Articles by Agnesa

3 shenjat e horoskopit që e marrin çdo gjë shumë seriozisht

Mesa duket janë 3 shenja të horoskopit që në shumicën e rasteve e marrin çdo gjë seriozisht. Kjo ndikon edhe në marrëdhëniet e tyre me njerëzit e tjerë pasi e kanë më të lehtë të krijojnë konflikte. Bëhet fjalë për: peshqit, virgjëreshën dhe akrepin. Peshqit Peshqit nuk qeshin direkt me ndonjë shaka që bën dikush, pasi mendojnë se mund të […]Më në fund edhe Shqipëria do të ketë një tv-show si familja Kardashian

“Keeping Up With Kardashians” është një reality-show që ka korrur sukses në Amerikë dhe më gjerë, ku familja Kardashian mban të mbërthyer pas ekranit miliona njerëz. Zënka, dashuri, intriga dhe një kamera ka mjaftuar që e gjithë familja Kardashian të ketë famë marramendëse dhe përfitime në para po ashtu. Shumë shpejt me sa duket do kemi edhe në Shqipëri një […]


E rëndë në Tiranë/ Djali dhunonte bashkë me nusen prindërit e tij

Një ngjarje e rëndë brenda familjes ka ndodhur në Tiranë ku një burrë dhe një grua, përkatësisht të moshës 50 dhe 58 vjeç, të identifikuar me inicialet A.H dhe L.H, kanë ushtruar dhunë të vazhdueshme ndaj shtetasve B.H dhe V.H, 87 dhe 77 vjeç, që janë prindërit e burrit dhunues dhe vjehrri dhe vjehrra e nuses dhunuese. Pas dhunës sistematike […]


Po merrte rreze dielli në shtëpinë e motrës, shqiptari e pëson keq në Itali

Policia italiane ka kapur një 51-vjeçar shqiptar i cili prej kohësh rezultonte të ishtë në kërkim. Ilir Ashiku qëndronte në Itali me dokumente false dhe nuk kishte leje qëndrimi. 51-vjeçari akuzohet për prostitucion dhe armëmbajtje pa leje, ndaj gjykata italiane ka dhënë për të dënimin me 10.7 vite burg. Ai u kap nga policia italiane gjetën në shtëpinë e motrës […]


Fotografi nga Kalifornia zbulon “kuçedrën” shqiptare, që po “përpin” lumenjtë

Fotografi nga Kalifornia zbulon “kuçedrën” shqiptare, që po “përpin” lumenjtë Për katër vitet e fundit fotografi Oegger St. Nick, me origjinë nga Kalifornia, ka eksploruar Shqipërinë, duke fotografuar peizazhet e saj të mrekullueshëm dhe duke mësuar në lidhje me historinë komplekse të këtij vendi në Ballkanin Perëndimor, shkruan The Calvert Journal, e specializuar për udhëtimet dhe fotografinë. Ai u vendos […]


Nutricionistja Albana Daka: Ja si mund të pastroni organizmin tuaj 100% në mënyrën më të lehtë

Mjekja nutricioniste PhD.Dr.Albana Daka, bashkëpunëtore e “Shije.al” në shkrimin e saj të radhës shpjegon procedurwn sesi mund të pastrojmë organizmin 100% në mënyrën më të lehtë të mundshme dhe i jep përgjigje disa nga pyetjeve më të zakonshme lidhur me këtë proces. Çdo ditë mbetjet dhe toksinat, që lidhen me të ushqyerit dhe stresin, e helmojnë zorrën e trashë që […]


Refuzon të depilohet, i tmerron të gjithë (VIDEO)

Jo shumë 28-vjeçare do të kishin dalë në një televizion kombëtar me një fustan pa krahë dhe të shkurtër, në qoftë se nuk i kanë depiluar nën sqetullat dhe këmbët për më shumë se 18 muaj. Por, një gjë e tillë është krejt normale për Emer O’???le e cila me plot krenari ngreh krahët për të zbuluar se ajo nuk […]Si kanë qenë dhe si janë sot 11 “divat” e muzikës shqiptare

Sot nuk ka të shëmtuar dhe të bukur, ka thjesht të pasur dhe të varfër dhe kjo shprehje vlen më së miri ndodhsha edhe për artistët edhe këta shqiptarë. Të gjitha divat e ekranit sot i shohim të kuruara dhe në top formë, por jo gjithnjë kanë qenë kështu dhe fotot e mëposhtme. Ndoshta është edhe thjesht ndryshimi në moshë, […]