Aktualitete


Më në fund edhe Shqipëria do të ketë një tv-show si familja Kardashian

“Keeping Up With Kardashians” është një reality-show që ka korrur sukses në Amerikë dhe më gjerë, ku familja Kardashian mban të mbërthyer pas ekranit miliona njerëz. Zënka, dashuri, intriga dhe një kamera ka mjaftuar që e gjithë familja Kardashian të ketë famë marramendëse dhe përfitime në para po ashtu. Shumë shpejt me sa duket do kemi edhe në Shqipëri një […]


E rëndë në Tiranë/ Djali dhunonte bashkë me nusen prindërit e tij

Një ngjarje e rëndë brenda familjes ka ndodhur në Tiranë ku një burrë dhe një grua, përkatësisht të moshës 50 dhe 58 vjeç, të identifikuar me inicialet A.H dhe L.H, kanë ushtruar dhunë të vazhdueshme ndaj shtetasve B.H dhe V.H, 87 dhe 77 vjeç, që janë prindërit e burrit dhunues dhe vjehrri dhe vjehrra e nuses dhunuese. Pas dhunës sistematike […]


Po merrte rreze dielli në shtëpinë e motrës, shqiptari e pëson keq në Itali

Policia italiane ka kapur një 51-vjeçar shqiptar i cili prej kohësh rezultonte të ishtë në kërkim. Ilir Ashiku qëndronte në Itali me dokumente false dhe nuk kishte leje qëndrimi. 51-vjeçari akuzohet për prostitucion dhe armëmbajtje pa leje, ndaj gjykata italiane ka dhënë për të dënimin me 10.7 vite burg. Ai u kap nga policia italiane gjetën në shtëpinë e motrës […]


“Brekët” s’janë më problem për Shukriun, por sërish në telashe me drejtësinë

Prokuroria e Dibrës dërgon për gjykim ish-kryetarin e Bashkisë, Shukri Xhelili, i akuzuar për veprën penale të “Mosdeklarim dhe deklarim i rremë i interesave private” (pasurisë), në vijim të hetimit të nisur në bazë të kallëzimit të Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive (ILDKPKI). Për këtë procedim, i pandehuri është hetuar pa masë sigurimi. Në bazë të […]


“Plasin grushtet” në plazhin e Durrësit, e pabesueshme arsyeja e sherrit

Dy banorë të zonës së plazhit në Durrës janë përplasur fizikisht me njëri- tjetrin. Njëri prej burrave ka qëlluar me grusht në fytyrë tjetrin, ndërsa shkak është bërë konkurrenca midis tyre për të marrë një pushues në një banesë me qira. Njëri prej banorëve ka ofruar 8 euro qira në natë, ndërsa tjetri i kishte thënë 10 euro në natë, […]Shqipëria në depresion, i riu ther nënën me thikën e bukës

Një 30-vjeçar ka goditur me thikë nënë e tij gjatë ditës së djeshme duke e plagosur atë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se J.A 30 vjeç goditi me thikë nënën e tij 63-vjeçare në shtëpi me thikën e bukës duke i shkaktuar plagë në trup. “Më datë 25.07.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për […]