Aktualitete

E papritur/ Habit këngëtarja shqiptare, ndahet një javë para dasmës?

Muajt e fundit dasma e këngëtares Big Mama është lakuar shpesh në mediat rozë. Fillimisht u raportua se këngëtarja kishte nisur shpërndarjen e ftesave për dasmën e përcaktuar në fillim të muajit shtator, por më pas mediat shkruan se këngëtarja për shkak të kohës së shkurtër për përgatitje, e shtyu atë për më vonë në të njëjtin muaj. Por, këngëtarja […]

Read More

Djali në urbanin e Kamzës e fikson keq, vajza: Amani, më ndihmoni ta gjej

Disa persona nuk besojnë tek dashuria me shikim të parë, por disa të tjerë e kanë përjetuar dhe shijuar vetë e si rrjedhojë, këto përjetime nuk kanë si t’i mohojnë. Ndoshta i tillë është rasti i kësaj vajze që “i ka ngecur gozhda” rëndë tek një djalë, të cilin as nuk e njeh. Ajo rrëfen se e ka parë djaloshin […]


I vdiq gruaja, ajo që bëri pas vdekjes së saj është pikëlluese

Kjo është historia prekëse e Ben Debono, i cili pas vdekjes së gruas së tij realizoi ëndrrën e tyre të përbashkët. Gruaja e tij nuk arriti të fitonte betejën me kancerin dhe pas kësaj, ai vendosi që të jepte dorëheqje në punë, të shiste shtëpinë dhe gjithçka në kujtim të gruas së tij. Për të shkuar në Australi, vendi që […]Berat/ Tentoi të dhunojë kunatën, më pas u hodh nga kati i dytë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme në qytetin e Beratit. Një 55-vjeçare, e identifikuar si V.P., ka dhunuar dhe goditur me mjet prerës kunatën e saj 52-vjeçare dhe më pas është vetëhedhur nga kati i dytë i shtëpisë së saj. Policia njofton se 55-vjeçarja ndodhet në Spitalin Traumës në Tiranë dhe është në gjendje të rëndë për […]Cfarë gruaje jeni bazuar në muajin që keni lindur

Njihuni me pikat e dobëta dhe të forta për gratë e të gjitha shenjave të horoskopit. Mësoni kë duhet të mbani afër dhe kë duhet të këni kujdes, shumë kujdes! Janar Gratë e lindura në janar janë ambicioze, konservatore dhe serioze. Ata duan të kritikojnë, por nuk duan të flasin për ndjenjat e tyre, sepse janë natyra të mbyllura. Shkurt […]Femra kemi gjetur “Burimin e Rinisë” – Ky ilaç i mrekullueshëm do t’ju bëjë të dukeni 10 vjet më të reja!

Mjekësia alternative ka gjetur diçka që ne besojmë se është “burimi i rinisë” – ​​një pije e mrekullueshme që do të fshijë vitet nga fytyra juaj dhe rivendosjen e rinisë në trupin tuaj. Më e mira nga të gjitha, nuk keni më nevojë të shpenzoni kohë ose para në procedura të shtrenjta kozmetike ose mbingarkoni lëkurën tuaj me produkte kozmetike […]


E rëndë/Dy nga trinjakët 5 muajsh vdesin në gjumë, shpëton vetëm i treti

Dy djem nga trenjakët kanë gjetur vdekjen në gjumë ndërsa dyshohet se janë mbytur nga monoksidi karbonit. Nëna e tyre Sarah Owens zbuloi se dy vogëlushët e saj pesë muajsh nuk po merrnin frymë kur i kontrolloi mëngjesin e së shtunës. Mjekët konfirmuan se Charlie dhe Noah kishin ndërruar jetë pasi i kishin dërguar me urgjencë në spital. Fatmirësisht djali […]