Articles by AV

Denoncimi/ Shpallet në kërkim çifti i mashtruesve “ndërkombëtar”. Ja skema se si përfitonin mijëra euro

Çifti pronar i një agjencie turistike dhe udhëtimesh, Sajmir e Marida Shehi, banues në Vorë ka koleksionuar deri më tani pesë denoncime për mashtrim me paketat turistike që shkonin nga 900- 1200 euro (paketa) Çifti i i bashkëshortëve mashtronin edhe me biletat e udhëtimit të avionëve. Siç mësohet nga denoncimi i ardhur në Shqiperiaime.al, qytetarët të ndryshëm paguanin përmes këtij …


Elbasan/ Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker në pyllin në afërsi të fshatit por rastësisht gjen gjënë që i solli ndryshim dramatik në jetën e tij. Sipas të dhënave, burri punonte prej kohësh në emigracion dhe është kthyer këtë verë për pushime pranë familjes. Por duket se rastësisht ka zbuluar tradhëtinë. Përshëndetje. …Pyetja 1 milionë dollarëshe: Pse njerëzit kanë emra?

Njerëzit vendosin emra me qëllim identifikimi dhe për tu referuar kulturalisht. Në shoqëritë e hershme primitive njerëzit zakonisht kishin vetëm një emër për t’u identifikuar, duke qenë se popullsia ishte shumë e vogël. Me rritjen e numrit të popullsisë në zona të ndryshme, njerëzit nisën të përdornin një emër të dytë apo një mbiemër për të identifikuar veten e tyre. …


Ju bien flokët prej 3 muajsh? Vetëm kjo maskë me 3 përbërës ju zgjidh problemin

Me siguri që jeni ndeshur të paktën një herë në jetë me rënien e flokëve. Ky shqetësim shpesh zgjatet te persona të tjerë edhe përtej 3-4 muajve, me periudha të tejzgjatura. Por, ky problem merr fund vetëm duke përdorur këtë maskë me 3 përbërës, shumë të përdorur edhe në kuzhinë. Secili prej tyre ka përfitime të mëdha në shëndet dhe […]


2 përbërësit që zhdukin shenjat e akneve për 3 netë

Fytyra është pjesa më e rëndësisheme e të gjithë trupit. Nëse pjesët e tjera mund t’i mbuloni dhe të fshihni defektet, fytyra është pjesa më e ekspozuar. Kjo është edhe ndër arsyet kryesore se pse të kesh një fytyrë të bukur dhe rrezatuese është shumë e rëndësishme. Ndryshimet hormonale, kequshqyerja, apo faktorë të tjerë ndikojnë në ftyrën tuaj duke shfaqur […]


Zbardh dhëmbët dhe shëron sëmundjet e mishrave, ja receta për pastën e bërë vetë në shtëpi

Edhe pse zbardhuesit e shumtë të dhëmbëve funksionojnë për pak kohë, rezultatet zakonisht nuk zgjasin. Përdorimi i tepruar i tyre mund të jetë një çështje serioze. Gjëja e mirë është se ju nuk keni më nevojë për këta zbardhues me kimikate. Si gjithmonë, nëna natyrë ka mënyrat e veta dhe truket që ndihmojnë të kemi atë buzëqeshje që kemi kërkuar […]


Vëllai vret motrën dhe e ndan copa-copa, më pas e hedh në plehra (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë. Një 62 vjeçar ka vrarë motrën e tij dhe më pas për të humbur gjurmët e ka ndarë atë copa-copa dhe e ka hedhur në koshin e plehrave. Ngjarja ka ndodhur në Romë në rrugën “Guido Reni” dhe mediat italiane shprehen se motër dhe vëlla jetonin së bashku në një apartament dhe asnjëherë …


Taksistja bukuroshe i ofron klientit që t’ia prekë gjoksin e saj (Video)

Pamjet e një kamere të fshehur tregojnë se si një djalë ishte nën vëzhgimin e kamerës nga e dashura e tij. Në filmimin e shfaqur në internet, pamje të filmuara nga një aparat celular, i cili ishte i fshehur në makinën e kësaj taksiste, taksistja menjëherë fillon flirtimin me këtë burrë, Kulmi arrihet kur taksistja i kërkon që t’i prekë …


I fshehu familjes shtatzëninë, 12-vjeçarja lind poshtë urës dhe braktis bebin

Një vajzë e mitur vetëm 12 vjeç ka lindur fëmijën e saj poshtë një ure dhe më pas u largua. Ngjarja ka ndodhur në provinvën Sichuan në Kinë. Ishin banorët ata që e gjetën bebin të braktisur poshtë urës. 12 vjeçarja e cila ja kishte mbajtur shtatzëninë të fshehtë familjes është gjendur por ajo refuzon të tregojë kush është babai …