Aktualitete

Aksidentohet autobusi, pesë persona të plagosur

Pesë persona janë plagosur në Tiranë, pasi që autobusi me të cilin po udhëtonin, kishte dalë nga rruga dhe ka goditur një pemë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 22:30 në zonën pranë Piramidës në kryeqytet, kur drejtuesi i autobusit ka humbur kontrollin e mjetit duke e nxjerrë atë nga rruga. Forcat e policisë dhe autoambulancat …


Arrestohen katër shtetas, po trafikonin 169 kg Marijuanë

Policia e Shkodrës arrestoi katër shtetas me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Gjatë këtij operacioni policia ka prangosur shtetasit Aleksandër Gjelosh Shpati, 25 vjeç, banues në Shkodër, Arben Pashko  Shpati 25 vjeç, banues në Shkodër, Blinar Ndue Luka, 25 vjeç, banues në Shkodër dhe Paulin Gjelosh Shpati 30 vjeç, banues në Shkodër. Arrestimi i …Greqi, sekuestrohen 52 kg marijuanë, në pranga 2 grekë dhe një shqiptar

Një sasi prej 52 kilogramë lëndë narkotike është kapur sot në shtetin grek. Në prangat e policisë kanë rënë 2 shtetas grek dhe një shqiptar. Sipas burimeve nga policia greke mësohet se droga e tipit marijuanë vinte nga Shqipëria dhe kushte destinacion Gjermaninë. Ajo është gjetur e shpërndarë në banesën e të arrestuarve dhe në …


I riu shqiptar në “Mister Slovenia 2014″ (FOTOT)

Fotot, kush janë rivalët e shqiptarit tek “Mister Slovenia 2014” Një djalosh shqiptar synon të fitojë titullin Mister Slovenia në edicionin e vitit 2014. Bukuroshi që është lindur në Maqedoni dhe prej vitesh jeton në Slloveni, Naser Beqiri, thotë se ka vendosur të jetë pjesë e konkursit kombëtar të bukurisë sllovene, me synimin për të …


Aksioni policor “Kanxha” dridh Tetovën dhe Gostivarin – VIDEO

Ky aksion është realizuar me emrin e koduar “Kanxha” ku kanë marrë pjesë rreth 200 pjesëtarë të njësive të ndryshme të MPB-së. Qëllimi i aksionit ka qenë zbulimi i shtetaseve të huaja me qëndrim të parregulluar në Maqedoni të cilët kanë punuar Ilegalisht si këngëtare, valltare, kamariere, të cilët dyshohet se mund të jenë edhe […]


7 persona nga rajoni i Tetovës të dyshuar për 16 vjedhje

Zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski, sot informoi se 7 persona janë të dyshuar si autorë të 16 vjedhjeve të rënda. Tre persona nga fshati Çellopek dhe katër nga Nerashti, janë kryesisht të dyshuar, për vjedhjet që kanë ndodhur nga fundi i vitit të kaluar dhe fillimi i këtij viti në rajonin e Brëvenicës. – […]


Tetovë: 4 të lënduar në një aksident në fshatin Gajre

Në një aksident trafiku, i cili sot në mëngjes ndodhi në rrugën rajonale Tetovë-Kodër e Diellit, në afërsi të fshatit Gajre, janë lënduar katë tetovarë, ka njoftuar zëdhënësi i Policisë së Tetovës, Marjan Josifovski. Në aksident janë përplasur makina e tipit “Polo” me traga Tetove e drejtuar nga presoni SH.F. nga fshati Bozovc i Tetovës […]


“Stafeta” zbulon 307 kg drogë me destinacion Greqinë, në pranga 3 vetë

307 kilogramë lëndë narkotike, ishte rezultati i operacionit të policisë së Korçës, i koduar “Stafeta”. Operacioni në fjalë u zhvillua në fshatin Pojan, në një banesë ku u gjetën 307 kilogramë e 705 gramë lëndë narkotike e llojit kanabis sativa. Pas zbulimit të substancës narkotike, në vijim të “Stafetës” u bë arrestimi në flagrancë i …


Plagosje e dyfishtë me sëpatë

Një ngjarje tejet e rëndë ka ndodhur në fshatin Karpen të Durrësit ku është shënuar një plagosje e dyfishtë me sëpatë. Siç raporton Noa.al, si përgjegjës për këtë ngjarje policia arrestoi 35 vjeçarin Edmond Dervishi. Ky i fundit në fshatin Karpen ka goditur me sëpatë 29 vjeçarin me iniciale K.P., banues ne Maminas dhe 37 vjeçarin …