Articles by AV

Tragjike/ Dy vëllezërit shqiptarë gjenden të vrarë, 11 vite më parë u ishin vrarë dy vëllezër të tjerë

Foto ilustruese Dy vëllezër janë gjetur të vrarë në fshatin Kryshec të Pejës. Lajmin e ka konfirmuar kryeprokurori i Pejës, Agim Kurmehaj. Kurmehaj tha se akoma nuk ka persona të dyshuar për këtë rast, ndërsa hetimet janë duke vazhduar. Dy trupat e të vrarëve janë dërguar për autopsi, ndërsa rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:00. Klan Kosova mëson se […]Tronditëse/ Burri mbytet në liqen, adoleshentët e filmojnë dhe qeshin, por reagimi i policisë i habit të gjithë (Video)

Autoritet në Florida kanë njoftuar se një grup adoleshentësh nga mosha 14 deri në 16-vjeç, kanë filmuar me telefon mobil një burrë 32-vjeç duke u mbytur në liqen, duke mos ndërmarrë asgjë për ta shpëtuar. Pamjet e tmerrshme të filmuara gjatë 9 korrikut në Cocoa në Florida, shfaqin momentin kur Jamel Dunn kërkon ndihmë derisa adoleshentët vetëm e shikonin dhe …


Një lajm për gratë që nuk mbesin shtatëzënë, zbulohet kura

Mosha na prek të gjithëve dhe sjell me vete pasoja, të cilat duket se përjetohen më shumë nga gratë që duan të bëhen nëna. Megjithatë, një trajtim i ri u jep mundësinë grave të sjellin në jetë një fëmijë edhe pasi kanë kaluar periudhën e menopauzës. Teksa vitet kalojnë, gratë përballen me një zvogëlim të shanseve për të ngelur shtatzënë, …


Shqiptari donte të martohej për letra në Angli, kontrata që i jep vajza e ka shokuar (FOTO)

Të gjithë shqiptarët e dinë tashmë sagën e sakrificave të emigrantëve, sidomos në Angli, për të përfituar nënshtetësinë e huaj. Kjo është kopja e kontratës martesore ndërmjet një shqiptari dhe një shtetase polake në Angli dhe duhet thënë se kushtet janë shumë interesante. “Përshëndetje JOQ! Për të gjithë ata që kanë dëshirë të vijnë në Angli, shkoni se çfarë heqim …


Kjo është letra emocionuese e 13-vjeçares që vrau veten pasi u përdhunua

Cassidy Trevan, vajza 13-vjeçare nga Australia po shkonte në shtëpi teksa u papritur u sulmua nga dy adoleshentë, duke e marrë me forcë atë dhe çuar në shtëpinë e saj e më pas duke e dhunuar seksualisht. Adoleshentja dy vite më vonë ka vrarë edhe veten duke mos arritur të jetojë me këtë që i ka ndodhur, dhe duke mos …


Rrëfimi shokues i nënës: Si më tregoi vogëlushja përdhunimin nga i vëllai

Një djalë 12 vjeçar dyshohet se ka përdhunuar motrën e tij 4 vjeçe nga njëri prind dhe më pas i ka dhënë ëmbëlsira për të mos treguar. E ëma e tyre shpërtheu në lot në gjykatë kur tregoi se vajza e saj, gjatë kohës që po lahej zbuloi se çfarë kishte ndodhur. Djali i saj tashmë 13 vjeç është aktualisht …A shërbejnë vërtetë hajmalitë?

; Po. Të paktën funksionon… besimi që funksionojnë. E pohojnë studime të ndryshme, midis të cilave njëri nga Universiteti i Këlnit (Gjermani). Të ekzaminuarve u dhurohej një top golfi: gjysmës së tyre u thuhej që bëhej fjalë për një objekt fatsjellës, ndërkohë që të tjerëve nuk u thuhej asgjë. “Fatlumët” fituan 35% më shumë goditje direkt në gropë. Në një …


E pabesueshme! 23 vjecarin mirditor e plagosin gjatë garës në Serbi por lufton dhe në fund fiton medaljen e Artë (Foto)

Një histori në kufijtë e të pabesueshmes kjo e David Nikollit, 23-vjeçarit mirditor i cili pas shumë peripecish ia ka dalë të lartësojë, të dielën që lamë pas, flamurin kuqezi në Beograd të Serbisë. Davidi ka marrë medaljen e arit në garën më të rëndësishme atletike në Ballkan e cila u zhvillua në “Novi Pazar” të Serbisë duke u shpallur […]