Aktualitete


Arrestohet për drogë i “forti i Tropojës”

Tropojë, 19 prill – Arrestohet për të tretën herë Filip Gjeloshi, emër shumë i njohur për strukturat e policisë shqiptare. Strukturat e departamentit Kundër Krimit të Organizuar dhe Krimeve të Rënda në Policinë e Shtetit kanë vënë në pranga ditën […]


Për bosët e narkotikëve 6 vjet burgim

Gjilan, 18 prill – Në Gjykatën Themelore në Gjilan të enjten është shpallur aktgjykimi ndaj Ekrem Sejdiut, Naser Kryeziut dhe Musa Avdijës. Kryetari i trupit gjykues Hasan Sadiku dënoj dhe shpalli fajtor për veprën penale “blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja […]


Aksident me veturë, vdes mjeku nga Deçani

Mëngjesi i sotëm ka qen fatal për mjekun e njohur nga Prapaqani i Komunës së Deçanit, dr. Shyt Shalen. Gjinekologu Shala, ka gjetur vdekjen deri sa po lëvizte me makinën e tij rreth orës 05:50 në rrugën e Lugut të […]


Në Tiranë e Durrës dy gra vdesin në aksidente

Dy gra kanë gjetur vdekjen mbrëmjen e djeshme në dy aksidente, në Tiranë dhe në Durrës. Ngjarja e parë ndodhi në Tiranë, kur një aksident me pasojë vdekjen e një kalimtareje u regjistrua nga policia në afërsi të Kodrave të […]


Plumba burrit në organet gjenitale, sepse e rrihte

Krimi në familje ka tronditur sërish, këtë herë qytetin e Durrësit. 30-vjeçarja Leonora Zaçellari ka zbrazur një karikator të tërë mbi burrin e saj, Përparimin, 36 vjeç, por vetëm 2 plumba e kanë kapur në trup. Ngjarja ka ndodhur pasditen […]


Plumba burrit në organet gjenitale, sepse e rrihet

Durrës,  18 prill – Krimi në familje ka tronditur sërish, këtë herë qytetin e Durrësit. 30-vjeçarja Leonora Zaçellari ka zbrazur një karikator të tërë mbi burrin e saj, Përparimin, 36 vjeç, por vetëm 2 plumba e kanë kapur në trup. […]


Shkup, dy burra gjenden të vdekur

Janë gjetur të pajetë trupat e dy meshkujve të panjohur sonte rreth orës 18 , në afërsi të TV Kanal 5 dhe në parkun që ndodhet në afërsi të komunës “Kisela Voda”. Sipas informacioneve të para nga policia, pas inspektimit, […]