Aktualitete

Vidhet argjendaria në qendër të Tetovës – FOTO

Rreth 15 kilogram argjend, me vlerë prej 10.000 euro është vjedhur nga një dyqan për argjend në Tetovë, njofton MPB. Vjedhja ka ndodhur të enjten (8 maj) në dyqanin “Silver” në rrugën “Marshall Tito” në pronësi të O.J. (46), vjedhësi më një mjet adekuat dhe me forcë fizike e ka hapur derën e dyqanit prej […]


Arrestohen dy të dyshuar për vjedhje të rënda

Policia e Kosovës, përkatësisht hetuesit e Stacionit policor në Istog, pas një pune intenzive operativo-hetimore në terren kan arrit që të identifikojnë dhe arrestojnë të dyshuarit Qerim Ll. (1995) dhe Arnit Gj. (1993) të cilët në lokacionet Tomoc, Dobrushë, Gurrakoc dhe Serbobran të komunës Istog , kishin kryer disa raste të Vjedhjeve, Vjedhje të rënda […]


Tragjedi në Kosovë: 14 vjeçari var veten

Një ngjarje e rendë ka tronditur qytetin e Vushtrrisë. Një i ri 14 vjeçar është gjetur i vetë varur në litar dhe dyshohet se e ka varur vetën. Rastin e ka konfirmuar edhe Drejtoria rajonale e policisë në Mitrovicë. Një i ri i moshës 14 vjeçare dyshohet se është vetëvarur. Në fytin e të ndjerit […]


19 vjeçari Veton.Sh nga Struga humb jetën në akisdent

19 vjeçari nga fshati Tatesh i Strugës Veton.SH i cili mbrëmë pësoi një aksident automobilistik ka ndërruar jetë në spitalin e Ohrit pas lëndimeve të marra konfirmojnë nga Policia e Strugës. Mbrëmë rreth orës 23.00 në rrugën magjistrale Strugë –Dibër në afërsi të fshatit Veleshtë ka ndodhur një aksident i rëndë, ku automjeti i tipit […]


Vdes në sheshin e Tetovës, trajneri i klubit të boksit Shkëndija

Enver Shabani 54 vjeç, mësues, trajner dhe themelues i klubit të boksit Shkëndija Tetovë mbrëmë ka ndëruar jetë në qendër të Tetovës. Sipas dëshmitarëve okular Enveri ka rënë tragjikisht nga biçikleta për shkaqe ende të panjohura deri më tani dhe i cili ka gjetur vdekjen në vendin e ngjarjes. Policia dhe ekipet e shpëtimit menjëherë […]


Aksident, një i vdekur

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e sotme, ku për pasojë një 30-vjeçar ka humbur jetën. Aksidenti pasditen e sotme në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Burime nga policia bëjnë të ditur se aksidenti ka ndodhur në kryqëzimin e fshatit Gocaj, ku një automjet tip “Volkswagen Polo” është përplasur me një kamion. Sipas policisë, viktima është identifikuar […]


Gostivar: 27 vjeçarja tenton vetëvrasjen

Pasi ka tentuar të helmohet me detergjent, 27 vjeçarja nga Gostivari ka përfunduar në spital. Siç njofton SPB Tetovë, të hënën rreth orës 22 në repartin e urgjencës në spitalin e Gostivarit është dërguar një 27 vjeçare e cila kishte pirë një sasi të lartë detergjenti. Pas dhënies së ndihmës mjeksore është dërguar në klinikat […]


Aksident trafiku, tre të vdekur

Mbrëmë në Autostraden Morinë Merdarë- Suharekë, rreth orës 21:58, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të dy veturave, ku si pasojë e aksidentit lëndime vdekjeprurëse kanë pësuar tre persona dy meshkuj dhe një femër, ndërsa një person mashkull ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK-Prishtinë. Në vendin […]


Kërcënojnë me ‘sulm vetëvrasës’ nëse ministria nuk i kthen në punë

Tre qytetarë që vitin e kaluar tentuan të vetëdigjeshin nuk heqin dorë nga kërkesat e tyre Adem Rama, Zenel Hasani dhe Hashim Mehmeti, që në nëntor të 2013-s kishin tentuar të vetëdigjeshin, pasi ishin hequr nga lista e të pranuarve në KEK, kanë kërcënuar se do të bëjnë “sulm vetëvrasës” nëse nuk kthehen në punë […]


Aksident në Manastir, 5 të vdekur dy prej tyre shiqiptarë të rinjë

Pesë persona e kanë humbur jetën, mes te vdekurve 2 shiqiptarë adoshelent nga Krusheva njeri 17 vjeç Z.A dhe tjetri 19 A.N, ndërsa dy janë të lënduar rëndë, në një aksident rrugor që ka nodhur në magjistralen Manastir-Prilep në vendin e quajtur Lloznani. Aksidenti, siç kanë njoftuar mediat lokale të Manastirit, ka ndodhur mbrëmë rreth […]