Aktualitete


Ndryshime ekstreme/ Jo vetëm shoferët, tashmë ndëshkohen dhe kalimtarët

Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, Policia Rrugore e Tiranës bën me dije se ka intensifikuar punën, për parandalimin dhe ndëshkimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit rrugor, kryesisht atyre që qarkullojnë me shpejtësi tej normave të lejuara, parakalimet dhe manovrimet e gabuara në rrugë, atyre që drejtojnë mjetin nën ndikimin e alkoolit, apo në […]
U shpëtoi dy sulmeve në Londër e Paris, çfarë i ndodhi në sulmin e Barcelonës

Ky është me të vërtetë një rast i pabesueshëm, por një vajzë nga Australia ka treguar se sapo i ka shpëtuar sulmit të tretë terrorist në Europë. Muaj më parë ajo i kishte shpëtuar sulmeve terroriste në Londër dhe Paris. Sipas The Independent, Julia Monaco, 26 vjeçe, ishte duke bërë pazar me shokët e saj, mbrëmjen e djeshme, kur një […]


“Hiq këmishën dhe nxirri të gjitha”, njihuni me sfidën që po “thyen” internetin

Sfidat më e re në internet është “hiq këmishën si Putin”. Kjo është gara e verës 2017 në Rusi. “Hiq këmishën si Vladimiri” ishte sfida e lëshuar nën hashtagun #PutinShirtlessChallenge, në të cilën ftohen rusët të pozojnë me gjoks të ekspozuar, ashtu siç edhe ka bërë numri Putin gjatë pushimeve të tij në liqenin Tuva. Në rrjetet sociale, janë të […]


Më thuaj në cilën stinë ke lindur, të të them ç’personalitet ke!

Ia vlen të pranojmë diçka: astrologjia është tunduese dhe njëkohësisht një “kult pagan” – e cila, e kombinuar me forcën tërheqëse të të gjitha planeteve në momentin që keni lindur, përcakton personalitetin tuaj. Një sërë studimesh të kryera vitet e fundit kanë arritur në përfundimin se temperamenti dhe mënyra e sjelljes së studentëve dhe të rriturve është i lidhur ngushtë […]


Përdorni këtë maskë me fara liri për 12 ditë dhe rezultatet do të jenë mahnitëse

Farat e lirit përmbajnë sasi të mëdha kaliumi, magnezi, vitaminë E, amino acidet esenciale, duke përfshirë acide yndyrore omega-3. Ato kanë një efekt të madh jo vetëm në shëndetin e përgjithshëm të njerëzve, por edhe në lëkurë, si një zgjidhje e shkëlqyer kozmetike. Kjo maskë me fara liri pastron fytyrën thellësisht nga të gjtha papastërtitë. Gjithashtu ajo minimizon poret e […]


Përbërësi që rrit flokët në mënyrë të çmendur

Disa njerëz janë të bekuar me flokë të gjatë, të fortë dhe me ngjyrë natyrale perfekte. Por, ka të tjerë që përpiqen të rrisin ato me metoda të ndryshme, që përveçse të kushtueshme janë edhe shumë të dëmshme. Në qoftë se ju i mbani flokët të hidratuar mire, mund të parandaloni rënien e dhe të nxisni zgjatjen e tyre. Vazelina […]


Vendoseni këtë maskë 10 ditë rresht, ja rezultati mahnitës

Të gjith femrat janë në kërkim të një lëkure të pastër dhe të bukur. Ajo zakonisht i atribuohet faktorit gjenetik , por përpos kësaj ajo ka nevojë për një kujdes të veçantë. Kështu, përdorimi i maskave dhe kremrave që përbajnë kimikate janë ndër faktorët që e dëmtojnë më shumë lëkurën e fytyrës, duke bllokuar poret dhe duke ndikuar kështu në […]