Articles by Apache

Postoi foto duke u puthur në buzë me djalin e saj, Adrola: I pranoj të gjitha…

Adrola Dushi postoi në rrjetet sociale një foto, në të cilën shfaqej duke u puthur në buzë me djalin e saj të vogël, Troin. Pas kësaj një lumë komentesh negative u vërsulën në profilin e modeles së njohur shqiptare. Komente të cilat e detyruan Adrolën ta fshinte foton. Por gjërat kanë ndryshuar, pasi ajo e ka postuar sërish foton duke […]


Të gjithë e pimë: Kujdes, kjo pije dëmton shumë eshtrat

Kockat kryesisht përbëhen nga kolagjeni, një proteinë që siguron një shtresë mbrojtëse të butë, dhe kalciumi një mineral që shton forcën dhe ngurtësinë e tyre. Ky kombinim e bën kockën të fortë dhe mjaft fleksibile për të mbajtur gjithë peshën e trupit. Pijet e gazuara janë konsideruar si pijet më të përdorura kryesisht në Shtetet e Bashkuara, menjëherë pas ujit. […]


“Brekët” s’janë më problem për Shukriun, por sërish në telashe me drejtësinë

Prokuroria e Dibrës dërgon për gjykim ish-kryetarin e Bashkisë, Shukri Xhelili, i akuzuar për veprën penale të “Mosdeklarim dhe deklarim i rremë i interesave private” (pasurisë), në vijim të hetimit të nisur në bazë të kallëzimit të Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive (ILDKPKI). Për këtë procedim, i pandehuri është hetuar pa masë sigurimi. Në bazë të […]


“Plasin grushtet” në plazhin e Durrësit, e pabesueshme arsyeja e sherrit

Dy banorë të zonës së plazhit në Durrës janë përplasur fizikisht me njëri- tjetrin. Njëri prej burrave ka qëlluar me grusht në fytyrë tjetrin, ndërsa shkak është bërë konkurrenca midis tyre për të marrë një pushues në një banesë me qira. Njëri prej banorëve ka ofruar 8 euro qira në natë, ndërsa tjetri i kishte thënë 10 euro në natë, […]Parashikimi i frikshëm për Greqinë, shkencëtarët: Tërmetet e tmerrshëm do shkatërrojnë gjithcka

Me të kuqe është ngjyrosur në hartë nga shkencëtarët ishulli i Kretës. Ankthi dhe frikë ka shkaktuar publikimi i gazetës franceze Le Monde, me titull: Des Seismes Sans precedent historique sont Possibles En Evropë . Artikulli shkencor i botuar në vitin 2013 paraqet studimin kërkimor të 50 shkencëtarëve, Sizmologët dhe inxhinierë dhe njëkohësisht harta me zonat e tërmetit-të prirur të […]VIDEO/ Ky zotëri bën punën më të ‘vështirë’ në botë

Është një trajner dhe mirëmbajtës i palestrës së femrave ku ato ushtrojnë të zhveshura dhe që shpesh herë ato kërkojnë ndihmën e tij. Ai pohon se është punë e vështirë sepse ka të bëjë me femra të zhveshura që stërvitin, por që është rreptësisht e ndaluar t’i provokosh VIDEO“Sherri lindi për një mur… isha keq qëkur më kthyen nga Anglia”, djali rrëfen vrasjen e të atit dhe plagosjen e nënës

I penduar dhe në gjendje të rënduar psikologjike, Mirald Metallari ka pranuar para hetuesve që është ai autori i krimit në familje. I riu është rrëfyer mes lotësh për atë që kishte ndodhur, duke u shprehur se ishte një debat nga ata të zakonshmit që kishte me të atin, por për një moment situata i doli nga kontrolli. “Nuk doja […]