Articles by Agnesa

Macja misterioze me ngjyrë të bardhë shfaqet nga askund, dhe refuzon të largohet nga varri i një burri (Video)

Një mace misterioze me ngjyrë të bardhë ka habitur masën që ishin mbledhur për ta varrosur një burrë në Malajzi. Edhe përkundër tentimeve të shumta për ta larguar, ajo në asnjë mënyrë nuk deshi të largohej nga varri i burrit, dhe këtë gjë më së miri e dëshmon videoja e publikuar më poshtë, transmeton Telegrafi.Që nga publikimi i kësaj videoje, […]


“Të lutem nënë lërmë të iki nga kjo jetë qeni”, ngjarja që tronditi Shkodrën. 15-vjeçari përlot qytetarët

Janë me dhjetra e qindra personat që tentojnë të largohen nga Shqipëria, për të kërkuar azil në vendet e BE, për një jetë më të mirë. Qytetarët shkodranë janë bërë dëshmitarë të një ngjarje rrënqethëse, ku një i mitur kërkonte të largohej nga vendi, por nëna e tij e luste për të qëndruar. Historia është rrëfyer për “ShkodraNews”. “Kena pa […]


Filmi i parë horror në Shqipëri, historia që po tmerron të gjithë

Është xhiruar tashmë filmi i parë horror shqiptar e që pritet të dalë në publik pak ditë më vonë. ‘Bloodland…Tokat e përgjakura’ rrëfejnë historinë e parë horror të prodhuar në vendin tonë e cila tregon për një familje që i duhet të përballet me mallkimet e një shtrige e që përfundon me gjueti vampirësh. Të vendosur në një qytezë të […]


Këngëtarja shqiptare lë nam në mes të dasmës, i ndodh e papritura e sikletshme

Këngëtaret i shijojnë shumë performancat e tyre bashkë me publikun, por ndonjëherë ndodhin edhe incidente që të vënë në siklet.Kështu i ka ndodhur edhe Dafina Dautit, e cila teksa ishte duke kënduar në një dasmë në në Malishevë, i është grisur fustani.Ja se si u shpreh ajo për “Mirage”:”Më ka ndodh në një dasmë në Malishevë. Kisha veshur një fustan […]


Njoftimi i rëndësishëm i Ambasadës Amerikane: Nxitoni, këtë s’duhet ta humbni

Ambasada e SHBA në vendin tonë ka bërë një lajmërim të rëndësishëm për sa i përket programeve të shkëmbimit në të gjithë botën për zhvillimin profesional. Programi Community Solutions, financuar nga Zyra për Arsimin dhe Kulturën e Departamentit të Shtetit, u jep mundësinë drejtuesve më të mirë dhe të dalluar të komuniteteve nga e gjithë bota, të marrin pjesë në […]


Dalin fotografi intime të personave që dyshohet se e vranë Aulon Zekën

16-vjeçari Aulon Zeka para disa ditësh u gjet i vdekur në Prishtinë me katër plumba në trup. Policia e Kosovës lidhur me këtë rast ka arrestuar dy persona, një djalë dhe një vajzë, të cilët dyshohet se e vranë 16-vjeçarin. Dyshohet se ata kanë qenë në lidhje dashurie, kurse ndaj vajzës ka pasur simpati edhe viktima. Shokë të afërt të […]


Ermali “e thumbon”, Besi e turpëron keq: Akoma s’e kam gjetur … nga dasma

Fotot e dasmës së Besit dhe të Xhensilës kanë bërë bujë në rrjetet sociale dhe ka qenë pikërisht një fotografi e dhëndrit, ajo që ka ngacmuar imagjinatën e kolegëve të tij. Ermali, si përherë me humor, nuk është nguruar ta ngacmojë e ta thu mbojë aktorin nga Bubqi. “Vdektë Olti Curri për ty”, – shkruan Mamaqi. Nga ana tjetër as […]


“Të qis armën, ta fus plumbin në gojë o b*th**r”/ Skandal, policët rrinë si hunj dhe bëhen për një lek në mes të Tiranës

Një skandal ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë pranë zonës së Kombinatit. Sipas dëshmitarëve në vendngjarje një person që drejtonte një automjet tip Volkswagen Golf IV ka goditur një taksi.Menjëherë pas kësaj drejtuesit përkatës kanë filluar të konfrontohen rëndë me fjalë me njëri-tjetrin. Por ajo që të bën mjaft çudi është fakti se të pranishëm në vendngjarje ndodhen […]


Mbesa u poston foton e 15 viteve më parë, Marina e Luana shfaqen brune

Jori, mbesa e Marina dhe Luana Vjollcës ka postuar një foto në rrjetin e saj social ku duken tezet e saj 15 vite më parë. Ajo që ka tërhequr më tepër syrin në këtë foto është natyraliteti i vajzave të ekranit shqiptar. Ato janë me flokë të zeza dhe jo bionde siç jemi mësuar t`i shohim këto vite në publik. […]


Babai i merr jetën djalit 5-vjeçar, arsyeja do t’ju rrëqethë

Aramazd Andressian tronditi botën me vrasjen e djalit të tij 5-vjeçar. Ai e çoi djalin e tij me pushime në Disneyland dhe më pas e vrau. Shkak për këtë u bë divorci që gruaja i kishte kërkuar. E kështu për të mërzitur atë ai i mori jetën djalit të tyre. Më pas ai shkon në spital i gjakosur. Kur policia […]