AktualiteteReagon Jonida Maliqi pas ndarjes me bashkëshortin, ja çfarë i dedikon në Instagram

Këngëtarja Jonida Maliqi i ka dhënë fund martesës prej 17 vitesh me bashkëshortin Gent Prizreni. Lajmi pushtoi të gjitha mediat e portalet e u bë biseda e ditës e shtypit rozë. Mësohet se në Gjykatën e Tiranës kanë nisur edhe procedurat e divorcit. Këngëtarja dhe ish-bashkëshorti biznesmen janë prindër të një djali. 17 vite janë relativisht shumë dhe mesa duket […]
La fëmijët për 10 minuta vetëm, mamaja trondit nga ajo që shikon më pas

Charlotte Wilson kishte lënë për disa minuta tre fëmijët e saj të vegjël vetëm në shtëpi sepse ajo vajti në kopsht për të mbushur pishinën me uji. Por kur u kthye në shtëpi gruaja u shokua nga ajo surprizë e pakëndshme që fëmijët i kishin bërë. Për vetëm pak minuta të vegjlit arritën ta shkatërronin plotësisht shtëpinë duke luajtur. Ata […]


Zbulohet shkaku i zjarrit në Londër që u morri jetën 80 personave, e pafalshme një gafë e tillë

Mediat britanike kanë bërë publike fotografinë e burrit, frigoriferi i të cilit dyshohet të ketë qenë shkaku i zjarrit që u morri jetën 80 personave në Londër. Ai quhet Behailu Kebede, një shofer taksie nga Etiopia, i cili telefonoi në numrin e emergjencës, pasi apartamenti i tij në kat të katërt u përfshi nga flakët, orët e para të mëngjesit […]


Mbante 5 frigoriferë në shtëpi, traumatizohet policia nga ajo që gjen brenda

Një burrë nga Indonezia, i cili mbante 5 frigoriferë në shtëpi ka traumatizuar policinë, pasi mbante të ngrirë 657 pangolins. Pangolins janë shumë të njohur në Azi, pasi mishi i tyre përdoret si ilaç. Burri ka këmbëngulur se kafshët nuk ishin të tij, por të një mikut të tij. Pangolins gjendet vetëm në Afrikë dhe Azi dhe banorët e përdorin […]


Ju që keni planifikuar pushimet, kështu do të jetë moti në korrik e gusht

Meteorologët paralajmërojnë valë tropikale. Temperaturat rekorde arritën bashkë me ditën e parë të verës, ndërsa paralajmërohen temperatura mbi mesataren gjatë ditëve të ardhshme. Vala tropikale është shtrirë thuajse në gjithë Evropën dhe deri në Siberi. Temperaturat e zakonshme për fundmuajin e qershorit dhe fillim të muajit korrik tashmë kanë ardhur dhe kanë mbërri në 37 gradë. Të ngrohtit u shkaktojnë […]


Në këtë vend afër nesh nëse i keni 1000 euro mund të bëheni me shtëpi

Jugu i Serbisë, kur është fjala për çmimet e pasurive të patundshme në fshatra ka humbur vlerën dhe për pak para mund të blesh vila me kopshte. Në pjesën e Banatit mund të blihet tokë për vetëm 2000 euro, nëse është me shtëpi nuk shkon më shumë se 15 000 euro. Mirëpo ka edhe më keq, në fshatrat e Priotit […]