Articles by Apache

Harrojeni Nibiru-n, fizikanti shpjegon se si do të marrë fund bota në të vërtetë (Video)

Robbert Dijkgraaf është një fizikant teorik dhe profesor në Institutin për Studime të Përparuara në Princeton. Ai është gjithashtu bashkëautor i “Dobia e Njohurive të Padobishme”. Ai shpjegon se si universi ynë do të shkojë drejt vdekjes së vet.“Vrimat e zeza do të gëlltisin gjithçka në univers.Mendoj se zbulimi më i madh ngateoriaeAjnshtajnit është se universi po zgjerohet. Por kemi […]


Kapi pitonin 10 metra të gjatë, gjahtari bie në kurthin e presë së vet

Një burrë kishte arritur të kapte me sukses një gjarpër 10 metra të gjatë, por nuk e kishte kuptuar se Pitoni po e neutralizonte atë.Teksa po e mbante të kapur duke i bllokuar kokën, pitoni kishte nisur t’i mbështillej rreth këmbëve.Kur gjahtari e kuptoi se çfarë po ndodhte, ishte tepër vonë pasi gjarpri kishte filluar ta shtrëngonte, taktikë që e […]Ja çfarë bëjnë Skifterët kur mbushin 40 vjeç

Skifterët jetojnë 70 vjet, por që të arrijë deri këtu, i duhet të marrë një vendim të vështirë në jetë. E dini çfarë bën? Kur arrin moshën 40 vjeçare, thonjtë e tij e humbasin elasticitetin dhe fuqinë, duke e pasur të pamundur ta rrokin prenë, e cila është burimi kryesor i ushqimit. Në këtë moshë, edhe sqepi i tij i […]


Dalin pamjet/ Xhensila hutohet keq dhe ngel pa fjalë nga surpriza që i bëjnë

Xhensila Myrtezaj festën e saj të beqarisë e festoi në një skaf të zbukuruar plot me tullumbace e lule, nën shoqërinë e motrës, kunatës dhe shoqeve të saj më të mira.Në këtë festë ishte prezent edhe një balerin, i cili i ka argëtuar vajzat dhe e ka bërë festën edhe më interesante. Por jeni kuriozë të dini se si ia […]Mijëra euro të hedhura në tualete

Prokurorët zviceranë po përpiqen të zbulojnë arsyen përse me mijëra euro janë hedhur në disa tualete në Gjenevë. Bankënotat 500 euroshe u gjetën të copëtuara në banjat e degës së bankës UBS dhe tre restorante aty pranë. Zhbllokimi i tyre dhe tubave përreth mësohet të ketë kushtuar me mijëra franga. Kartëmonedhat euro të kësaj vlere pritet të tërhiqen nga tregu […]


E papritur/ Uragani “Maria” jashtëzakonisht i rrezikshëm, po vjen më fuqishëm se kurrë

Fuqia e uraganit “Maria” ka kaluar në një kategori “jashtëzakonisht të rrezikshme”, më saktësishtë në kategorinë e nivelit të katërt të stuhive, thonë parashikuesit amerikanë të motit. Ky uragan sipas tyre është nisur drejt Ishujve Leeward në Karaibe. BBC shkruan se ky uragan pritet të godasë këtë zonë të hënën në mesnatë, sipas orës lokale. “Maria” është duke lëvizur përafërsisht […]Vajza shkon e zhveshur në Universitet, pamjet bëjnë xhiron e botës

Në krizë nervore një vajzë rreth 20 vjeçe u zhvesh e gjitha dhe nisi që të sillet rrotull një kampusi universitar pa rroba, duke u afruar nga një dritare tek tjetra.Gjithë skena u shënua në kampusin universitar të Qatar University të Katarit.Skena të cilën e gjeni në videon më poshtë u filmua nga një tjetër vajzë, nxënëse në të njëjtin […]