Aktualitete

Në nivel qendror e lokal

SETimes shkruan për nivel të lartë të korrupsionit në Kosovë. Aty është botuar një shkrim i gjatë për këtë dukuri. Si duket të qenit nën hetime e personave të nivelit më të lartë institucional, kryeministrisë, ministrave, zëvendësministrave dhe disa kryetarëve […]


Nis gjykimi për vrasje ndaj Agdi Krasniqit

Gjilan, 2 mars – Në Gjykatën Themelore në Gjilan ka nisur gjykimi ndaj Agdi Krasniqit nga Kamenica i akuzuar për vrasjen e Gzim Demirit më 16 korrik 2012. Trupi gjykues që po kryesohet nga Hasan Sadiku ka dëgjuar dëshmitarët e […]Huliganët maqedonas rrahin brutalisht një13 vjeçar shqiptar

Ramazan Iseni, 13 vjeçar është njëri nga fëmijët që ka pësuar nga huliganët maqedonas në Shkup duke pësuar lëndime në kokë. Huliganët maqedonas brutalisht kanë rrahur shumë të rinj shqiptarë në afërsi të një stacioni urban të autobusëve në Shkup. […]Vrasjet në Zvicër, ja kush ishte Viktor Berisha

Policia zvicerane ka zbardhur më shumë rreth identitetit të autorit të vrasjeve të djeshme. Viktor Berisha, 42 vjeç, ka lindur në Kosovë. Para se të natyralizohej si zviceran, ai ka mbërritur në Zvicër në vitin 1991 si azil-kërkues. Ishte i […]


Gjendet i vrarë paparaci që kapi Pitt me asistenten

Një prej paparacëve më të famshëm në botë, protagonist i zbulimeve të sikletshme për disa prej yjeve më të njohur të kinematografisë, sportit dhe muzikës në botë, u gjet i ekzekutuar me një plumb të vetëm në kokë në kryeqytetin […]
Eulex, cakton datat për gjykimin e “Grupit të Llapit”

Misioni për sundim të ligjit në Kosovë, Eulex ka paraqitur aktakuzë për ish ushtarët e UÇK-së, të njohur si “Grupi i Llapit”. Burime të Indekosnline bëjnë të ditur se Eulex-i ua ka dërguar avokatëve mbrojtës shkresat zyrtare të mbajtjes së […]