërë ngjyrë jeshil, qeni ka kaluar rrugën i qetë në vijat e bardha.


Tri mënyra të lehta për ta hequr çamçakëzin nga rrobat

Mos u brengosni, nuk sugjerojmë që t’i hidhni në bërllok xhinset e preferuara vetëm për shkak të një çamçakëzi ngjitës, por iu sugjerojmë disa metoda të lehta me të cilat do ta hiqni çamçakëzin brenda një kohe shumë të shkurtë, transmeton Telegrafi. Paralajmërim: Para se ta filloni procesin, sigurohuni që rroba është e palosur në atë mënyrë që ia pamundëson …


Ja si e arriti ky djalë trupin e ëndrrave në vetëm 12 javë (FOTO)

Një punëtor i thjeshtë obez tregon se si transformoi fizikun dhe jetën e tij në vetëm 12 javë. Pasi mori shumë peshë, Patrick Magno, nga San Diego e Kalifornisë nuk ishte i lumtur me aparencën e tij. Por pas një shqetësimi shëndetësor, kur doktori i tha se rrezikonte të zhvillonte sëmundjen e diabetit, 29-vjeçari u shokua sa që ndryshoi komplet …


Pamje kur helikopteri puçist sulmon civilët në rrugë e Turqisë (Video)

Në rrjetet sociale është publikuar një video ku shihet se si një helikopter ushtarak gjuan mbi civilët e pambrojtur, teksa ata tentojnë të ikin dhe të mbrohen. Pasi ushtria turke është në tentativë për të marrë kontrollin e shteti, shumë qytetarë turk kanë dalë rrugëve të Turqisë për të kundërshtuar këtë veprim. Në rrjetet sociale është publikuar një video ku …